Tui.se lehel Eesti krediitkaardiga maksmine KIIRE küsimus

Tere! Olen ostmas lennupileteid TUi.se lehel Stockholm-Phuket ning ei lase minu krediitkaarte läbi, teeb kõik toimingud ära, küsib ID-kaardiga identifitseerimistki, kuid siis tuleb, et makse ebaõnnestus. Kolm aastat tagasi käisime TUI Flyga Helsinkist Phuketis ning tookord ei olnud mingit probleemi, et lennupileteid osta. Kas oskab keegi öelda, et kas on mingeid erisusi seal Rootsi lehel või äkki sealt ei saagi siis neid nii kergesti osta? Ette tänades, Khs

Pigem on reegel, et Soome-Rootsi jne lehtedelt ostes kehtivad ainult kohalikud krediitkaardid. Paljude Põhjamaadest algavate reisipakkumiste puhul on siin Tripis olnud pikki arutelusid-katsetamisi, kuidas leida paarikümne edasimüüja seast see üks, kus õnnestub Eesti krediitkaardiga maksta (ja millisega). Proovi erinevate logodega ja erinevate pankade kaarte, äkki mõnega õnnestub.

Proovisin kahe erineva panga kaardiga, mõlemad MasterCardid ning ei läinud läbi kahjuks. VISA kaarti kahjuks ei ole. Seda poleks vist osanud oodatagi, kuna Reisidiilid ja veel mõned portaalid ikka reklaamivad ka neid Rootsi viimase hetke pakkumisi - no et mis mõttega siis, kui eestlased neid osta ei saagi (vähemalt kui pole tutvusi Rootsis siis?)

Kahjuks nii lihtsalt sageli on. Kuigi me ise peame ennast edukaks põhjamaaks, oleme nende tegelike põhjamaade jaoks endiselt mingi kahtlane kuritegelik idariik. Mõni aasta tagasi ei saanud ma isegi Belgias toimunud kontserdile piletit osta teisiti, kui pidin oma iirlasest sõbralt ostmist paluma. Õnneks on ka positiivseid erandeid, kuid üldine suhtumine on sama.

lase Reisiekpserdil ära osta või uuri TUI st, kas ülekandega ei saa maksta.

Aga kas kellelgi on kogemus, kas soome krediitkaardiga võiks siis saada osta Rootsi lehelt? No et kui Eesti on ääremaa, siis Soome ikkagi auline Põhjamaa ju :) Ülekandega saaks ilmselt maksta ehk AGA me tahaks teisipäeval juba lennata nii et rahvusvahelised maksed ei käi nii kiiresti, et me saaks esmaspäeval siis täie kindlusega juba laeva peale minna.

Swedbank ju tegelikult Rootsi pank ja minul on küll õnnestunud selle panga deebetpluss kaardiga Rootsi reisipakkujate lehtedel maksta. Konkreetselt tui.se lehel pole küll proovinud.

Kaardinumbris sisaldub riigi kood, ehk kauplejad saavad ise valida millise riigi kaartididega lastakse maksed läbi millistega mitte.

Teemaalgatajale. Anna teada kuidas ja kas said piletid ostetud.

Ma uurisin Reisieksperdist, kes pakub kenasti piletite ostmise teenust tui.se lehelt kuid hinnale tuli ca 120 eur lisa nende kaudu.

Sarnane olukord. Kuid ma sain osta piletid ära . Aga siis avastasin et oli vaja pagas veel ja söök lisada. Mulle lisati see juurde ja nüüd seda osa ei lase maksta . Vaatab mis homme saab

On kaks varianti, mida olen ise läbi teinud.

  1. Helista nende numbril, aga see on vaid tööajal. Siis saab ka ülekandega maksta.
  2. Leia sõber Rootsist ja lase tal rootsi pangakaardiga maksta.

Ise käisin TUIga just tenerifel ja ostsin nende lehelt pileti Eesti Mastercardiga ning sain ilusti kõik makstud

Minul oli sarnane kogemus Soome TUIga, aga pärast tuli välja, et mul oli pangas pandud maksetele ylemine piir. Kui seda kergitasin, siis sain ylekande tehtud. Uuri pangast, ega sul sellist piiri ei ole, sest automaatselt see pannakse.