Türklased ja kokandus

Mida arvate türklastest kui rahvusest, nende iseloomust, impulsiivsusest jne. Eestlaste seas olen enamasti pigem negatiivset, kui positiivset suhtumist kohanud. Mida arvate aga teie, kes olete seal reisinud ja ka lähemalt kohalikega suhelnud, s.t. rohkem kui kaupmeestega ja nendega, kellega mingi muu rahaline hüve seoks?

Ise olen lähemalt vaid ühe türklasega tegemist teinud. Kindlasti ei saa ühe tutvuse põhjal midagi otsustada-arvata, kuid... Reis oli igati positiivne, nii kohaliku rahva kui võõrustaja suhtes rääkides. Jõudsin oma eestlastele nii üldlevinult väiklase arvamuse põhjapanevalt kummutada. Aga võta näpust, mis võib kenasti alata... Nüüd siis ei teagi, mida arvata... Tore oleks teiste kogemusi kuulda...

Mida tahad öelda sellega "Aga võta näpust, mis võib kenasti alata... Nüüd siis ei teagi, mida arvata..."?

0
0

Positiivselt meelestatud lugejate arvamus on eriti oodatud, sest negatiivset on küll juba kuuldud, tundub, et paljud lihtsalt lahmivad. Eks neid "naist jamidakõikeveel" otsivaid tegelasi seal ka leidub, kuid nagu minule üritati selgeks teha, on see teatud grupp mehi.. Pean tunnistama, et endale meeldib nende meeletu impulsiivsus ja kirg...millega...võib kohati muidugi ka suht raske hakkama olla saada...

0
0

Sain ise ka ühe Türgi mehega tuttavaks läbi neti. Kindlasti hakatakse minu kohta nüüd kommentaare lajatama. Lihtsalt räägin omadest kogemustest. Koheselt jättis ta mulle väga hea mulje. Armusin temasse esimesest pilgust. Kolme kuu pärast suvel sõitsin Türki turismireisile ja käisin ka sõbra juures ära (elab tursimipiirkonnast väga palju eemal), olime koos ainult ühe ööpäeva, see oli kohutav hingevalu, kui pidin lahkuma, aga ma lootsin, et nüüd ma jäängi Türgi ja Eesti vahet käima, aga nii see pole kujunenud. Sõbral on ohtlik töö ja vaba aega pole. Edasi oleme suhelnud ainult netis. Kui ta saadetakse Türgis töö pärast teistesse linnadesse komandeeringusse mitmeks päevaks või nädalaks, olen ma hulluks minemas. Varsti saab esmatutvusest mööda 1 aasta. See mees on moslemi perekonnast ja enamasti teevad nad seal nii nagu vanemad soovivad, seepärast on mul õudselt kahju, et pikas perspektiivis ei tule meil ühisest elust midagi välja, seda on ka tema vaikselt mulle teada andnud. Kui ta ühel päeval mulle ütleb, et nüüd on see suhe läbi, sest vanemad on leidnud talle vastava naise, kellega tal tuleb abielluda, siis ma lähen raudselt hulluks. Sõber tahab teistmoodi elu, kuid vanemate survele ta vastu ei hakka. Üldiselt Türgi rahvas tundus mulle selle nädalase reisi põhjal sõbralik. Isegi turul kaupmehed ei tundunud pealetükkivad, ma käisin kogu aeg üksi ringi. Rannas ei tuldud ka ligi. Kuigi sõber oli mind eelnevalt hoiatanud, et võidakse ligi tikkuda ja ma kellegagi ei räägiks. Mina ei pannud seda tähele, palusin mitmetel inimestel mind pildistada. Perekondlik suhe on neil seal väga väga tähtis. Õhtul tuldi perekonniti randa, toidumoon oli kaasas, laotati laiali, lapsed mängisid ja nii veedeti tunde koos. Kui ühel suvalisel inimesel rannas palusin end pildistada, pakkus ta mulle ühineda nende perekonnaga ja juua tassike teed, aga ma keeldusin. Eraldi teema on mosleminaised, kes ujuvad üleni riietatuna, peast jalatallani. Aga nagu mu sõber mulle rääkis, on noorte naiste puhul ühiskonna suhtumine muutumas ja pea enam tingimata pearätti kandma jne. Suvel lähen kindlasti Türki tagasi, sealne loodus on võrratu. Reisimise mõttes on see ideaalne paik. Aga seal sündinud ja elu näinud inimesed ei pea seda mitte turvaliseks ja ideaalseks elupaigaks.

0
0

Sõitsin (põhiliselt öörongide - harvem bussidega) 2007 novembris üksi kuu aega mööda türki ringi: igas ilmakaares. Olin eelnevalt pisut ettevaatlikuks häälestatud, kuigi kõik senised kokkupuuted türklastega olid õnnelikult lõppenud. Inimesed olid muidugi erinevad ja igal kandil oli

mingi omapära. Popimates turistilõksudes leidus ikka inimesi, kes lolli välismaalast julmalt koorida tahtsid. Noh umbes nagu Tallinna "baarineiud" ja taksojuhid. Mida kõrvalisem koht seda sõbralikumad inimesed. Need, kes võõrkeeli rääkisid polnud mitte kõige meeldivam osa rahvast.

Paljud rääkisid otse, et loodavad fiktiivabieluga euroopasse trügida või ongi seda juba teinud. Kaupmehed ei olnud kah mingid jõhkardid. Püüdsid küll sulle vaipu kaela

määrida, aga alati saab ju keelduda. Urfa's näiteks maksis üks enne mind einestanud kunde minu toidu kinni ja kokk andis omalt poolt "airan"i pealekauba. Rahast keelduti. Üldiselt aus ja abivalmis rahvas. Mõnda kohta käis buss nii harva, et katsusin õnne hääletades. Alati võeti peale. Tänaval tolgendavaid agressiivseid nolke ei näinud üldse. Rongides ei piiksutata moblasid ega läpakaid, kuigi need on olemas. Räppa oli enam vähem sama palju vedelemas kui siin, kuigi mõni linn (Eskisehir) oli lausa piinlikult puhas.

Kurdid jätsid halvema mulje: Tänavalapsed loopisid mind aeg ajalt kividega. Näiteks Diyarbakir'is küsisin türgi keeles mahla hinda. Vastati "1 liira." Aga müüja jäi kahtlustavalt vaatama ja küsis "Do you speak English?" Kui "Yes." ütlesin, siis maksis mahl juba 2 liirat. Batman'is küsiti hommikusöögi eest mitu korda rohkem raha, kui hinnakirjas. Hakkasin ette maksma, et üllatusi vältida. Kohtasin siiski ka sõbralikke kurde.

0
0

Minu arvamus türklastest on üldjoontes positiivne, kahjuks ei ole ma Türgis käinud ja parima lakmuspaberi (loe: taksojuhtide) käitumistkogemust ei ole, aga mul on olnud tööga seoses paar kogemust. Türklasest sõbranna oli küll kulda väärt: tema sõna kehtis, rõõmsameelne loomus sai üle pingelistest situatsioonidest, tegemist ei olnud moslemiga, see andis ka palju juurde, ma arvan. Hetkel olen töötanud aasta türklasest bossi alluvuses ja pean ütlema, et kogemus on taas positiivne. Tegemist on kõrgharitud ja väga targa mehega (taas mitte moslem) ning mul on ainult austus tema vastu. Väga otsekohene, aus, õiglane...seda nimekirja võiks õhtuni jätkata. Ainus negatiivne asi on äkkviha, aga see on meiega võrreldes, kõigil lõunamaa rahvustel:) Samas teine meie firmas töötav türklane on väga rahuliku meele ja keelega. Räägib vaikselt, tänab ja vabandab iga asja ette ja taha ja tundub väga mõnus mees olevat. Tegelikult tahan ma öelda seda, et kõik oleneb inimese isiksusest, rahvusega ei ole siin eriti pistmist. Meil siin Eestis on mõni mees hullem, kui pool türgi rahvust kokku:)

0
0

Kas su kolleegid ise räägivad, et nad pole moslemid?

Enamus türklasi käib sama harva mošees, kui eestlased käivad kirikus. Sellegi poolest peavad nad end moslemiks. Mina jäin miskipärast ka mošeedes ellu ja mõni veel.

Loe näiteks siit: http://www.lonelyplanet.com/thorntree/message.jspa?messageID=13592816#13592816

0
0

Väga, väga positiivne mulje.

Olen käinud Istanbulis ja Kesk-Türgis (Kapadookia ja Ala mägede piirkond). Inimesed on sõbralikud, äärmiselt abivalmid, siirad, tahavad suhelda. Misiganes põhjusel mures lääne inimest aidatakse, iga vastutulija või külaelanik märkab sind, vajadusel pakub abi, lapsed tulevad lobisema või oma inglise keelt proovima.

Negatiivset oli, aga vähe. Kellelgi varastati Istanbulis Suure Turu kandis tasku tühjaks - juhtub. Tütarlastele vaadati tänaval järele ja vist tehti ka ettepanekuid, aga see oli mureks ainult Istanbulis, ja nad olid islamimaa tavade järgi ka väga lodevalt riides. Kaupmehed olid hämmastavalt tagasihoidlikud. Lapsed ei norinud raha, vaid uudistasid meid niisama või tegid julgelt juttu.

Turismipiirkondades võib pilt teine olla, aga päris-Türgi ja päris-türklased on sõbralikud ja meeldivad.

0
0

Kogemusi on positiivseid ja negatiivseid. Samamoodi nagu on ka kogemused eestlastega. Olen elanud nn türklase kommuunis, olnud 3 aastat (päriselus) koos türgi mehega ja suhtlen igapävaselt türklastega. Tavalised normaalsed inimesed on kõik.

0
0

Türklaste mainet Euroopas kujundavad suurelt jaolt nende lai diasporaa erinevates riikides. Ma arvan, et diasporaa on tihti erinev nö oma riigis elavatest inimestest. Eestis võib paralleeli tõmmata siia ajaloo keerdkäikude tulemusena sattunud küllaltki laiast vene kogukonnast, kellel on oma kultuur, uskumused ja käitumistavad. Kindlasti on ka ühist kodumaal elavatega.

0
0

Moslemitest eriti head muljet ei ole jäänud, minu jaoks liiga pealetükkivad. Olen märkand, et nende tähelepanu tõmbavad eriti blondiinid:D

0
0

sattusin türkki elama nimelt itta ja v6rreldes eestlastega inimesed on erinevad. on halbu ja h2id külgi. kui ytlen et olen eestist pakutakse kohe et olen venelane ja arvatavasti prostituut.. se on see halb külg inimestel pole piisavalt avar silmaring. Euroopa naisi teatakse kui "kergemeelseid" 6nneks haritud intelligentsed inimesed ei oma eelarvamusi.olen ümbritsetud nendega- mis on hea. siin puudub igasugune sosyal life. elatakse vaid perele tehakse k6ikke koos perega arutatakse k6ikke perega ja pere otsustab suht palju. ollakse kinni traditsioonides. s6bralikud igatahes aga vahest liiga palju. austatakse sügavalt vanemaid inimesi samas noori ei kohelda just austusega eriti koolides. inimesed on suht konservatiivsed aga samas leidub ka vabama m6ttemaailmaga inimesi.n2iteks lubab minu poisi vanemad nende juures elada ja veel samas toas.nad on moslemid muidugi aga vabameelsemad kui m6ned teised. samas siia tulles olen aru saanud ma ei suudaks siin kogu elu küll elada :)

0
0

Ületamatu on turüm kebab ja vennad Altintopid.

0
0

Minule jäi küll igati positiivne mulje türklastest. Mind imponeeris nende uhkus oma rahvuse ja päritolu üle, nende energilisus ja heatujulisus. Loomulikult ei tohi olla naiivne ning arvata, et Euroopa naistele pööratakse seal tähelepanu ainult ilusate silmade pärast :) Eks igal tähelepanuavaldusel on mingi tagamõte (kas mingit kaupa/teenust või ennast pähe määrida), kuid kui ise käitud normaalsed, siis ei tüüta sind keegi üleliia ja valib järgmise ohvri. Euroopa naised on oma maine seal ise ära rikkunud ja nii võtaksegi meid kohalike seas stereotüüpselt litsakatena.

0
0

Türklased on toredad tegelased. Rohkem kohtab pealetükkivust turul, oma kaupa müües. Hotellides on nad igati normaalsed. Ei saa võrrelda egiptlastega.Türki läheks igatahes tagasi.

0
0

Nii palju, kui mina nendega kokku puutunud olen, on nad kindlasti hästi sõbralikud. No, ma ise Türgis kahjuks käinud pole ( Plaanis on kohe kindlasti minna, niipea, kui saan täisealiseks ) aga ma räägin nendega iga päev interneti teel inglise keeles. Nendega on alati millestki rääkida. Kasvõi jalgpallist, Türgi kultuurist, siis ka natuke Eestist jne. Minu vanuse hulgas "türklased" pole eriti hea mainega. ( Ma olen 15 ) Teatakse neid selliste vennikestena, kes msn-is keelt kõrva ajavad ja sellepärast ka mõned türklasi vihkavad. Mulle ei meeldi see, kui võetakse üht rahvust ühe puuga: et nüüd türklased ajavad keelt kõrva, et nüüd terve Türgi ongi selliseid täis. No ikka ei ole küll. Tolerantsusest jääb eestlastel ikka vajaka.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased