Transport Kefalonial

Tere! Kavatsus minna omal käel juulis Kefaloniale; esialgse plaani järgi jõuab lend kohale õhtul 21.00. Kes varem seal käinud, oskab ehk öelda, kuidas on lood kohaliku bussiliiklusega? Kas õhtul midagi veel liigub? Otsisin googlist sõiduplaani, paraku sealt targenaks ei saanud.  Soov minna Samisse. Autot ei rendi( pole juhilube ega sõiduoskustki). Kui palju võib takso maksma minna?

Ma seal saarel pole käinud, aga toon paralleeli mitmete teiste külastatud saartega. Väidetavalt ei käigi lennujaamast bussi. Põgusalt guugeldades annab taksosõidu hinnaks 50-60€ vahel. Ja taksosid ei pruugi lennujaamas olla, vaid mõnikord tuleb ette tellida netist... Kas ööbid hotellis v AirBnB? Äkki nad korraldavad soodsama v kokkuleppehinnaga transfeeri?

Nii palju kui minul kogemust on, siis Kreeka saartel on takso pigem kallis. Kefallonias pole käinud, aga sõltub ka kui kaugel su hotell lennujaamast on. Kui sa bookingu kaudu majutuse broneerid, siis seal saad sisse lüüa ja vaadata, mis booking taksohinnaks pakub ja veel saab taksohindu vaadata www.gettransfer.com (seal näitab Kefallonia lennujaam - Sami alates 22€, aga eks need on alates hinnad ja võivad muutuda kui reaalselt päringu teed ja pakkumisi saad).

Üks variant on jah võtta majutusasutus, mis lennujaamatransfeeri pakub, aga minu kogemus on, et hotellid pakuvad pigem kõrget hinda. Nt hiljutine kogemus oli Bulgaaria reisi planeerides, et hotell pakkus 30€ ots, samas kui bookingu kaudu sain takso broneerida 14€ ja minu teada on ka need bookingu kaudu pakutavad taksohinnad pigem kallid. Bulgaarias on ju takso iseenesest odav.