Autorent: turvaline või mitte

Hei!

Ameerikasse reisides sellist muret ei olnud, bronnisin tookord www.rentalcars.com kaudu Alamo auto, mingit raha ei broneeritud kaardilt, öeldi, et lihtsalt kontrolliti, et raha ikka liigub arvel ja deposiit võeti siis kui kohal auto sain, pärast lasti kiirelt lahti,. mingi 300 daala oli vist. Kõik sujus super hästi. Sain hea kogemuse. Nüüd üritasin samamoodi Itaaliasse suveks autot rentida. Tegin dets kuus bronni, sain hea hinna (ala 500€ oli) 9 päeva peale 9 kohalisele bussile) sain kinnituse ja kõik oli nagu ok. Uue aasta alguses vaatasin bronni, et laste toolid juurde osta - see oli tühistatud. Pärisin aru. Sain vastuseks, et mul ei olnud deposiidiks piisavalt raha arvel (2600€, kuna bronnitud masin 9 kohaline), raha oli, kuid mitte sellist summat. Ei tulnud selle pealegi, et sellist raha tahetakse kohe kinni panna. Polnud midagi vaielda ka, ju neil õigus. Hakkasin siis uusi varijante otsima. Kõik hinnad muidugi kallimad, alates 800€ ja üles :( . Sattusin sellise firma peale nagu FOX RENT A CAR Kas keegi teab sellest midagi, seal nii kahtlased tingimused jms. Samuti on kommentaarideta firma RHODIUM Oleksin väga tänulik, kui keegi saab miskit infot nede kahe firma kohta jagada.

Sellest on siin aastaid ja aastaid räägitud - ärge rentige autot mingitest suvalistest vähetuntud firmadest. Eriti, kui kodus on aega eeltööd teha. Autorent on niivörd pika vinnaga ase, et tagasilöögid vōivad tabada kuid peale auto tagastamist. Odav hind meelitab kergeuskseid.

Fox Rent a Car - Tripadvisoris valdavalt negetiivsed kommentaarid.

Rhodium - Goldcari vee segamiseks tekitatud bränd. Goldcar on üks halva autorendi lipulaevadest. Tripadvisoris valdavalt negatiivsed kommentaarid mõlema kohta.

Parandan natuke ennast. Lugesin nende firmade kohta põhjalikumalt nii Tripadvisori foorumist ja ka mujalt. Kommentaarid on KŌIK negatiivsed.

Inimesed, tehke enne reisile minekut ka kodutöö korralikult ära. Pōhjalik eeltöö tagab meeldiva puhkuse.

Ma teengi kodutööd, siin foorumis ka, siit saab alati nõu ;) Kas oskad öelda, kas see on ok koht - Centauro

Et Raivo päev nii kurb ei oleks lisan oma viimase kogemuse Goldcariga. Samuti palju kirutud Doyouspaini kaudu:

  1. Barcelona lennujaam 11. 05.- 17. 05. 2016 full- full Golf hind 18,86 euro,
  2. Mallorca lennujaam 17. 05.- 26. 05. 2016 full- full Clio hind 28,29 eurot. Barcas üritati umbes 100 eurost täiskindlustust pähe määrida, Mallorcal vaid küsiti, kas soovin täiskindlustust. Barcas autot tagastades palusin endale jäänud paberitele kirjutada "Car is OK", mida ka tehti. Mallorcal ei tahetud autot vaatama tulla ja paluti võti seina avasse visata. Keeldusin ja nõudsin auto kontrolli, mida ei tahetud teha. Siis näitasin Barca pabereid ja soovisin sama märget, millest keelduti väitega, et asume Mallorcal. Tegin siis tütrekesest foto kuupäeva ja kellaajaga. Ähvardas pollarid kutsuda, millega lahkesti nõustusin. Selle peale lõi vähemalt pitsati paberile ja tundub, et soov (kui seda üldse oli) lolli mängida kadus. Deposiit mõlemast tagastati paari päevaga. Kes tahab täiskindlustust teha ja kordi rohkem maksta andku tuld. Muide netis on palju võimalusi paari (mitte 10- 25) euro eest päevas seda teha. Äparduste korral on niikuinii jama palju. Mina teenin oma raha raske tööga ja kuigi kooner enda arust pole, siis tuulde seda ka ei tahaks loopida. Teisalt ülaltoodud näidete puhul on rendifirmad raskes kahjumis.

Ivan Juhmi kommentaari sellele osale, mis puudutab täiskindlustuse teemat ja seda, et äparduste korral on niikuinii jama palju, vaidlen otsustavalt vastu. Meil oli aastaid tagasi Kanaaridel täiskindlustusest ikka väga palju abi, kui vihmase ilmaga mägedes dźiip juhitavuse kaotas ja vastu kaljut sõitsime. Rendifimasse helistades tunti huvi, kas auto liigub ja jaatava vastuse peale öeldi, et siis sõitke renditud aeg lõpuni, tooge auto kokkulepitud kohta ja laske võtmed postkasti. Kõik. Olen seda siin enne kirjutanud ja kordan veel, et tervise- või autokindlustuse pealt mõnekümne eurone kokkuhoid ei ole mõistlik. Tavaliselt ei juhtu õnneks midagi, aga kui juhtub, siis võid ennast küll segaseks maksta. Täiskindlustus ei maksa kordi rohkem.

Hmm, kas kellegil on kogemus Centauro ja Joyrent

Tänud, kes raatsib kogemust jagada.

Kui vaadata Centauro kodulehte, siis tegemist on vahendajaga kes pakub sulle erinevate rendifirmade autosid ja ise ei rendi sulle midagi -- tal endal ei ole autosid. Centauro osa lõpeb siis kui oled oma auto välja valinud, tema sinuga lepingut ei sõlmi.

Tegin huvi pärast päringu suvaliste suviste kuupäevadega -- selle järgi tundub, et enam-vähem võrdse hinnaga saad auto tegelikult kas Budgetist, AVISest või Europcarist.

Esimese asjana otsi võrdluseks samadel tingimustel autot otse neist firmadest -- neil kõigil on ka eestikeelsed kodulehed. Ja hind vaadates vaata kindlasti ka maksetingimusi -- et millal sult tegelikult raha võetakse ja millised on broneeringu tühistamise tasud. Teise asjana vaata, millised on lepingu tingimused läbi Centauro rentides ja otse rendifirmast rentides.

Seda eelpoolmainitud otsingu tulemust vaadates on näha, et enamasti on vargus- (theft) ja avariikindlustus (CDW) 3000 € omavastutusega -- avarii puhul tähendab see otse öeldes seda, et kui just autot päris üle katuse ei keera, siis maksad kõik kulud ise ning enamasti ikka maksimumsummas ;-) Rendifirma leiab kindlasti põhjenduse, miks ka kõige väiksema plekimõlgi remontimine enam-vähem omavastutuse maksimumi maksma läheb... Centauro vahendab sulle omalt poolt ka 0 omavastutusega kindlustust, mida pakub minuarust AXA Assistance, st. selle rendilepingu mõistes veel üks osapool oma tingimste ja kontaktidega. Sama 0 omavastutusega kindlustust pakuvad kindlasti kõik rendifirmad ka ise. Erinevus on selles, et Centauro poolt vahendatava kindlustuse puhul ei arvesta rendifirma seda lepingu sõlmimisel ja ka hilisemal võimalikul kahjujuhtumi käsitlemisel. Ehk siis -- sinu käest küsitakse rentimisel rendifirma poolt suurem tagatis ja kahjujuhtumi käsitlemisel vastutad esmalt sina rendifirma reeglite kohaselt, võid olla kohustatud oma arvel mingeid summasi maksma jne. See lisakindlustuse andja hüvitab oma reeglite järgi sulle kahjud hiljem kusjuures sellele lisakindlustuse andjale pead ise uuesti tõestama nende kahjude olemasolu. Selline lisakindlustus on enamasti palju odavam kui rendifirma enda oma kuid kindlustusjuhtumi klaarimine on hiljem oluliselt keerulisem.

Rendifirma enda 0 omavastutusega kindlustus on enamasti päris kallis kuid samas rentija jaoks lihtne -- kahjujuhtumi korral on kõik rendifirma enda rida ning seetõttu pole ka põhjust alguses väga suurt deposiiti nõuda. Samas tuleb hoolikalt võrrelda kindlustuste tingmusi, lisaks odavusele võib seal olla ka lepingu katvuses erinevusi.

Lasteistmed jms. lisavarustuse maksad tavaliselt koha peal ja saad enamasti rendileandja tegeliku hinnaga, mis on tihti selline, et hinna poolest oleks paarinädalase rendi puhul odavam mõned asjad poest osta...

Kolmandaks -- isiklik kogemus 5 aasta tagant on selline, et Itaalias oligi autorent vastikult kallis.

Kristiinale. Täiskindlustus maksab jah ainult poole rohkem, kui osata leida autorent hinnaga üle 10- 15 euro päevas. Minul pole Euroopas see kusagil üle 8 euro päevas olnud. Võtan alati CC. Norrast pole rentinud, sest seal käisin oma autoga. Olen oma autodega sõitnud sadu tuhandeid kilomeetreid ja rendikatega kümneid tuhandeid, kuid pole kolarit õnnestunud teha. Tõenäosus, et see rendi paari- kolme nädalaga juhtub on väga väike. Ja selle aja eest küsib rendifirma mitte mõnikümmend vaid mõnisada eurot kindlustust. Kes just igal rendikorral autot ei kahjusta, kuid on siiski ebakindel, sellel soovitan võtta netist odavam kindlustus kui letis. Kellel raha puuga seljas see võib seda muidugi loopida. Praegu on Eestis talv ja libe soovitan kodus püsida, sest tänaval võib libiseda ja näiteks kuklaga vastu äärekivi kukkuda. Võib juhtuda, et siis ongi kõik ja pole ka kindlustusest abi kui just matusekindlustust pole. Muide reisikindlustus, mille sees ka tervisekindlustus on mul alati. Ja veel! Mina ei tea ühegi autot, mis juhitavuse kaotab. Ikka juht kaotab auto üle kontrolli.

Ise olen paarist päevast pikemate rentide puhul üritanud alati igasugu kohalikke firmasid ja nendest väljakasvanud suuremaid ettevõtteid (nagu ka Goldcar) vältida. Üheks põhjuseks just see, et algselt odavad hinnad kasvavad igasugu lisakindlustustega oluliselt kallimaks. Lisaks võivad neil konkurentidega võrreldes olla kallimad muud vajalikud teenused, nagu lisajuht, teise riiki sõitmine jne vastavalt sihtkohale. Veel lisaks on neil tihti ka igasugused teenustasud kallimad. Näiteks teeb kaamera kiiruseületuse eest pilti, päring jõuab rendifirmasse, nemad võtavad sinu kaardilt andmete jagamise eest menetlustasu. Sellised asjad on kõik ilusti tingimustes kirjas, aga kommentaaride lugemine näitab, et ega paljud rentijad tegelikult neid tingimusi põhjalikult läbi ei loe. Kui kõik mõttega läbi lugeda ja jälgida, et sinuga mingit jama ei korraldata, siis võib nende firmadega ka üsna edukalt hakkama saada. Ivan Juhmi näide on väga hea. Kui ta poleks paberile allkirju jm võtnud, siis oleks lisakindlustuse puudumine tähendanud kopsakat hilisemat arvet. Sellest või kallite lisakindlustuste müügist sellised firmad paljuski elavad.

Rendifirmade lisakinindlustused, mis viivad omavastutuse nulli, ei kata tihti klaase, peegleid, auto põhja jms. Seda peab ka alati hoolega jälgima. Mõned firmad müüvad veel lisakindlustuse lisakindlustust, mis hakkab katma ka neid puuduvaid asju. Vahendajad pakuvad samu kindlustusi nende kaudu autot broneerides tavaliselt soodsamalt, aga ka neil on terve hulk erandeid. Liaks peab alguses sinu kaardil olema ikkagi piisav summa omavastutuse eest broneerimiseks. Seda jällegi paljud ei loe ja ei arvesta. Veel odavam on võtta lisakindlustus otse välismaisest kindlustusfirmast. Sellised kindlustused katavad ka kõiki neid klaase, peegleid jm erandeid. Jällegi peab kaardil olema piisavalt limiiti, et saaks broneerida omavastutuse.

Kuna suuremate rahvusvaheliste kettide (Avis, Hertz jne) hinnad sarnase auto eest on tavaliselt kallimad, siis nad ei viitsi nii palju ka lisakindlutuste müümisega tegeleda ja ei tegele ka varasemate väikeste kahjude uuesti sulle pähemäärimisega, et omavastutuse raha endale jätta. Pikad rendid on seni alati selliste firmadega olnud, väga hea tingimustega lisakindlustuse olen ise soodsalt otse kindlustusest ostnud.

Kristiina küsimusele see muidugi ei vasta. Aga soovitus oleks, et vaata ka nende suurte rahvusvaheliste firmade hindu nii nende lehtedelt, kui ka erinevate vahendajate kaudu. Lisaks Rentalcarsile näiteks Autoeurope jmt. Erinevatel vahendajatel võivad pakkumised sama rentija samale autole olla üsna erineva hinnaga. Pane võrdlusesse ka igasugu võimalikud lisatasud, trahvide menetlused (neid võib Itaalias päris ootamatult tulema hakata) jms.

FOX RENT A CAR - sellest pätikarjast hoidke eemale kui katkust:) auto kättesaamisel tehakse sellist trikki, et öeldakse, et raha on deposiidi jaoks, mis tagastatakse peale auto rendi lõppu 5 tööpäeva jooksul. Tegelikult võetakse eelnevalt makstud broneeringu eest deposiidi nime all raha veelkordselt ja seda koguni 2,5 kordselt, pärast tagastatakse siiski suurusjärk 25%. Arved kirjutatakse nii, et liidetavate summa ei klapi. Esimest sinu saadetud meili ignoreeritakse, lootuses, et rohkem ei tülita jne. Neil on savi ka ameerika tarbijakaitsest, on nii ülbed, et jätavad vastamata ka nendele

Mul oli just detsembris centauroga väga ebameeldiv kogemus.

Auto rent ise oli odav aga neil lepingus see kirjas, mida ei osanud oodata, et auto saad küll täis paagiga aga tagasi pead andma võimalikult tühja paagiga ja tankimise tasu 25 eur on juba hinna sees ja lisaks peab täis paagi eest kohe maksma. Seda pole algul kuskilt näha, lepingut põhjalikult uurima hakates tuli jah välja aga bronnides seda summat ega seda lisatasu ei näita!

Lisaks autod suht raiped! Mina käisin vigu kolm korda paberi peal näitamas enne kui kõik kirja said! Kui olete vead üle vaadanud ja uue paberi saanud siis vaadake veelkord üle!!

Igatahes mina enam selle firma teenuseid ei kasuta ega ei soovita ka kellegile :)

Ja lahendus? Nimetage mõni korralik rendifirma? Cagliaris kooris Hertz sarnaselt siin mainitud Fox Rent A Cariga. Sixt'iga on mõned positiivsed kogemused ja ka palju kirutud Locautoga, aga ka need oleksid ilmselt mõnuga röövinud, kui selleks võimaluse oleks andnud. Palju näib sõltuvat rentija kogemustest ja "haritusest". Tuleb koostada voldik võimalike käitumisjuhtudega erinevate probleemide korral.

Aastate jooksul on jah tripist silma jäänud, et Itaalias pole vist mingit vahet, kellelt auto võtad, kõigiga on jama ;)

Itaalias kunagi autot rentinud ei ole. Mujal Euroopas ja Lähis-Idas korduvalt Avis ja Hertz, lisaks korra Europcar ja Budget. Kõik on sujunud ilma probleemideta, pikal rendil kordagi rentija lisakindlustust pole kasutanud. Kõik tingimused olen enne ja ka rendiajal korralikult läbi lugenud. Lisaks Aafrikas saartel kaks kohalikku firmat. Ühega oli kõik väga OK ja meeldiv. Teisega samas riigis toodi kohale täiesti suvaline ka tellitud klassile mittevastav üle 20 aastane auto. Samas kõik ära kukkunud jupid võis rahus kraavi visata ja autot tagastades neid küsima ei hakatud. Kogemustele tuginedes üritan jätkuvalt valida võimalusel ikka mõne suurema uuemate autodega firma.

Kui korralikult eeltööd teha siis saab Itaalias ka ilma jamadeta. Olen läbi vahendaja, Billiger Mietwageni, rentinud Itaalias nii Europcari, Herzi, Avist. Mingeid firmapoolseid probleeme ega jamasid ei ole tekkinud. Samas pole neid ka ise tekitanud. Väga normaalsed hinnad koos täiskasko, klaasi- rehvikindlustuse, 0 omavastutuse ja muuga. Iga kord suurepärane teenindus. Väga lihtsalt kasutatav koduleht. Viimati võtsin novembris Bari lennujaamast viieks päevaks Europcari kohalikult diilerilt Keddylt Ford Fiesta. Auto tuttuus. Koos kõigi eelmainitud lisadega läks kokku maksma vaid 207 eurot. Billigeri miinus on see, et nad on vaidsaksakeelsed. Ning kuna jamasid pole tekkinud ei oska ka öelda kuidas nad pretensioone ja kahjunõudeid lahendavad. Sakslased aga kiidavad neid väga.

Ma tänan väga, et oma kogemusi jagate, nii jääb mul nii mõnigi jama olemata :)

Kas kellelgi on olnud ka kogemust Joyrent firmast otse rentides? Nende kodulehel on kõik kuidagi väga selgelt välja toodud, tundub nagu hea valik olema, kuid kas ikka on?

Paistab, et kõik need nõuanded mida me siin sulle andnud oleme on olnud asjata. Aru sa neist saanud ei ole.

Võibolla saad siis oma küsimustele vastuse siit.

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187768-i20-k9494955-Joyrent-Italy.html

Minu jaoks oli trip algul hea koht, kust leida eestlaste muljeid huvitavatest kohtadest ja soodsatest soovitustest. Hetkel on juttu autorendist ja soovitan ka vähe lugeda tingimusi, kusjuures õigest kohast. Goldcar.comist näiteks klõpsa enne confirmi. Seal ON kõik puust ja punaseks tehtud. Minu eespool oleval tellimusel olid mõlema auto läbisõidud alla 3000 km ja maksin rendi eest tunduvalt alla 4 euruupia päevas. 30 eest päevas saab Goldcarist auto, millel võib näiteks Cabo de Sao Vicentes käsipduri lahti unustada ja nautida atraktsiooni ilma lisakuludeta. Ikka juhtub! Raivo maksis 42 eurot päevas. 5 korda 12 eest saab taksoga kenasti Faro lennujaama, kui sutsu juurde panna.

see Ivan Juhm ajab ikka täeilikku mäda. Enamus tavakasutajaid ta nõuandeid kuulaks, siis on suht kopsakas arve ja tünn Lõuna-Euroopas suht kindlustatud. Kes väga kogenud, võib muidugi katsetada, paraku õnnetused juhtuvad ikka siis kui sa neid ei oota. Kusjuures sa võid ise olla kui tahes korralik, see, et keegi sind kuskil parklas jne ära ei mõlgi, pole sinu teha. Sügisel Küprosel lennujaamast lahkudes sõideti mulle kohe esimese ringi ees tagant sisse: D Taksojuht hüppaks korra välja, hüüdis no problem ja kimas minema, vedas, et autol oli pragu ainult pampril ja oli täiskasko, äraandes kutt sellele tähelepanu ei pööranud. Kui kellegil Larnakas autot vaja rentida, küsige kontakti. Ühtin siis Raivo soovitusega võtta auto Billigerist või Autoeuropast, see küll võib tähendada suuremat tagatisraha auto kättesaamisel, Sitsiilias taheti bronnida 1500, löpuks sain ikka 900 auto kätte. Samas kraapsude eest maksma ei pidanud ja sain auto ka teise lennujaama jätta. St. alati on suureks abiks tripadvisoris natuke kodutööd teha, alati ei tähenda, et nimi Hertz, Avis jne välistaks kohalike esindajate tünniskeemid. Ka Dubais olen tellinud läbi billigeri Budgeti, sest nemad lubavad lisatasu eest ka omaani sõita, kuigi iga päev eest on lisatasu ja see oli mitte billigeri hinnast, vaid nagu kohapeal selgus nende letihinnast, st kuskilt ikka miskit suöt ära kooritake.

Hei!

Raivo, olen väga tänulik sulle ja ka kõigile teistele teie kogemuste ning arvamuste jagamisel. Ei tahtnud sind pahandada ;) Parem küsin mitu korda, kuni olen täiesti kindel, kui, et mõtlen, et äkki see firma või too firma on erand vms. ning siis astun ikkagi ämbrisse, noh nagu eestlasel kombeks :D Mulle on siin toredasti puust ja punaselt selgeks tehtud, et Itaalia on kallis koht autorendi suhtes ja firmat tuleb valida mitte hinna vaid muude kriteeriumite järgi. Olen kõigest kenasti aru saanud ja endalegi öelnud - kuula targemaid, kel kogemused juba olemas! Nii ma teengi! Suured tänud kõigile. See ämber jääb mul olemata, rendin turvaliselt, ning usun, et kogu see info siin aitab veel väga paljusid sama murega, sest ma ei ole esimene ega viimane ... ;)

Ilusat päeva kõigile!

Küsiks vel kord, miks te neid odavapoolseid alati rendiks tahate kasutada? Ma olen aastaid Sixt ja Avise teeneid kasutanud. Mingeid turbokindlustusi pole vaja olnud , Sixt enamusjuhul bronnib omavastutuse 600, mille ta on paari päevajooksul tagastanud. Avis bronnib veel vähem, aga tagastus venib kuni nädalks vahest.Avisel soovitan eelnevalt Preferred liikmelisuse ära teha, siis on asjaajamine väga libe. Kas meelerahu ja teadmine, et sul ei ole vaja pärast midagi tõestada, ei maksa midagi??? Mul ei ole küll kahju mingi 15-20% rohkem maksata kui mingid fox-crap-gold-jne pakuvad. Tagastan full-full , teenendus on ka hea, eriti Avisel Austraalias.

Joyrent- st hea kogemus. Augustis rentisime Roomast auto 13-päevaks. Deposiit oli ainult 500€, võrreldes teiste Itaalias pakutavate rendiettevõtete näitel, oli see väga hea. Kohale jõudes oli auto vamis, võeti deposiit, maksime renditasu, vaatasime koos auto üle - kõik kriipsud ja kraapsud näitasin näpuga ette, rendifirma fikseeris kõik paberil. Auto tagastades vaadati ainult bensiinipaagi täituvust (pidi olema täis), muid kriipse ja kraapse ei vaadatud enam. Bensiinipaak näitas millegipärst kriipsuke alla täispaagi, kuigi olime just tanklast tulnud. Ei kasseeritud raha sisse vaid paluti uuesti bensiinijaamast läbi käia, muidu läheb see meile kalliks maksma. Tagastasime auto ja deposiit kanti kohe kohapeal tagasi. Rentisin Joyrent auto läbi Rentalcarsi.