See polnud otseselt turistide vastu suunatud. Vaid õnnetuseks juhtusid turistid röövi ajal olema valuutavahetuspunktis.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/sharm-el-sheikhis-hukkus-relvastatud-roovis-prantslane.d?id=63842532

http://www.nowlebanon.com/NewsArticleDetails.aspx?ID=358363

Peab ütlema, et Sharmis on selle aasta jooksul olnud päris mitu röövi. Enamasti siiski keset ööd, et inimesed pole ette jäänud. Samas - kus neid poleks?

Endal perega 4 märtsiks reis planeeritud - tahaks nüüd kuulda välisministeeriumi ja reisikorraldajate ametlikku sõnavõttu seoses Egiptuse reiside ohutusega

Mis seal ikka. Jätame hirmud koju ja läheme siiski. Päike paistab ju endiselt. Vaevalt, et meil külm taandub märtsi alguseks.

Sama siin, 4.märtsil lend Sharmi aga tekib juba küsimus, kas ikka minna.?

Aga küsimus Simbale - mille põhjal sa otsuse teeks ????

Sellel teemal veel et: Hiiumaal liigub juba aastaid anekdoot sellest, kuidas ühel aastal seal ootamatult kasvas kuritegevus 200% võrra. Vastutav konstaabel kutsuti aru andma, selgus et Haapsalust oli praamiga üle tulnud kaks korterivarast, kes olid üritanud sissemurdmist.

See häda Egiptuse pärast on hetkel umbes samas zhanrist - riikides, kus neid asju juhtub massiliselt, ei ületa üks surm lihtsalt enam uudiskünnist. Samas ma ise ei liiguks Siinail nii väga laialdaselt ringi vist enne kui beduiinide ja Egiptuse riigi vahel on suhted selgeks räägitud. Püsiks rohkem hotelli territooriumil, Naama Bay maanteest eemal peaks ka üsna turvaline olema, sealt ei pääse ju plehku panema nii hõlpsasti. Ja nagunii suhteliselt vaikne Hadaba.

Samas Old market või Vana Sharm kuidas soovite kus sündmus aset leidis peaks ju ka nn. Sharmi turvatud piirkonda jääma . Kuidas need beduiinid siis sinna pääsesid kui kontrollposte on ümber Sharmi kõikjal

Teesulud on muutunud rutiiniks. Rünnatud on hotelle. Ja nüüd siis ohvrid turistide hulgas. Ilmselgelt nõuab perega Egiptusesse reisimine teatavat meelekindlust.

Hotellide rünnakutest pole kuulnud. Kas on linkida viiteid?

Nile Delta:

Miks Sa seda Tai-fänni naljahambaks nimetad?

See oli beduiinide "kättemaks." http://www.itar-tass.com/c11/328819.html

Prantslane ja sakslane olid lihtsalt valel ajal "vales" kohas :(

Lugege beduiinide veritasust: http://www.ekspress.ee/news/kohver/uudised/nuweiba-parast-revolutsiooni.d?id=63454218

Välisministeerium on täna täiendanud infot reisimise kohta Egiptusesse: http://www.vm.ee/?q=node/5783

Äkki on keegi ka hetkel kohapeal kes seda arutelu loeb ja saab täiendavat infot jagada ????

Siin pole jagada midagi, kõik oluline siin niigi kirjas. Saabusin eile Sharmist ja juba pea igal teisel sammul võib tunda pehmelt öeldes iroonilist suhtumist turistidesse. Nii Naama, kui vana turg turistide vaesed, õhtuti tuleb kohati jalutada sadu meetreid kaugemates soppides , kui mõnda kohtad ja needgi slaavi, või ukraina karva. Samas ka hotellid madala täitumisega, peamised kunded Ukrainlased ja Itaalia penskarid. Enamus neistki ostab oma kohustusliku nänni ennem õhtuhämarust ära, ka kaubandus pindu on ikka hea hulk maha jäetud. Valige korralik mereäärne hotell ja nautige lihtsalt merd ja päikest, muide seda seal meil vähemalt kahe nädala jagu jagus. Üks näide, jalutasime hilja õhtul mööda kohalikust sõjaväe patrullist äärelinnas, kus neli laigulistes mundritest automaadid rinnal ripputes ja konid hambus ajateenijad tegid meile "pahh-pahh" ja ise seejuures häälekalt naerdes oma nalja üle. Ka teenindus hotellides kõvasti langenud ja läinud üle ikka väga säästu reziimile. Aga kui ikka oled piisavalt blond tikkkontsadel, oskad naeratada igale komplimendile, pole hullu :))))

Ok eelnev ei kõla küll julgustavalt aga tegu on vähemalt infoga !!!!

No tegelikult oleks ikka väga normaalne, kui meie reisibürood vähemasti pakuksid võimalust vahetada oma Egiptuse reis mõne muu ohutuma koha vastu. Vähemasti lastega reisivatele peredele. Kui siiani väideti, et kõik on ok, kui ei minda kuhugi seiklema, siis nagu nüüd näha, pole ka Sharmis ringijalutamine enam sugugi ohutu. Kuid paistab, et rahaahnus kaalub kõik ülesse, kaasaarvatud inimeste turvalisuse.Paljud tuttavatest, kellele kinnitati, et kuurortis on kõik ok, sooviksid nüüd kas loobuda või ümber vahetada reisimiseks kuhugi mujale. Aga ei, meie reisikorraldajaid see ei huvita. Ka eile minevatele reisijatele väideti siin, et kõik on rahulik , kuid kohale jõudes soovitati tungivalt hotellist mitte nina välja pista. Eks ootavad ära, kuna suurem prahmakas tuleb ja paarkümment tegelast surma saab, ehk sis.... Läbi Soome või Rootsi reisimine võtab küll rohkem aega, kuid sealsete reisikorraldajate suhtumine ikka palju palju parem ja vastutulelikum antud olukorras.