Turkish airlines ja tasuta ööbimine

Hääd inimesed! Kas keegi siinviibijatest on kasutanud võimalust, mida pakub Turkish Airlines- nimelt connecting lendude puhul , kui lendude vahe üle 10 tunni, lennufirma pakutavat tasuta ööbimist hotellis? Kuidas see ikkagi toimib? Kas kellegi on kogemusi? Ei ole varem Türgi kaudu kuhugi lennanud, kuid nüüd tuleb seda teha

Toimis väga hästi ja kiirelt. Peale passikontrolli läksin Turkish Airlines'i Hotel Desk'i ja juba 10 minutit hiljem olin Shuttle Bussi peal ja teel hotelli.

Toimib küll kuid eeldab seda et antud päeval ei ole paremat ühendust samast kohast.

Suur tänu vastuste eest! Niiet siis ette ei pea broneerimahotellikohti? Nii saan ma aru

Ei pea borneerima. Aga ole kindel et samal päeval ei oleks paremat ühendust, st hilisemat. Siis nad ei anna.

Jah meil ja ka teistel eestlastel oligi eelmine kord Bangkokist tulles selline jama, et meie ööbimist ei saanud, sest samal päeval tuli ka teine lend.

Kuldreegel: kaks rahvusvahelist lendu, millel on otseselt TK lennugraafikust põhjustatud üle 10-tunnine vahepeatumine. Kui räägime Euroopa lendudest, siis võib juhtuda, et broneerimissüsteem näitab viimast hilisõhtust lendu X pealinnast Istanbuli ja selle järgneb hommikul väljumine Tallinna. Sellisel juhul tasub kontrollida, kas järgmise kuupäeva sees ei lähe varahommikust lendu. Kui läheb, siis loomulikult hotel deskist tuleb eitav vastus.

Üldpildis jääb tasuta ööbimise võimalust vähemaks, see tuleneb TK tihenevast graafikust, näiteks Aasia suunal rohkem väljumisi Tokyosse jne.

Jah just.
Kui aga 10 tunnine jääb päevasele ajale, siis tasuta Istanbuli tuur antakse ikka. Soovitan seda ka.

Kas ma saan siis õieti aru, et kui minu lend väljub BKK kell 11:10 ja maandub IST kell 17:05, siis ma ei saa ööbimist, kuna BKK-IST väljub veel ka teine lend kell 23:45-05:40?

Kas vähemalt kohvrid saab otse edasi saata, või peab need IST välja võtma?

Jah, põhimõtteliselt küll. Et kui on parema ühendusega lend siis ei saa.
Kotid saadetakse BKK-st otse sihtkohta, seega nende pärast pole vaja põdeda.

Läksime Tallinnast Zürichisse 31 detsembril. TLL-ZRH või vastupidi on graafik alati nii et viimane lennuk edasi on juba läinud. Jõudsime lennujaama, leidsime hotel deski üles ja saime ka neile oma piletid anda ja siis oodata ca poolteist tundi. Sealt viidi bussiga hotelli ja samuti järgmine päev tagasi, väga mugav.
Napilt enne keskööd jõudsime linna sõprade juurde :) Lend ise saabus peale kella 20:00.

Hotell oli http://www.akgunhotel.com/
Viis tärni, aga Euroopa mõistes väga tubli kolm. Sambaid jms sisearhitektuuris on aga noh :)
Muidu väga viisakas, teenindajad abivalmid, puhas, hommikusöök rikkalik. Ainult et natuke väsinud on teine. Tagantjärgi vaatasime, et oleks saanud türgi või soome sauna ka minna aga eks siis järgmine kord.

Hotell oli http://www.akgunhotel.com/
Hotelli asukoht on küll suht karupepus, aga samas on transport seal mugav ja odav.

Turkish Airlines kasutab tihti järgnevaid hotelle:
Radisson Blu Airport Hotel
Courtyard by Mariott
DoubleTree by Hilton
Hilton Garden Inn
WOW Hotel
Mõned kohalikud 5* hotellid, mis tegelikkuses tärnide standarditele kohe kindlasti ei vasta.

Neil on küll teatav prioriteetide nimekiri ehk loomulikult 5* Hiltonisse pannakse siis, kui mõned odavamad hotellid on rahvaga täidetud. Üldiselt on see reisija jaoks täielik loterii ja mingeid garantiisid või hotellide broneeringuid pole võimalik ette teha. Samas on see täiesti mõistetav ja selline ööbimise pakkumine on luksus, mis on paljude lennukompaniide jaoks ennekuulmatu tegevus.

Lisaks tasub mainida, et hotellide kaugus lennujaamast on vägagi varieeruv. On kuuldud lugusid, kus on tervelt tund-poolteist hotelli sõidetud ning osad reisijad juba oma meelepaha selle peale avaldanud. Samas kui lend on alles 16 tunni pärast, siis erilisi probleeme see ei tekita.

Tagasi tulles oli Turkishi poolt organiseeritud selline hotell http://www.grandyavuzhotel.com/ Iseloomustuseks ütleks sama, mis eelmise kohta. Natuke väsinud aga asjalik, lennujaamast oli sõit palju kauem, ca 40 min. See hotell oli vähemalt linna mõttes parema koha peal, kaks suurt kuplit olid jalutuskäigu kaugusel :)

Äkki hiltoneid ja radissone antakse kontinentide vahelistele lendudele.

Kogemused on näidanud, et see on siiski üsna juhuslik ja Euroopa lendudel on võimalik saada hiltonitesse/radissonidesse ning pikamaalendudel nendesse "kohaliku standardi kohaselt" 5* hotellidesse

Tundub, et vähesed seda hotelli võimalust kasutavad, kuna olen kordi lennanud läbi Istanbuli ja seal näinud kümneid-kümneid inimesi, igas vanuses, kes on pingid hõivanud ja neil magavad.

Hotelli võimalus on saadaval ainult Turkish Airlines lendudele ja samast lennujaamast väljub kümnete lennufirmade lende, kelle klientidel pole sellist võimalust. Lisaks on võimalik isegi Turkish Airlinesiga lennates reeglitega pahuksisse sattudes (vt. eelnevaid vastuseid) öö lennujaama pinkidel veeta.

Kasutasime. Lend oli Tallinn - Istanbul - Oš.

Toimis hästi.
Lennujaamas saadeti meid spets leti äärde, kus kogu grupile hotell ja tasuta transfer leiti.
Meid pandi Hilton DoubleTree-sse Istanbuli äärelinnas. Hommiksöök kah hinnas ja tagasi-transfer lennujaama samuti. Ainult asukoht oli tülikas, sealt kesklinna oli bussi ja metrooga poolteist tundi.

Tere,

Kui on neljale reisijale lennud Tallinn - Istanbul - Malta ja tagasi Malta - Istanbul - Tallinn.

Minnes stardime Eestist 16.40 ja jõuame Istanbuli 20.00 paiku, järgmine päev kella 12 paiku päeval läheb lennuk edasi Maltale.

Tagasitulles jõuame Istanbuli ~18.00 ja Tallinna väljub lend järgmine päev kell 11.00.

Kas seljuhul saame tasuta hotelli?

Aitäh.

mis kuupäevadel lend on, kas vastus hiljaks pole jäänud? :-) Jah, tõesti on see nii, et ki on lend Istanbuli ja sealt vahemaandumisega edasi- kuhu iganes-peaasi, et lendude vahe 10 tundi ja rohkem, siis tõesti saab ööbimiseks hotelli koos hommikusöögiga. Sagrada,- teie lend peaks küll ajalimiidi sisse mahtuma.
Selleks pole vaja teha muud, kui Istanbulis maandudes võtta suund lennujaamast linna väljumiseks. Läbid passikontrolii ja seejärel otsud suuna lennuaamast väljumiseks. Aga hoonest veel ei välju, pea meeles- enne väljumist pöörad paremale- see on see koht, kus lendudele vastu tulnud inimesed seisavad siltidega ja ootavad lendudelt saabujaid. Keerad paremale ja kõnnid pikalt piki parempoolset tiiba. KÕike lõpus leiad paremal pool Turkish Airlinesi leti, kuhu esitad oma lennupileyid ja selle alusel majutatakse sind kuhugi hotelli. Teenindmaine on suhteliselt kiie ja kindel, kõik saavada majutatud. Mina olen oma kogemusele tuginedes sellest äga meeldivalt üllatunud

Ei ole veel hilja! Minek alles kuu aja pärast aga tänud! Tundub, et saame siis tasuta majutuse.

Ehk vaataks keegi kogenum ka meie marsruudi palun üle.Kas tasub nende kulul majutust küsima minna või on tingimustega klappimise osas ikkagi midagi märkamata jäänud?

https://online.turkishairlines.com/internet-booking/availabilityInt.tk;jsessionid=Zp1qJRpSyDnBGtRpNqYvyJkYnK5SpzbcSLrwJvCnk9kJNNtXy8Dp!610932535

TLL-IST 15.06 15:25-18:40
IST-SKG 16.06 7:30-8:45

tagasi
SKG-IST 22.06 20:50 -22:10
IST-TLL 23.06 11:25-14:35

10 tundi vahe nagu jääb ja paremat ühendust ei leidnud.

Kiire lennuplaani kontrolli järgi tundub küll, et saate ööbimise.
Puudub võimalus varem edasi lennata/hiljem saabuda ja ka lendude vahe ilusti üle 10h. Nii, et Istanbulis maandudes otse Hotel Deski ja paigutavad Teid ilusti mõnda hotelli, transfer ja hommikusöök ka ilusti juures.

Või on kellegil paremaid ideid Thessalonikisse lendamiseks?

Sinna minek näiteks läbi Londoni lennates:

17.06.2015
RYANAIR
Tallinn - London (Stansted)
12:00-12:55

ümberistumisaeg 3h 45min
ja edasi

17.06.2015
RYANAIR
London (Stansted) - Thessaloni
16:40-22:00

Sinnaminek kokku ca 122 euri.

Tagasitulek näiteks läbi Bremeni:

22.06.2015
RYANAIR
Thessaloni - Bremen
11:10-13:00

ümberistumisaeg 2h 40min
ja edasi

22.06.2015
RYANAIR
Bremen - Tallinn
15:40-18:45

Tagasitulek kokku ca 73 euri.

Edasi-tagasi lennud kokku ca 195 euri.

Lennud suht vähese ümberistumisajaga ja soodsad.
Kindlasti leiaks ka soodsamalt, aga see oli esimene mis otsides leidsin.
Edu igatahes....

Tegelikult on Thessalonikist ka veel lend TK1882 mis väljub 09:40 ja on kohal 11:00. Aga usun et nad seda ei müü Tallinna piletiga. Jätab ainult 25min.

See 25 min vahega lend ei lähe arvesse. Lühim lubatud ümberistumise aeg on sellest kindlasti pikem.

Tasuta hotelli võimalus ka nüüd ise ära proovitud. Lennujaama Hotellidesk küll saatis algul mind 2. korrusele piletimüügikassasse "pileti järgi" (minu bronnide väljatrükk ei olnud neile miskipärast piisav) kuid kõik siiski sujus.
Kusjuures reisi bronnides tahtsingi tagasiteel Dubaist olla aastavahetuse Turkishi kulul Istanbulis ning leidsin variandi, kus 1 lend jõudis napilt peale jätkulendu, st. meile pidi jääma Istanbuliks peaaegu 24 h. Seoses Turkishi lennuplaanide muudatusega mitu kuud enne reisi, saime uue pileti järgi 1 öö asemel lausa 2 ööd seal veeta. Hotelliks juba eelkõnelejate poolt mainitud 5-tärni AKGÜN (www.akgunhotel.com). Pisut väsinud, "vana kooli hotell" minu hinnangul pigem 4-tärnikas. Tasuta saunakompleks sobis väga hästi, seda eriti jaheda ilmaga. Tasuta transfeerid toimisid ja lisaks hommikusöögile oli meil ka buffet lõuna-ja õhtusöögid lennufirma kulul.
Nii 14.a. kui 16 a. laps said kumbki endale eraldi double/twin toad, seega 4 in perele 2 ööd x 3 dbl tuba + täistoitlustamine, müts maha Turkishi ees.

Tervitus!
Mul tekkisid antud teemas ka mõned täpsustavad küsimused.Juunis valitud lend TLL- podgorica, vahemaandumisega Istambulis ja edasilend 18 tunni pärast Opereerib TK. Kas siia 10 tunni sisse arvestatakse ka võimalikud lennud vahepeatustega x linnades ja x firmadega või ainuld otselennud. Vaatasin, et saan Istambulist minema varem, aga erinevad vedajad ja erinevad linnad, aga sihtkohta jõuan varem ikka TK'ga lennates.Tänud kui keegi oskab täpsustada.

Loevad ainult Turkish Airlinesi lennud.

Selge, tänud reageerimast!

Minu kogemus näitab, et isegi kui reeglite järgi just kui ei peaks saama hotelli, sest on parema ühendusega lend ka graafikus, tasub seda minna küsima. Liikusin põhimõtteliselt sama graafikuga, mida jazzband ülal kirjeldas ja sain siiski Turkish'i poolt ööbimise. BKK-st 11.00 väljalend, IST jõudsin 17 ja järgmise päeva hommikul 11.30 lend TLL. Samas oleks olnud võimalik ka lennata sedasi, et IST oleks jõudnud hommikul 5.30 paiku ja kohe 11.30 edasi. Ilmselt kui piisavalt veenva näoga lähed, esitad oma edasilennu pileti ja küsid ööbimist, siis selle ka saad. Või oli mul tegemist hea õnnega :)

Eks õnne peab alati olema, kuid tasuta ööbimise juures on pigem tähtis, et kust iganes tulles, Istanbulist ei läheks varem edasi mingit Turkishi jätkulendu soovitud sihtpunkti. See, et näiteks BKK-st varasemale lennule piletit ostes poleks Istanbulis ööbimine vajalik, ei oma tähtsust.

Natukene unine öösel aga mõte minna Odessasse ja Turkish selles osas kõige soodsam.
Küsimus aga selline, et kodulehel pakutakse automaatselt lendu Riiast Istanbuli ja jätkulend oleks siis järgmisel hommikul.
Vahepeal aga toimub ka üks nende firmapoolne lend Odessasse, see on 45 minutit peale Riia lennu maandumist, et kui juba automaatselt nende kodulehel toimub broneering järgmise hommiku jätkulennuga, siis on ka vist öö Istanbulis?

Tänan kui keegi oskab vastata, kahjuks ei suutnud kiirelt guugledamise tulemusena ka midagi leida.

Istanbulis peaks minimaalne ümberistumise aeg rahvusvaheliselt rahvusvahelisele lennule olema vist 60 min. Seega see hommikune Odessa lend peaks ikka olema esimene võimalik ühendus sinu jaoks.
Tallinna Turkish Airlinesi kontor oskab ka kindlasti vastata.

Aitäh vastuse eest, lugupidamisega!

Veidi teemast mööda, kuid kui mul lend Tallinn-Istanbul-Rhodos (Kreeka), kas siis Istanbuli kaudu ainult ID-kaardiga saab? Või on kindlasti vaja passi?

Katariina -- Türgi kaudu lennates peab kindlasti pass olema.
See, et sa Istanbulis tõenäoliselt lennuvälja transiitalast ei välju, ei loe, sa väljud igal juhul Schengeni viisaruumist.

Juba Tallinnas pead läbima passikontrolli kuna lendad Schengeni alast välja -- Istanbuli lennuk väljub sealt terminali otsast non-EU alast. Ja Rhodosel läbid uuesti passikontrolli kuna saabud Schengeni viisaruumi väljastpoolt.

Ühesõnaga -- hangi pass või vali teine marsruut.

Kui minek on väiksema lapsega, kas siis võiks olla mõttekas ikkagi mõni lennujaama lähedane ööbimine ise bronnida või võiks loota, et nad seal deskis arvestavad sooviga saada võimalikult lähedal asuvat hotelli? Lapsega ei tahaks peale pikka lendu veel mitu tundi bussis loksuda ... Või ei ole sellel mõtet? Ning kas ma saan õigesti aru, et sealt poolt on ka transport nii hotelli ja järgmisel päeval hotellist lennujaama, ehk et ma ei pea endale enne hakkama selgeks tegema sealse ühiskondliku transpordi süsteemi?

Transport hotelli ja tagasi on hinnas. Letis võib mainida soovi saada võimalikult lähedal asuv hotell jne, aga lõplik otsus tuleb ikkagi sealt vastavalt sellele, mida on neil hetkel pakkuda või mis neile kasulikum on. Kui tahate mingis kindlas hotellis, piirkonnas vms ööbida, siis tuleb ikka ise hotell võtta ja selle eest maksta. Samas ma ei usu, et nad midagi mitme tunnise sõidu kaugusel pakuvad. Paari tunniga oled sa juba Bulgaaria piiril või poolel teel Ankarasse. Pole kuulnud, et keegi oleks kunagi saanud hotelli väljaspool Suur-Istanbuli.

Iseasi, et kui sa juba Istanbulis oled, siis ehk sa just TAHAD kesklinnas ka ära käia? Igavesti tore linn on.

Julgen ka igati Istanbuli soovitada. Kesklinna saab lennujaamast rongiga ja vaatamisväärsuste juurde rongijaamast trammiga (või ka jalgsi, oligi huvitavam).

Ööbimise kohta ei tea, ise veetsin öö lennujaamas, kuna hommikul läks lend Tallinnasse.

Mul endal samuti vaja lähiajal teha vahemaandumine Istanbulis, lend saabub 5.30 ja edasi läheb 11.45. Mis selle aja jooksul teha annab? Kui kaua sõidab lennujaamast kesklinna?

Aga kuidas selle tagasi transpordiga on ... kas ma pean selle kuskilt mingiks ajaks tellima? Kes ja kust teab, et just mina just sellest hotellist just selleks ajaks soovin lennujaama saada?

Transfeeri lennujaam - hotell - lennujaam korraldab sulle Turkish.
Muud liikumised pead ise leidma.
Kõige lihtsam on muidugi takso. Kesklinnas funkab tramm. Ja metroo. Üldiselt on ühistransport hea ja tihe ja mõnus, aga selle selgeks õppimine võtab aega ja pikad vahemaad võtavad samuti aega - see on ikkagi VÄGA suur linn.

https://kaur.smugmug.com/Category/Istanbul-2013-2014/i-TNhZ6FB/A
Pildil - meie suuremad lapsed Istanbuli ühistranspordis.

Turkishi tasuta öömajaga antakse sulle teada, et mis kell pead hommikul hotelli ees transfeeriks valmis olema. Seda, et just sina sellest hotellist ja selleks ajaks lennujaama pead saama, teab terve hulk inimesi. Neid tasuta öömaja saajaid on igal öösel tõenäoliselt sadu ja kogu süsteem on ilusti paika pandud, et iga klient saaks õigeks ajaks oma lennukile tagasi.

Tere!
Ostsime perega lennupiletid Lissaboni, vahepeatusega Istanbulis. Lendude vahepeal on üle kümne tunni, seega peaksime hotelli saama. Siiski, paljud siin kommentaarides hirmutasid ära jutuga, et kui läheb ka varasem lend, sis tasuta hotelli ei saa. Uurisime ringi ja ei leidnud, et läheks ka varasem lend, aga igaks juhuks küsime, äkki mõni targem saaks üle vaadata, et kõik ikka klapib.

Väljalend 10. juuni 11:50, Istanbuli jõuame 15:10, edasi Lissaboni 11. juuni 11:50.
Tagasilend Lissabonist 20. juuni 11:30, Istanbuli jõuame 18:10, edasi Tallinnasse 21. juuni 14:24.

Oleksime väga tänulikud, kui keegi targem vaataks üle ja kinnitaks, et kõik on ok ja hotelli peaksime saama.

Ei tea miskaudu sa need piletid ostsid, et sulle süsteem varasemaid lende ei näidand, aga paraku on Turkishi enda kodulehelt vaadates küll nii minnes kui tulles ka kiiremaid variante, mis hinna poolest on ka kallimad.

Nagu ma aru saan on teil IST-LIS 11. juunil kell 11:50, kuid samal hommikul on juba ka kell 7:35 IST-LIS lend.

Sama on tagasitulekuga. Teie LIS-IST lend on kell 11:30 aga Lissabonist tuleb ka hilisem lend kell 15:45, millega te jõuaksite samuti selle sama Tallinna lennu peale.

Mul sõbrad käisid Novembris Bangkokis Turkishiga läbi Istanbuli ja tagasiteel neil oli ka pikk peatus Istanbulis aga neile ei antud tasuta hotelli just seepärast, et nad oleks võinud Istanbuli saabuda ka järgmise lennuga ning ikka selle sama Tallinna lennu peale veel jõuda.

Sinu juhtumi puhul mahub nii minnes kui tulles veel üks lend sinu praegu bronnitud lendude vahele ja see võib antud juhul rolli mängida küll.

Nii et jah...keeruline. Helista Turkishi infosse ja uuri neilt endilt üle kas sinu lendude puhul kehtib see tasuta hotellivärk või ei.

Nagu näha võtsid sa soodsamad lennud, milledel pikemad ümberistumisajad Istanbulis ja seetõttu ei pruugi see hotelliasi sulle kehtida. Tingimustes on lause: "However, if your destination can be reached by an alternative flight to your first flight and the waiting time is less, you cannot take advantage of the hotel service."

Info ja telefoni nr: http://www.turkishairlines.com/en-int/travel-information/frequently-asked-questions/travel-information/special-service-requests

Antud juhul ei saa hotellis päris kindle olla. Kui hotellileti töötajad seda varasemat Istanbul-Lissaboni lendu täehele ei pane ja vaatavad ainult seda, et samal õhtul enam midagi muud Lissaboni ei lähe, siis võib õnneks minna. Ametlikult on neil täitsa põhjus keeldumiseks olemas, kuigi ka varasema lennuga Lissaboni lennates oleks ju tegelikult öömaja saanud.
Tagasitulekuga sama. Loogika ütleb, et peaks saama. Reegel ütleb, et ega ikka ei pea andma küll.

Mida rohkem inimesi ära kasutada üritavad seda "tasuta hotelli" igal võimalikul juhul, seda vähem tõenäolisemaks selle pakkumine muutub. Originaalis on see "stopover hotell" mõeldud ikkagi pigem transkontinentaalsete ja harvem väljuvate lendude reisijate jaoks.

njah, mul vist sama lugu nagu eelmisel reisijal. Ostsin pileti Tallinnast Istanbuli 29.01 (ainuke lend), aga Istanbulist Lissaboni lendan edasi 1.märts kell 12.15, kuid kodulehelt kontrollides tuli välja, et läheb üks lend ka 7.30. Kuigi ka tolle lennu võttes oleks lendude vahe olnud 13h ehk siis üle 10h.

Kui lendude vahe on 9,50 minultit (Sitsiili- Talliinn), kas siis tasuks hotellisaamisega riskida?

Reaper, seda sinu poolt viidatut lugedes tekkis mõte, et üsna varsti näeme mõnes netiportaalis umbes sellist "uudist":
Hommikune trollibuss number 3 pidurdas reisijaid ette teavitamata mitu korda järjest, seades trollibussis viibijad suurde katastroofiohtu. Trollibussis puhkes ärevus, osad reisijad soovisid järgmises peatuses vahejuhtumi tõttu väljuda kuid viimasel hetkel loobusid sellest, tekitades trollibussi uste juures kirjeldamatu trügimise. Õõvastava intsidendi tõttu hilines trollibuss nr. 3 lõpp-peatusesse 1,5 minutit. Toimetusega ühendust võtnud trollibussis viibinud Juula sõnul võis häiriva pidurdamise põhjuseks olla valgusfooris süttinud punane tuli. TLT AS juhatusega pole toimetusel seni õnnestunud ühendust saada, omapoolseid kommentaare äärmiselt häiriva vahejuhtumi kohta ei jaga seni ka valgusfoore haldav ettevõte. Hea lugeja, kui viibisid trollibussis number 3 või nägid pidurdavat trollibussi, jaga oma kogemust. Samuti on oodatud lugejate kogemused olukordadest, kus punane foorituli sundis neid ootamatult peatuma.

Pigem oli tegu ikka tehnilise rikkega. Ja 1.5 tundi hilinemine on ikka märkimisväärne. Sellega võib juba jätkulennust maha jääda.

Kas on kellegil kogemust, kui lendude vahe on 8.5H ning öise ajaga? Kas on varianti mingi öömaja saada lennufirmalt?

Lendude vahe 8 tundi:

  • pead olema 2h varem lennujaamas, jääb 6
  • lennult maha tulek ja hotelli sebimine võtab vähemalt tunni, jääb 5
  • transfer hotelli ja tagasi on 1 tund / ots, jääb 3

Mu arust ei ole väärt pungestamist ka siis, kui Turkish seda variant lubaks.

Aga 8.5 tunniga igal juhul tasuta öömaja ei saa, seega pole mõtet Hotel Deski minema hakata.

Aga kas on võimalik lennujaamas kuskil sõba silmale saada? Aeg 8.5H tuleks veeta Istanbulis

Kui leiad mõne tühja pre-boarding ruumi ja sealt ära ei aeta, siis seal saab pikutada küll. Magada mul küll eriti ei õnnestunud.

Atatürk on väga vastik lennujaam, kaootiline, ülerahvastatud, suunavate siltideta. 20-25 euro eest saad mõnda lounge'i 4 tunniks sissepääsu osta, küsi lennujaama infost selle kohta. Sutsuke rahulikum, telefoni/arvuti laadimisvõimalus, tasuta internet (muidu lennujaamas on tasuline), sööd ja jood palju jaksad. Üldiselt ka keegi sekundi- ja tunnipealt ei jälgi viibitud aega ja välja ei viska, võid vabalt kõik 6-7 tundi seal tiksuda, mis sul reaalselt jääb lendude vahele vaba aega.

Kui on liiga suur kulu, loe arvustusi
http://www.sleepinginairports.net/europe/istanbul.htm
ja jäta meelde, kus väravas keegi on aega surnuks löönud.

Viimane lend saab ainult tasuta võimaluse hotellile ja juhul kui kahe rahvusvahelise lennu vahe on 10 tundi, tavaklassis.
http://www.turkishairlines.com/en-us/travel-information/frequently-asked-questions/travel-information/special-service-requests

Hotell asub Terminalis.
http://www.ataturkairport.com/en-EN/shoppingdinning/pages/airporthotel.aspx
Võimalik on loomulikult ka ise tuba võtta, tunnitasuga.
Odavam on võtta takso ja 2 km eemal on juba väga odavad hotellid.

Turkish Airlines pakub ka tasuta linnatuure, info leiate kodulehelt.

Tasuta linnaekskursioon
Kasutasime seda võimalust. Asi toimis. Kõigepealt tuli infoletti oma pardakaart anda, nende alusel koostati nimekirjad, kes linnatuurile lähevad. Esimene tuur startis 8.30. Kontrolliti kõik üle kes bussis ja igaüks sai numbri, mille alusel pärast vaadati, kas oled ikka olemas. Põhieesmärk oli kõik pärast tuuri kindlasti lennujaama tagasi toimetada. Ka pagasi võis kaasa võtta, meie kasutasime 20 TRY eest hoiukappi.
Organiseerimine oli ok, kuid tuur ise jäi kesiseks. Sõideti mööda kaldapealset linna ja kaugelt näidati, et see seal ja too seal. Paar peatust pildistamiseks tehti ka. Enne lõppu siiski loobusime sellest tuurist ja allkirja vastu lubati poolepealt lahkuda.
Seega tagantjärele tarkus- kui tahate vahetut kokkupuudet linnaga sõitke metroo ja trammiga ise kesklinna. Pole kallis ega keeruline ja suurem elamus igal juhul garanteeritud.

Käisime lastega Istanbuli kaudu Sofias. Minnes-tulles ööbimine Istanbulis. Põhimõtteliselt kõik sujus. Aga esmalt peab ootama hotel deski's transfeeri, sõit hotelli võttis meil ca 30 min. Minnes hotell Four Points By Sheraton 4. Hotell oli uus, tuba väga ilus. Aga suunitlusega äriinimestele ehk mingit spad ega muud meelelahutust seal polnud, asukoht ka kehv. Hommikul Turkish hoidis transfeeride pealt kokku, kamandas meid kell neli bussile, kuigi lend väljus 07.50. Hommikusööki sel kellaajal loomulikult ei pakutud. Tagasi tulles hotell Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn 4. Sellel hotellil oli parem asukoht (ilus jalutatav ümbrus) ja väga hea hommikusöök. Spad ei olnud. Küsisime hotelli võimalikult lennujaama lähedal, sellest polnud mingit kasu. Aga müts maha, kogu masinavärk töötas õlitatult. Samas oli meie lendudega mitu muud häda, Euroopa parimaks selle kogemuse põhjal neid küll ei hindaks.

Varakult lahkumisest hotellis tasub teada anda. Isegi minu valitud odav hotell pakkis mulle hommikuks võileivad kaasa. Ei oska öelda, kas see on kuidagi reegel või mitte aga näiteks ka Tallinna suuremates hotellides toimib asi samamoodi.

Minu reis koos 3 reisikaaslasega viis Tyrkishiga Sri Lankale, täpsemalt Tall-ISt-Colombo-Ist-Tall jaanuaris 2016.
Tõrge tekkis tagasilennul kui meie lend IStanbul -Tallinn lükati edasi 24 tundi, meid küll paigutati ilusti hotelli ja toitlustati, linnaekskursooni ei pakutud, kuid siiski, 24h liiga palju, ei jõudnud ma tööle ega asju ajama.
Sain sealt isegi kirja kaasa, et tõesti lend canceldati ja alles on ka tühistatud ja uued piletid, kas oleks mõtet asja ajada, et saada kompensatsiooni. Canceldamise põhjust ei mainitud ja seda pole ka nimetatud kirjas.

Kui oli see lumetorm jaanuari alguses, mis mitmeks päevaks sulges Istanbuli lennujaama, siis on force majeure ja kompensatsiooni ei saa, muidu proovi www.flight-delayed.co.uk lennu info sisestada ja eks nad hindavad olukorda.

Mina olen samasuguses olukorras eelmise aasta sügisel, kus Turkishi tõttu jäin maha Istanbul-Tallinn lennult ning pidin samamoodi 24h ootama (hotell+toitlustus loomulikult tagati). Mina saatsin kompensatsiooni taotluse Turkishile, sealt tuli eitav vastus, küsisin siis ka meie tarbijakaitsest üle, kas mul on õigus kompensatsioonile, kuid sain vastuseks, et Turkishi puhul pole. Kui sul see õnnestub, anna teada. Mina kaotasin ka tänu sellele terve tööpäeva ja pidin kasutama oma puhkust.

See oligi kummaline, et kõik teised kompaniid lendasid ja ei olnud lumetormi, kuigi ilm oli jah linna peale kõndimiseks üsna sant :)

See oli jaanuari lõpus

Meil lendude vahe täpselt 10 tundi,kas on lootust tasuta majutusele?

Teemast küll mööda aga äkki kellelegi kulub ära:

"Kirjutas: improved 24. mär. 2016 11:30
/Atatürk on väga vastik lennujaam, kaootiline, ülerahvastatud, suunavate siltideta. 20–25 euro eest saad mõnda lounge'i 4 tunniks sissepääsu osta..... tasuta internet (muidu lennujaamas on tasuline)/"

Tegelikult on võimalik ka Atatürki lennujaamas tasuta WiFi't kasutada.
Tuleb leida mõni Cafe Nero söögi/joogikoht ning osta kasvõi üks saiake.
Sellega kaasneb (kui ise ikka küsid) tasuta WiFi ligipääs 1 tunniks. Kui tahad rohkem aega, osta tunni pärast teine saiake :)

imagebam.com

Muidu jah, tasuline internet on seal ikka meeletult kallis millegipärast. Mingeid kaarte müüakse seal 16 USD tükk WiFi ligipääsuks.

Kasutasin hiljuti tasuta hotellivõimalust Istanbulis. Lendude vahe tagasiteel oli üle 10h ning varasemat lendu Istanbulist Tallinnasse ei läinud. Kaks põhilist tähelepanekut.

  1. Pagasi check-in tehke lõpuni, et saaksite kätte kõik oma boarding passid, sest hotellidesse paigutamine toimub borading passide alusel. Kui teil seda pole, ei suju kõik ilmselt väga ladusalt.

  2. Hotel desk, kuhu peate pöörduma asub siis peale passikontrolli vahetult enne lennujaamast väljumist paremat kätt Starbucksi kõrval.

Üldine kogemus Turkish Airlinesiga läbinisti positiivne. Lennuki pardal teenindus väga hea. Ööbima paigutati mind lennujaama Marriotti ning hommikul söödeti kõht ka korralikult täis. Ei mingit nurinat :).

Mis puudutab ümberistumiste vahelist aega, siis mul oli viimati lendude vahe 9 h millegagi, läksin tuimalt Turkishi hotellilaua juurde, andsin neile piletid kätte ja mulle anti ühtegi küsimust küsimata hotell. Tol korral oli muidu minuga ka sõbranna, kes oli haige ja end halvasti tundis, nii et mingi probleemi korral oleksin sellele rõhunud. Seda, kas nad varasema lennu võimalust kontrollivad või mitte, on raske öelda- mulle tundus, et neil on seal pidevalt niivõrd suur inimeste hulk vaja hotellidesse majutada, et nad ei jõua (vähemalt kõigi puhul) seda kontrollida. Proovida igatahes tasub.

Proovisime ära ja õnnestus, lendude vahe 8.5H Majutati Sheratoni ketihotelli, sõit sinna 15min. Kuna transfer on tõesti 3H varem, ning hotellis olek väga pikaks ei jäänud, oli see kindlasti parem variant, sest Atatürki lennujaam on väga ülerahvastatud, mugavaid istumistsoone raske leida ja pesemisvõimalus peaaegu olematu. Hotelli desk küsib ainult jätkulennu piletit ja passi, koondab marsa täie inimesi kokku ja veab laiali. Usun, et tasub proovida ka teistel, business classi reisijatel on tasuta öömaja alates 7H!

WiFit saab ka mujalt kui Cafe Nerost. Viimati istusin mingis iiri pubi laadses urkas, wifi täitsa olemas ja telefon laadimise augud kah.

Mulle meeldib Atatürki lennujaam üsnagi. Suhteliselt kompaktne, süüa saab normaalselt, no mida veel tahta?

Tulin just pühapäeval läbi Atatürgi. Vägagi ülerahvastatud ning kohvikutes-restodes polnud ruumi isegi istumiseks. Aga võibolla oli see põhjustatud sellest, et oli pühapäev. Meelde jäi ka õlle hind mis restos oli Helsingi lennujaamaga võrdne. Veigo just mainis, et Turkish olevat business classi reisijate osas suure languse teinud. Ehk leiab sellele miski põhjuse ka Atatürgi lennujaama ülerahvastusest...

Atatürkis tasub mõelda ka tasulistele äriklassi lounge'idele. Seal on terve hulk selliseid, kuhu saab ukselt üsna normaalse hinnaga sissepääsu osta. Kunagi olin vist Primeclassi lounge'is (täpselt ei mäleta, seal on mitu sellist kõrvuti). Ukselt oli sissepääs vist isegi alla 20 euro ja sõltus ka kaardist, millega maksad. Näiteks Visaga oli hind oluliselt kallim. Sees ka tasuta duššid, elav järjekord oli mingi 45 min, aga peale öist sõitu tasus ära. Söögid mingid luksuslikud ei ole, aga tasuta alkohol (ka kangem) korvab sissepääsu hinna väga kiiresti. Kuna hinnad on normaalsed, siis on neid ukselt tulijaid ka omajagu, aga vähemalt leiab ikka mingi istumiskoha erinevalt enamikest ootesaalidest. Kui lendude vahe on rohkem kui 3-4 tundi, siis tasub minna ja hindu küsida.

Mul selline mure. Lend Tallinn-Bali. Ostetud Turkish Airlinesist. Istanbulist Hong-Kongi lennu vahe on üle 24 tunni.Mul soovitati pagas Istanbulis välja võtta ja hotelli kaasa.Pärast jälle chek-in.
Andke teada palun kes on pagasi sihtkohta saatnud ,kas kõik oli kombes.Kus see pagas nii kaua on, kui mu jätkulend läheb 24 tunni pärast.Jaanuaris vist Istanbulis suht jahe ilm ja soojad riided vajalikud.Kõik üleliigsed pambud tülikad. Ainult käsipagasiga vist ei saa hakkama.

Mis seda kohvrit ikka vedada, metroo on sealsamas, hotelli vaatad linnas metroojaama kõrvale. Või kui nad sulle ise hotelli pakuvad, siis bussis on pagasiveoks kõik tingimused.
Jaanuaris võib Istanbulis lausa lumi olla maas, aga võib olla ka +15. Nagu Eestis.
Mõni päev varem ilmateatest saad aimu, enne ei oska keegi sulle ennustada.
Kohvrit välja võttes ongi hea võimalus talveriided pakkida enne Hongkongi poole teele asumist.

Mul on kohvrid küll 24-36 tundi seisnud lennujaamas jätkulendu oodates. Eks nad vedelevad kuskil tagaruumis hunnikus ja see risk, et unustatakse/valesti saadetakse on kordades suurem. Oled kindlasti igas pagasialas või check-inis näinud selliseid peremeheta hunnikuid - need ongi mõnikord need 24-tunni kohvrid oma aega ootamas.

Aga mul pole kunagi kaduma läinud.

mihkels999 küsimus sulle.Kui ma teen chek in lõpuni,st. minul Balile,kas ma saan siis Istanbulis ikka oma pagasi välja võtta? Meil üle 24 tunni lendude vahe.Ja tagasi tulles sama. Või pean ma Tallinnas ütlema,et tahan Istanbulis pagasit?Aga kui chek in pole lõpuni tehtud ,siis ei saa boardingu piletit edasi? Kuidas ma siis hotel deskist hotelli saan?
Kui aru said mis mul mureks ,siis paluks mind valgustada.Kogu segadus on tingitud sellest ,et Turkish muutis oma lennugraafikut ,aga mul olid piletid juba ammu ostetud.

Tallinnas check-ini tehes või pagasit ära andes ütle ise, et soovid saata pagasi ainult kuni Istanbulini. Pardakaardid saad siis ikka kõigi lendude omad, aga pagas saadetakse kuni Istanbulini.
Sama tagasi tulles.
Check-in tehakse ikka lõpuni välja ja saad kõik pardakaardid kätte. Kui mõnele lennule mingil põhjuasel check-ini veel teha ei saa, siis antakse seda sulle Tallinnas teada. Sel juhul pead Istanbulis tõenäoliselt minema enn transiit check-ini ja siis hotelli letti. Samas seal hotelli letis peaks piisama ka broneeringu väljatrükist, et näha kuna su lennud on.

Suur tänu Vatse,nüüd jälle targem.

Tere. Kui lendude vahe on 9h50min. kas siis pole lootustki tasuta hotelli saada?

Meie lendasime läbi Istanbuli Tallinn - Catania - Tallinn. Transfeer jäi öisele ajale, alla 10 tunni, ca 9,5 vist ning majutati kenasti hotelli, kõik sujus probleemideta. Pühapäeva õhtul oli Hotel Deskis päris arvestatav järjekord, seisime vist ca tunni või kauemgi.

30.04
Tallinn 18:30 - Istanbul Ataturk 21:50
Change planes 10h 30m
Istanbul Ataturk 08:20 - Malta Luqa 09:50

08.05
Malta 19:05 - Istanbul 22:25
Change planes 16h 00m
Istanbul Ataturk 14:25 - Tallinn 17:35

Vabandust, kas tõesti saan mõlemal korral eeldatavasti ööbimise Istanbulis kohapeal?
Tundub natuke uskumatu :-D

Kui vahepeal Maltale teisi Türgi Õhu lende ei lähe siis jah. Igal juhul tasub hotellilauda minna, sest inimesi kes hotelli tahavad on omajagu ja see kas nad seda lenniutihedust kontrollivad ei ole ju kindel. Hotellilaud asub enne väravaid paremat kätt starbucki kõrval(koridpri lõpus)

Küsimus pole ainult selles kas Maltale Istanbulist varem teisi lende läheb.

Peab vaatama ka seda, et Tallinnast ei oleks muid Turkishi lende Istanbuli, mis jõuavad kohale sinu lennust hilisemal ajal (kuid nii, et jõuaksid hommikusele 8.20 lennule) ning lühendaksid sinu ooteaega Istanbulis nii palju, et see jääb alla 10 tunni.

Sama tuleb vaadata tagasiteel, et Maltalt ei tuleks mõni muu Turkishi lend hiljem, mis jõuab hiljem ka Istanbuli ning lühendab sealset ooteaega selliselt, et see jääb alla 10 tunni.

Aga esimese hooga paistab, et mingeid otselende , mis sinu ooteaega lühendaksid, ei ole.
Soovitan aga endal üle kontrollida. Ma lasin ainult kiirelt pilgu üle.

Kui selliseid lende ei leia, siis on öömaja garanteeritud.

On võimalik, et ka natuke alla 10 tunnise ooteajaga antakse hotell (olenevalt hotel deski töötaja tujust ning sellest, kuidas su nägu talle meeldib), kuid seda ei pruugi juhtuda ning nõuda seda ei saa.

Käisin ka novembri keskel Istanbuli kaudu reisil ja lennuvahe oli ka 10h. Sain ka hotelli lauast kohe transfeeri hotelli. Ei kontrollitud isegi, kas on varasemaid lennu variante, aga seal oli meeletu järjekord ka, vòibolla sellepärast ei kontrollitud. Hotell oli väga luksuslik ja mônus ☺️

Novembris käidud, toimib väga hästi. Teenindus ja transfer kiire ja korralik.
Hotellid väga head - Pullman ja Ramada Plaza.
Selleks, et kindel olla, kindlasti võtke enne ostu ühendust Turkish Airlines esindusega, nad saavad kinnitada, millise variandiga makstakse ka hotelli.

Eelpool on küsitud, et kas ka 8-9-tunnise lendude vahega saab tasuta ööbimise. Minu kogemus ütleb, et jah, saab. Läbisime just 2 korda Atatürk'i lennujaama marsruudil RIX-IST-CTA, minnes lendude vahe 8 tundi 50 minutit, tagasi tulles 10 tundi 5 minutit. Esimesel korral mõtlesime, et lihtsalt proovime, kas saame ööbimise. Olime igaks juhuks arvestanud ka lennujaamas pikutamisega. Ulatanud hotel desk'i töötajale lennupiletid, ei seatud tasuta ööbimiseks kvalifitseerumist hetkekski kahtluse alla, vaid, vaadates mind ja abikaasat, küsiti hoopis: “Härra, mitu tuba teil vaja on?” Hoolimata meie väitest, et ühest double room'ist täiesti piisab, anti ikkagi 2 tuba (nn connected rooms). Ühte neist me mõistagi ei kasutanud. Kõik toimis õlitatult. Mingeid järjekordi ega ootamist polnud meil kummalgi korral. Kõige rohkem pool tundi kulus hotel desk'i pöördumisest hotellitoa ukse avamiseni. Loomulikult anti teada, mis kell ootab buss lennujaama tagasisõiduks. Tuppa helistati lausa 2 korda – pool tundi enne väljumist äratus ja ca 10 minutit enne väljumist veelkord meeldetuletus, et buss on nüüd valmis. Tagasiteel pandi kaasa ka hommikusöögipakike (hamburgeri-laadne sai, mahlapakike, puuviljad). Teenindus üliviisakas ja korrektne. Oleme Turkish'iga lennanud varemgi ja seekordne kogemus kinnistas nende staatust ühena meie lemmiklennufirmade hulgast. Piletid, kusjuures, olid meil economy-klassis ja promohinnaga ostetud. Hotellideks sattusid olema Clarion Hotel ja Lionel Hotel.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi