trip-krainetrip-ukraine-dark
Transport Nizzas ja selle ümber

Läheme aprilli lõpus Nizzasse ja plaanime esialgu ööbida Väikese Printsi hotellis, mis pole just ülearu lähedal rannale ja vanalinnale. Inglaste promenaadile kõnnib hotellist nt ligi poolteist tundi. Et mis võimalused on seal linnas sees liikuda transpordiga ja kui tahaks minna Villefranche´i, mida siin palju soovitatakse, siis millised rongipiletite hinnad ja liikumissagedused võiks olla? Või ühesõnaga, kust leiaks nt mingite rongide liikumisgraafiku ja hinnad ja linnasisese transpordi info? :)

Raudtee - http://www.ter-sncf.com/paca/index.asp Saab näha ka hindu ja bronnida pileteid. Villefranche-sur-Mer kestus 6-7 minutit Nice Gare de Ville'st ja hind 1,50 EUR jne.

Nice bussid-trammid - http://www.lignedazur.com/index.asp Olemas kaardid, graafikud jne.

Selle rongiplaani kohta tekkis küsimus, et kas see ainult prantsuskeelne ongi? Olen sellest teadlik küll, et PEAKS oskama seal mingil määral prantsuskeelt ja nad võtavad seda iseenesestmõistetavana, et kõik oskavad, aga no tee, mis tahad, ma ei saa aru sellest rongiliikluse kodulehest :)

See ter-i leht on tõesti ainult prantsusekeelene. Kirjuta mulle privasse, mis sind täpsemalt huvitab ja ma püüan sind aidata. Kogu saidi ümberkirjutamine siin läheks tiba liiale.

Kas Väikese Printsi hotelli lähedusest ka mingi ühissõiduk randa sõidab? Jalgsi iga päev kolm tundi edasi- tagasi kõndimine tundub aja ja kondimootori raiskamisena. Kui keegi teab, andku teada. Ette tänades Sanvean.

Kas keegi on kasutanud 7day passi (transpordi kaarti) Nizas? Mind huvitab, kas see kehtib ka liinidel nagu 100,200, 400, 500 või on see ainult Niza piirkonnas?

Mina olen seda passi kasutanud. See kehtib kõikidel Ligne d'Azur liinidel. Ainult nr. 100 bussile astudes küsiti iga inimese käest, kus ta maha tahab minna ja need, kes tahtsid Monacosse, pidid pileti ostma (ise väljusin veidi varem, nii et hinda ei tea).

Olen 19.05 kuni 26.05 Nizzas. Kuna 98 bussile tuleb nagunii osta päeva kaart, siis tekkis mõte, et võibolla oleks hoopis mõtekas osta 7 päeva pass ja sellega ringi rännata. Tahan kindlasti minna St Pauli, kuhu viib buss nr 400 ja Antibesi. On ka minna plaan Ezezze buss nr 100-ga ja ekselda mööda Nizzat. Kust saab osta 7-päeva passi? Kas on seda võimalik osta ka bussijuhilt?

Siin on asjad kirjas: http://www.lignesdazur.com/tarif/?rub_code=7 7 päeva piletit bussijuhilt ei saa, tuleb osta piletiautomaadist või müügikohtadest: http://www.lignesdazur.com/depositaire/?rub_code=15

Soovitan siiski auto rentida, kui load olemas, sest ühistransport on olemas, kuid parema elamuse saamiseks on auto ainuvõimalik. Rent ei maksa ka teab mis palju, kuid jah, rohkem kui buss/rong

Aitähh soovituse eest! Lubadest on vähe kui sellistel teedel sõidukogemus puudub. Sellepärast üritangi "kodutöö" võrdlemisi põhjalikult ära teha. Õnneks on veel mõned päevad aega.

Pole vaja hirmu tunda, kui suudad sõita Lõuna-Eesti teedel ja Stockmani parkimismajast üles. Ei ole need teed hirmsamad midagi.

Olen seda siin ennegi korduvalt maininud, kuid siis veelkord:

  1. kui saad Tallinna liiklusega hakkams, siis saad ka Lõuna-Prantsusmaal
  2. võta kaasa või rendi koos autoga naviseade - teeb elu lihtsaks
  3. kohalikud on küll naglad ja enesekesksed tüübid, kes turistidesse üleolevalt suhtuvad, kuid teatakse mis asi on suunatuli, foorituled ja ülekäigurada.
  4. parkimine - eelista tasulisi parkimismaju. Tänaval on parkimiskohta keeruline leida ja autosid kriibitakse ja mõlgitakse mõnuga.
  5. sõiduread on tänavatel ja ka kiirteedel üsna kitsad, linnades sõelub ridade vahel ka hulgaliselt tsikli- ja rollerijuhte...kuid seda enam osatakse kaasliiklejaga arvestada.

Olen liigelnud autoga sealkandis aastate jooksul kindlasti üle paarikümne tuhande kilomeetri ja teravaid elamusi on kordades vähem kui meie koduses vahvas jõu- ja ilumetoodikal põhinevas liikluses.

Nõus ixxx ja kulgejaga. Esialgu liiklus tundub nn keeruline ja segane, kuid seal väga korralik teine-teise austus- kõik sujub.

Tere. Ma olen suures hädas, äkki keegi aitab, oleks väga tänulik. Ma ei saa kuidagi osta pileteid Ter.- ile Menton - Arles ja Arles - Nice Palun abi, olen Ter.i lehel kõik arusaadav, aga ... Äkki kellelgi on kogemusi Ter-i kasutamisega. Juba ette tänades. Kõik, mis seda rongi puudutab huvitab mind.

Ma pole kindel, kas TERi lehelt saabki pileteid osta. Osta SNCFi lehelt.

Tänan ja uurin ja puurin, .Jahh SNCFi lehelt olengi peaaegu lõpetamas aga tel. nr. neile ei meeldi. Palun abi, teen esimest korda seda. Algus +372....ja siis nr ? või veel midagi?

Kui plussiga ei lase, siis pane 00. Peast ei mäeta, aga alati on mingi variandiga ikka ostetud saadud.