Tsikliga Gruusiasse

Kas on värskemaid uudiseid Venemaa poolt maismaad mööda Gruusiasse sisenemise/väljumise kohta? Kas Venemaa poolt Aserbaidžaani ja sealt Gruusiasse võiks olla reaalne? Tegemist tsiklimatkaga Gruusias(se). Türgi kaudu on ring suur ja samas Türgis kütusehind ka väidetavalt suht hull. Paljudest teoreetiliselt võimalikest variantidest on jäänud sõelale 2 reaalset varianti:

  1. Sõita Eestist tsikliga kohale
  2. Viia tsiklid haagisel või kaubikuga EU kõige Gruusia poolsemasse punkti ja sealt jätkata 2-l rattal.

Kaalutud on veel logistikafirmade abi (liiga kallis), pakkida rattad Riias rongile ja jätkata matka Odessas/Simferoopolis (sel aastal Riiast Odessasse ja Simferoopolisse ei sõida).

Transiidi sõitmine 4-6 päeva ratastel (edasi-tagasi 8-12 päeva) on lihtsalt ajaraiskamine. Hoolimata hoiatustest ahne miilitsa eest Lõuna-Venemaal võtaksin siiski riski, kui piirid Vene- Aseri- Gruusia toimivad.

Värskem info teretulnud.

Vene-Aseri ja Vene-Gruusia piir on suletud, vähemalt välismaalastele, üle viimase kohalikke elanikke ikka lastakse. Ise lähen homme lennukiga Aserisse ja sealt maad mööda Gruusiasse, kui see piiriületus huvi pakub võin mõne nädala pärast värsket infot anda. Aga Venest saab praamiga Türki, üsna Gruusia piiri lähedale Trabzoni ja sealt juba edasi lihtne ju..?

Kergitan teemat. Liiguvad kuuldused, et Kazbeki juurest Suurt Sõjateed mööda minnes on Vene- Gruusia piiri võimalik ületada. Kas on värskemat infot?

Mul on plaanis autoga juuni lõpus Azerbadjaani sõita. Kas kellelgi on värskemaid uudiseid selles suhtes kuskohast Venemaalt läbi sõita ja kus piiri ületada et Bakuusse saaks?

Ats,

Seal võib olla selline kord, et kohalikud saavad üle, aga väljamaalased mitte. Kahtlane igatahes.

Veel üks variant on, nagu motoreporter tegi: praamiga Ukrainast Gruusiasse üle Musta mere. Võtab mõnda aega ja laev on iseenesest porno, aga lõppkokkuvõttes võib olla isegi kõige muretum variant. Eriti kui seltskond kärab.

Vt nende blogi: http://emm.ee/blog/?p=216, http://emm.ee/blog/?p=218, http://emm.ee/blog/?p=221

teetteet

Kas Gruusia, Armeenia ja Aserbaidžaani piiride ületamise osas on mingeid positiivseid muutusi? Millised on praegu variandid (kui praame mitte arvestada) Eesti kodanikul mööda maad autoga siseneda?

Gruusia, Armeenia, Aserbaidžaani ja Kaukasuse selleteemalised postitused olen läbi lugenud, samuti tutvunud vm.ee infoga.

Ette tänades!