Trysil

Tere! Küsiks siis ka paar küsimust :) Autoga minek Trysilisse siis 26-ndal jaanuaril. Kui palju maksab siis mäepilet ning varustuse(suusad või lumelaud) laenutamine? Kas autol on neid rattakette vaja? Suured tänud!

Veidi guugeldades leiad kogu esmase info Trysilist. http://www.skistar.com/trysil/english/index.app Mis kettidesse tuleb, siis keegi ei vöi teada, milline ilm ja olud on just siis, kui sina seal oled :-) Ega see leiba kysi, kui ketid kaasa vötad.

Rattakettide kohta niipalju et kui autol all korralikud naelkummid siis kettide järgi vajadus otseselt puudub. Kohalikel teedel kinnisõidetud lumi/jää ja nii mõnigi oli tõusul autoga hädas, kaasaarvatud ise sest 1,6 l mootor ja täislastis auto ei ole ikka nendele teedele mõeldud. Kette müüakse kohalikus Shelli tanklas, kui tunned vajadust osta sealt.

Kohale saab üsna siledat teed mööda. Ainus koht kus kette võiks vaja olla on tõusul elamiskoha juurde. Nii et palju sõltub ilmast ja elamise asukohast.

Trysilis kuni 14.03. Kuna ponud vahet, siis mäepiletd kehtivad kuni 16.03. Kui keegi on huvitatud, siis selliseid pileteid, millega saab sõita 15 ja 16.03 on kuskuil 10 ringis. Asukoht kuni 15.03 hommikul kuni ~9.00-ni Trysilfjell Hytteomrade piirkonnas. 5057678

Kas night skiing sisaldub suusapassi hinnas? Vaatasin kodulehelt, et see on hinnana eraldi välja toodud...

Sisaldub küll, night skiing on ainutl mõnel nõlval ja ainult mõnel päeval. Ainult morning skiing on eraldi tasu eest.

Aitäh vastuse eest, siis on see ikka samamoodi seal kah nagu Rootsi suuremates suusakeskustes:).

Plaanis mäepiletid siit ära osta. Kui pühapäeval minna siis jõuaks sellele õhtusele suustamisele. Kas siis peab ostma eraldi õhtupileti või saab mäele juba piletiga mis algab esmaspäevast? Õhtupilet on tundub olevat sootsam kui kogupäevapilet.

Kui lähed Tallinkiga ja peatusi eriti ei tee, siis jõuab kohale küll, nii et õhtul suusatama minna. See tähendab küll seda, et vastuvõtus saab asjad kiiresti aetud, ning autost asju välja ei paki, vaid riidesse ja kohe mäele.... Kui sul on olemas varasemad "mäe kaardid" sealt, siis saab ju ka vana kaardi tööle. Lihtsalt vastuvõtus tuleb need kaardid neile anda ja kas siis kodeeritakse ümber või töötab automaatselt. Kontrollida on igal juhul soovitav. Tegelikult soovitaks mina mitte plaanida seda "õhtu mäge" kohe mineku päeval. Esiteks sõltub see elukohast. Enamasti on vaja autoga mäelt ära tulla. Kuna seda õhtu mäge on mitmel päeval, siis saab ju mõni teine päev ka käia. :)) Need avatud rajad on kas "istuv neljane" üsna vana tõstuk, või üsna pikk "ankur" Kas siis läbi "pargi" või suht igav rada. Hüpata pimedas on minule tundunud mitte just kõige meeldivam. Aga harjumise asi. Reeglina õhtuks rada ei korrastata. Nii et kui ilm pole eriti külm, on mägi reeglina üsna vallides. Iseenesest tasub küll proovida kui pole seal õhtul sõitnud. Ise käin ka iga kord, kui sinna satun, aga tunniga saab enamasti isu täis. Seega soovitan parem asjad lahti pakkida ja võtta üks õlu, ning hommikul mäele minna. 6-8 päeva pilet on iseenesest ühe hinnaga. Nii et kui kindlasti tahad minna ja oled kohal nädala, siis osta pilet nii et hakkab päev varem kehtima ja pane 8 päeva kehtivuseks.

Kas Trysilis murdmaarajad ka tasulised(ehk siis peab ostma mäepileti, et murdmaad sõita)?

Sõltub sellest kus on ööbimiskoht ja palju viitsid mäkke sõita.

Iseenesest ei keela ju keegi mööda laskumisrada ülespoole sõita. :)) Tour the Ski viimase etapi tõusul olen alla sõitnud. Alla tules just väga järsk ei olenud, aga tõusjaid küll ei kadesta.

Tegelikult kui elukoht on mäekaardi vasakul servas, (kuskil keskel kõrguse poolest) siis saab murdmaarajale üsna ukse eest võib olla isegi natuke alguses laskuda. Näiteks HytteOmrade'st oli juba üsna lihtne murdmaad suusatama minna. Nii et sõitmiseks ei pea mäepiletit ostma, aga sõtuvalt asukohast võib olla keeruline rajale saada.

Üldiselt, ega rattaketid viga ei teeks. Mõned räägivad, et Norras olevat isegi kohustuslik neid kaasas vedada, et vajadusel kiiresti alla panna. Samas, saab ka ilma hakkama, lihtsalt aega läheb jändamise peale rohkem, kui istud siin ja seal kinni või ei saa libedast tõusust üles. Trysilis neid teid muidugi hooldatakse, s.t. aegajalt käib sahk üle ja mõnesse kohta puistatakse ka liiva maha, aga nad ei jõua seda koguaeg teha. Seega, vedamise küsimus - mis hetkel vastava teelõigu peale satud. Kui otsustad ketid ostmata jätta, siis pane vähemalt labidas kaasa, väike kott liiva või kiviklibuga ja tõuse lahkumise päeval piisavalt vara üles, et oleks aega autoga jännata. Mul näiteks oli nii, et ärasõidupäeval tuli kell 6 hommikul sahk, tõmbas majakese juurest tänavale viiva teeotsa puhtaks, aga liiva peale ei raputanud. Kuna tegu oli kallakuga, siis kulus selle ädise 20 m läbimiseks pool tundi (tuli ise kusagilt liiva tassida). Ühed tuttavad, kes järgneval aastal käisid, ütles, et sattusid Trysilisse ajal, kui seal kõik kiilasjääga kaetud oli - jube libe! Olevat seal samuti vaeva näinud. Lõpuks, kui kohale jõudsid, parkisid auto ära ja rohkem polevat sellega julenud vahepeal ringi sõita. Tollel seltskonnal olevat lamellid olnud. Naeltest oleks tol konkreetsel juhul tõenäoliselt rohkem abi olnud.

Ja veel, võibolla tead sa seda isegi, aga igaks-juhuks mainin, et mööda käänulist teed laskudes ära alahinda selle libedust! Kui isegi tundub, et sirge peal on haakumine hea, siis arvesta, et enne kurvi on teised autod oma pidurdamisega tee tavaliselt libedamaks sõitnud. Seal on oht oma (ja võibolla ka teise inimese) auto ära mõlkida. Ühes teises suusakuurortis töötav tuttav rääkiski ükskord, et neil sõidab ühe konkreetse koha peal iga päev 2 autot vastu seina. Ilmselt väikese hooga, sest "tänav" on seal kitsas, aga ega libedaga mäest laskudes pole palju vaja.

Sai selle aasta alguses seal uuesti käidud, seekord neliveolise masinaga. Ootasime põnevusega neid lumiseid ja libedaid tõuse, aga oh üllatust - Trysilis oli sel aastal lund vähem kui Eestis! :-) Nii et oleks vabalt ka kaheveolisega hakkama saanud ja ilma igasuguste kettideta.

Trysil 10-14.01 - mäepiletid grupisoodustusega

Kui keegi plaanib minna Trysili ajavahemikul 10–14.01 siis võime koos mäepiletid osta, et grupisoodustust(15%) saada, mis teeb umbes 400 eeku odavam 5-päeva pileti puhul. Soodustuse saamiseks peab 20 inimest grupis olema, meid on praegu 18.