TripAdvisoris saab arvustada fiktiivset hotelli

Kui töö- või puhkusereis peaks teid juhuslikult Ida-Euroopas asuvasse Zubrowka Vabariiki viima, siis tuleb arvestada, et sealne hotellivalik on suhteliselt piiratud. Maailma suurima reisilehe TripAdvisor andmetel leiab sealt vaid ühe hotelli - see on hotell Grand Budapest.

Tõsi, TripAdvisor ei suuda pakkuda hotelli Grand Budapesti broneerimist, süüdistades selles puudujääke oma partnerite töös. Kuid ilmselgelt inimesed seal peatuvad, sest TripAdvisori lehele on Grand Budapesti kohta kirjutatud üle 100 arvustuse.

[[11066]]

Enamik reisijaid kiidab Grand Budapesti, eriti selle suurepärast asukohta ja head teenindust. Leidub ka nurisejaid, kes ütlevad, et Grand Budapest pole enam päris see, mis varem.

[[11067]]

[[11068]]

Nagu Zubrowka Vabariiki, nii ka hotelli Grand Budapest tegelikkuses ei eksisteeri. Tegemist on režissöör Wes Andersoni seni viimase, 2014. aastal valminud filmi Hotell Grand Budapest (ingl. keeles The Grand Budapest Hotel) võttepaigaga. Seiklusliku mõrvamüsteeriumi, kus peategelast mängib Ralph Fiennes, tegevus toimub suursuguses roosas hotellis enne II Maailmasõja algust.

[[11069]] Foto: nationalgeographic.com

Kuigi filmi võttepaigaks polnud Tšehhis asuv Karlovy Vary, sai võttemeeskond inspiratsiooni Zubrowka Vabariigi loomiseks just sealt. Hulk filmis nähtavaid detaile viitavad just Karlovy Varyle. Grand Budapesti loomisel oli peamiseks inspiratsiooniallikaks samuti Tšehhi Vabariigis asuv Grandhotel Pupp. Paljud Grand Budapesti sisekujunduselemendid on just sealt üle võetud. Hotell võttepaigaks valiti aga Saksamaa idaosas, Poola piiri lähedal asuv kunagine kaubamaja Görlitz Warenhaus.

Hotelli Grand Budapest arvustused Tripadvisoris tasuvad lugemist. See pole siiski ainus fiktiivne hotell TripAdvisoris. Lugejad saavad arvustada ka NBC seriaalis The Office figureerinud Schrute Farmsi.

Message from TripAdvisor: As seen in the 2014 Wes Anderson movie "The Grand Budapest Hotel." Have fun reading these reviews - go on, add your own! Just don't try to book a visit here, because this fictional place doesn't really exist.

Vaatasin lennukis filmi ära ja tuleb tunnistada, et päris hea film on (kuigi natuke veniv).