Trivandrum - Kovalam

Plaanime kaks nädalat Trivamdrumis peatuda. Kuid seda mitte siis ühes kohas, vaid mõte liikuda. Esimese nädala veedaksime Kovalamis ja teise.... Millised oleksid soovitused? Eelmisel aastal sai Kochis ja Goas oldud (nädal+nädal). Aitäh vastajatele ja soovitajatele :)

Selles teemas oli just juttu Keralast:

http://trip.ee/content/hinnad-ja-majutus-goal-ja-keralas.html

Lisaks - kas Kovalam on juba otsustatud valik? Varkala oleks ilmselt soodsam-rahulikum valik, samas, kui tahate kuurorti, siis on Kovalam loomulikult õige otsus.

Trivandrumis endas pole suurt midagi teha minu meelest. Käisime seal ühel päeval vaatamisväärsusi vaatamas. Aga pikemaks pole sinna küll mõtet jääda. Ise olime ca 4 päeva Varkalas ja väga meeldis. Seda julgen soovitada. Kovalami ise jätsime välja, sest tundus liiga turistirohke. Mitte, et Varkalas turiste poleks ja loomulikult on ka teenuse ja teeninduse kvaliteet selle võrra kehvem (Varkalast pärineb ka kahe India reisi seni ainuke kogetud kõhumure, mõlemal reisijal). Samas oli Varkala siiski üsna rahulik ja igati mõnus koht rannapuhkuseks.

Mina soovitan ka Varkalat. Vaata googlest pilte, saad rannast ja selle kohal korguvast kaldast hea ylevaate. Seal on toesti ilus. Aga ega seal muud midagi, peale paevitamise ja restoranides istumise, teha kyll pole. Trivandrum on vaike, larmakas,tavaline ja igav linnake. Mina soovitaks trippida yhe nadala Trivandrumist laande, sisemaa suunas. Seal on mitu wildlife sanctuaryt, Neyyar naiteks. Vaated lummavad, ohk kargem, loomad, loodus, maed jne. Rannikuaar on valdavalt igal pool yhesugune.

Ma küll ei tea millisest aastaajast jutt käib aga praegu ei ole seal rannas suurt midagi teha, kohati pole isegi liivariba, sest on mussooni aeg. Aga vaatamist/ avastamist leiab seal ikka, egas kõik inimesed polegi ranna sõltlased.

Kindlasti tasub külastada India kõige lõunapoolsemat tippu, kus kohtuvad kolm suurt vett – Bengali laht, India ookean ja Araabia meri. Kohalikud sõidavad sinna bussitäite kaupa, et vaadata päikesetõusu ja -loojangut, mis on tõesti väga kaunis ehk et juba ainuüksi selle pärast tasub kohale sõita.

Omaette elamus on kindalsti ka sealne püha munga Vivekananda templitega kaljusaar ja poeet Thiruvalluvari hiigelkujuga mälestuskompleksiga väike saareke.

Kanyakumari ja Kerala vahele jääb ka sajandeid vana Sucheendram’i imekaunis tempel, mis on haruldane, sest on pühendatud kolmele tähtsaimale India jumalale korraga – Brahmale, Višnule ja Šivale ning tavapärasest erinevalt lubatakse sinna ka turiste.

Tekkis veel üks küsimus ja seoses Varkala randadega.

Olen vaadanud erinevaid pilte ja ei näe, et randades oleks rannatoole? On see tõesti nii või on ka Varkalas sarnaselt Goa randadega vaid kohati rannatoolidega varustatud rannariba?

Aitäh vastajatele :)

Restoranid asuvad üleval panga peal, rand on all, seetõttu pole seal jah sellist võimalust, et restoranid saaksid oma rannatoolid välja panna.

Ei meenu Varkalast rannatoole. Rand on kaljust all ja veetõusu ajal on veetase palju kõrgem, st kaljule lähemal. Päevitamine liiva ja rätiku kombinatsiooni kasutades. Rand on avalik, seda keegi otseselt ei halda - seega pole ei sissepääsutasusid, rannatoole ega -varje. Hotellid ja restod on kalju peal.