Trikitamine käsipagasi lisakilodega

Sattusin lugema artiklit miskist UK bändilauljast, kes Easyjeti pagasi lisatasude vältimiseks pani selga 6 t-särki, 4 pusa, 2 jakki ja kuus paari erinevaid pükse ning kukkus sellest tingitud ülekuumuse tõttu lennukis kokku.

Kuna odavlennufirmadega lendamine on popp, siis tekkis idee uurida mis trikid tripikatel lisakilode eest juurdemaksmise vältimiseks on? Olen lennujaamades märganud neid lennufirmade reklaamidega käsipagasi mõõtmiseks mõeldud instrumente aga kas kellelgi on keegi ka reaalselt pagasi mõõte kontrollinud?

Reisin ise samuti enamjaolt käsipagasiga (seljakott + kas väiksem 15-20l seljakott või üleõlakott) ja tihti just Aasias erinevate odavlennufirmadega (AirAsia, Cebu Pacific, Lion Air, Vietjet Air ja Tigerair) ning olen täheldanud, et üldjuhul saab erinevates Aasia lennujaamades 50 liitrise/10-11kg seljakotiga üsna ilusti läbi ning väga tihti ei kaaluta. Kui mõnda aega tagasi vaadati check-inis pagasi suurus kriitilise pilguga üle siis hetkel on lisakilode peitmise teinud kergemaks see, et saab check-ini enne lendu ära teha. Samas on ka vahel kaalutud ja üldjuhul 1-2 lisakilo probleeme pole tekitanud. Tihedamini on kontrollinud käsipagasi kaalu just tavalennufirmad ning soovitanud pagas ära anda.

Euroopa odavlennufirmadest olen lennanud Norwegiani ja airBalticuga ning piisanud on selllest et olen seljakoti piisavalt kompaktselt pakkinud ning nt jaki selga ja raskemad/suuremad jalatsid jalga toppinud.

Eriti huvitaks kogemused Ryanairi, Wizzairi kui easyjetiga, kuna neil Tallinnast ja Riiast päris mitmeid liine mida võiks ehk tulevikus kasutada :)

Viimati Wizzair Riias kontrollis.

0
0

Alpinistid peavad palju kola kaasas tassima ja seljakoti kaal on probleem. Siis pannakse kogu väike, aga raske rauakraam käsipagasisse. Ronimiskiiver pähe, mitmekilosed kõrgsaapad jalga, sulejope (keset suve) selga...

Omaette tüütus on gaasi(balloonide) transport. Seda ei saa lennukisse võtta üldse mitte ühelgi moel.

0
0

Ryanair on minu kogemuse põhjal viimastel aastatel väga tolerantseks muutunud. Lendan nendega aastas 15-20 korda (küll mitte Tallinnast, ning viimasest lauskontrolli kogemusest on möödas mitu head aastat. Süües kasvab isu ja nüüd sebin vajadusel lennukisse lisaks lubatud kohvrile/seljakotile ja väikesele käsipagasile ka mõne kilekoti või arvutikoti. Kolm ühikut on senimaani probleemivaba olnud. Seejuures muidugi teadvustades, et ega see pauk tulemata jää. Eriti kui vaadata, et ka enamusel kaasreisijatest kipub arusaamine lubatud pagasikogusest väga loominguline olema.

Küll aga praktiseerivad Ryan ja ka Wizz (viimasega olen eelmisel aastal lennanud küll vaid mõned korrad) pistelist kontrolli. Väravajärjekorda ilmuvad ootamatult kurjad tädid, valivad paar ohvrit välja ja korraldavad rivi ees näidishukkamise.

Seega sõltub tulemus ikkagi õnnest. Kui veab lastakse läbi, kui on halb päev, maksad.

Minule on odavlennufirmade pagasiprobleemiks pigem see, et saaksin kohvri oma istmekoha juures olevasse pagasikappi jätta. Et ei peaks maha minnes kotte mööda lennukit taga otsima, või mis veel hullem, ruumipuudusel mu kohvrit äraantava pagasi hulka ei saadetaks. Mõnikord tuleb lennukist kiiresti bussile või rongile joosta ja siis on iga minut kallis.

0
0

Johhaidii kirjeldatud juhtudeks kus iga minut kallis olen tavaliselt teinud piletit ostes priority boardingu, selle puhul on garanteeritud et käsipagasi saab salongi kaasa võtta. Nt Ryanil maksab see 3€, ent kiiretel ümberistumisel on see seda väärt, kuna üha enam ja enam kipub kabiinipagasi limiit üsna ruttu täis saama...

2
0

Raskemad asjad taskusse, selga ja jalga. Võimalikult suurte taskutega riided. Sisetaskutega, korralikult kinni püsivate taskutega reisivest on nii või teisiti hea et olulised asjad enda lähedal püsiksid. Näiteks ka läptopi aku, gps jms taskusse.

Taskutega riiete ideid vt http://www.ayegear.com/ Internetis surfates olen eriti ekstreemse riietuse peale sattunud - oli kott, aga vajadusel pandi selga jope või vestina.

Matkajana - alpinismi aegadest mäletan aega kui kirka, kaljuhaamri ja kasside, naelte jms lubati tõesti lennukisse. Praegu on vast sellise rauakola salongi võtmine kahtlust äratav; kas matkakeppe lubatakse?

0
0

Tulin just hiljuti easyjetiga Korsikalt ning seal öeldi lennujaamas, et matkakepid tuleb äraantavasse anda.

0
0

reisin lastega, check-in ajal panen kilekoti (naitekk riiete, raamatute jms) vankri alla, kuni kogu kadalip tehtud, saab hiljem kasikohvrisse toppida

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased