Turkish Airlines.

Tere.

Plaan osta nende kodukalt piletid Istanbuli. Kellel kogemused võiks vahendada, huvitavad kõik nüansid. Kas järgmiseks nädalaks ostes kiireks ei lähe? Samuti oleks teretulnud kõik soovitused majutuse asjus. Sooviks tuba, kus oleks kolmekesi võimalus nädal ööbida. Või jäävad ainult hotelli variandid? midlife@hot.ee

Tänud.

Olen korra nendega lennanud, tegemist oli siis Türgi siselennuga. Tavaline lennufirma, piletid võid osta probleemita kasvõi äralennupäeval - iseasi, kas siis soovitud hinnaga piletit enam leiab. Ise ostsin ka pileti veebilehe kaudu, nagu tänapäeval tavaks, sain peale krediitkaardiga maksmist elektroonilise kinnituse, millega checkini marssisin ja kenasti pardakaardid kätte sain.

Internetis on piisavalt infot Istanbuli majutuse kohta, pane google otsingusse "apartments istanbul" ja saad sadu vastuseid. Üldiselt on reaalne saada nädalaks ajals majutus 3-le ca 350€ eest, vt näiteks http://www.homelidays.com/vnao/rental110307en.htm. Üldiselt on aga hotellide hinnad seal kahele alates 40-50€ hommikusüügiga kesklinnas, seega võib mugavam ja odavamgi olla hotellis viibimine.

Vaatasin huvi pärast nende Istanbul-Bangkok augustis edasi-tagasi, tuli üle 9000 krooni.

Tuleb vaadata erinevaid kuupäevi ning kasutada soodukaid. Ostsin mõnda aega tagasi veebruariks Riia-Bangkok-Riia 7500 krooni nägu.

Sai isegi juunis käidud RIX-IST-BKK-IST-RIX ja pilet maksis umbes 7500EEK. Turkish on täiesti korralik firma, Riia-Istanbul-Riia otsa lennuk päris uus B737-800, annavad süüa(eriti head olid röstitud metsapähklid), näitavad telekast lennukaarti jne. Istanbul-Bangkok-Istanbul oli üle 10 aasta vana Airbus A340-300 aga väga puhas ja korralik. Istmevahe on 1 parimaid mida ma olen pikamaalendudel kogenud. Söök polnud seal suurem asi aga tundub, et Turkish on 1 väheseid kes annab veel kotikese asjadega mis võib vaja minna(sokid, silmaklapid, kõrvatropid, hambahari,-ja pasta). Kõikidele istmtele on sisse pandud AVOD. Lennud jõudsid kõik varem kohale. Tagasi Istanbuli Bangkokist jõudis lennuk lausa 2h varem.
Ühesõnaga soovitan seda lennufirmat!

Üks nende uhiuus Boeing 738 crashis hiljuti Amsterdamis, 9 laipa. http://www.avherald.com põhjal pole nende piloodid just kõige taibukamad oma eriall. Aga külalislahkuse poolest pole neil midagi viga ja aggressive discounting tekitab Eestis ilmselt kõvasti fänne. Ma isiklikult eelistan endiselt Singapore Airlinesi Lufthansat või Finnairi transkontinentaallendude puhul.

Nt. kui startida 23. detsember ja tagasi uue aasta alguses/keskel http://www.thy.com/en-INT/index.aspx

Pange tähele, et nende webi lennuinfo näitab neisse sihtkohtadesse alguses kallimat hinda ja kui lehel edasi liikuda siis muutub hind odavamaks.

Turkish Airlines müüb Riia-Mumbai-Riia pileteid ümberistumisega Istanbulis. Lendude vaheline aeg on minnes 1.05 tundi ja tagasi tulles 1.20. Mõlemad lennud on samast terminalist aga kas see aeg on ikka piisav ümber istumiseks?

Uuurin just sama asja ja sain ingliskeelsetest foorumitest infot, et kui lennud on täpsed, ei tohiks probleemi tekkida, hea oleks aga oma pardakaart juba Riiast välja võtta ja siis minna õigesse väravasse (võib ka olla, et sinna suunatakse suisa lennujaama töötajate poolt).

Pagasi kohta leidsin sellist infot: make sure you have boarding pass of connecting flight and they put a tag on your checked bag that says "HOT" (its an Orange colour tag that identifies short connecting time to baggage handlers) it means connecting flight time less than 90 minutes and your baggage goes on priority (it is loaded last and unloaded first)

Ja veel üks kasulik teadmine (palun vabandust, et ei hakanud tõlkima, reisivad inimesed ehk nii palju siiski inglise keelt oskavad): Transiting is very fine in Istanbul Airport. Also Turkish airlines would make the second flight wait for you if it is a minor delay, or they will rebook and pay for the hotel if necessary. So you dont need to get stressed about it.

Lootsin ise ka, et kui nad nii väikese vahega edasilendu müüvad, siis peaks ikka lootust olema õigeks ajaks jõuda. Natuke muretsema pani ikka aga nüüd on julgem tunne küll :)

Soov osta lennupiletid Istanbuli Riia – Istanbul ning lennufirma on Turkish airlines, et tahaks teada kuidas see maksimisega oleks, et millise kaardiga saab seda teha ja kas piletid tuleb ka väljaprintida kuskil või äkki keegi oskab anda selle kohta infot. Ette tänades!

Krediitkaart ja ise printisin jah piletid välja. Oli ka võimalus lasta postiga saata, mis aga mõttetu.

Tellisin bookinghouse kaudu. Läksin sõidupäeval checkini, näitasin broneeringu paberit ja sain pileti ja andsin pagasi. Mingit lisatasu selle eest ei võeta, Turkish Airlines puhul.

Ostsin Turkish Airlines´i kodulehelt, maksin krediitkaardiga, sisestasin pileti ostmisel oma e-kirja aadressi, saabusid e-iletid, printisin välja, näitasin lennujaamas check-in´is, kõik toimis, pagasi eest ei pidanud maksma.

Ja ma tean, et saab krediitkaardiga maksta, aga kui krediitkaarti pole, mis siis tuleb teha? Tavalise kaardiga ju maksta ei saa seal Turkish airlinesi koduleheküljel, et kas siis mingi reisibüroo kaudu kui nad sellist teenust üldse osutavad..

Isiklik kogemus puudub, kuid õe viimatise reisi põhjal tegin mõningad täheleapnekud: Plussid- piletid soodsad, süüa sai ja pagasit oli koguni 30 kg lubatud. Miinused- lennuk lendas ka jubeda kohutava tormi ajal, kuigi kõik teised lennud sel päeval olid sest lennujaamast tühistatud. Seega kuidagi riskikas... Aa, ja see 30kg pagasit ei jõudnud üldse sihtkohta, kuid vähemalt suure kirumise peale saadeti kahe nädala pärast Eestisse koju ikka ära.

Ikka juhtub ja paremate lennufirmadega aga selle pärast ei saa nüüd lendamata jätta :)