trip-krainetrip-ukraine-dark
Turvalisus Argentiinas

Uue aasta alguses minek Argentiinasse. Küsiks käinutelt kui turvaline on see riik ja hotellid. Kas tasub võtta kaasa kallis kaamera või tuleks piirduda kõigest fotoaparaadiga.

Pealinnas ja turismipiirkondades (Iguazu, Salta ...) oli küll kord majas. Käisin paar kuud tagasi, ööbisin odavates hostelites. Kaasas oli digipeegelkaamera, keegi ei üritanud seda pihta panna.

Tekkis ka järgmine küsimus, kuidas on helistamisega eestisse, kas mobiilside arenenud ja kas tasub telefon kaasa võtta, osta sealt kohalik kõnekaart?

Viimane inf on, et Elisa ei toimi mitte kusagil. Pead ei anna, aga ka EMT ilmselt mitte. Kõnekaarte on seal tohutult palu erinevaid. Pead ostma selle, millisega saab väliskõnesid-sms teha. Ja jälgi ka oma tel sagedust, sest kõik meil müüdavad aparaatused ei võta seal hinge sisse. Kui neljasageduslik, siis kõik OK. Kui veel miskit, siis anna tulla ja vastan meeleldi. Kui väga vaja võin anda noore Eesti preili meilika, kes resideerub Argentiinas

Kui juba lahkelt pakutakse abi info saamiseks, siis uuriks ka seda, kuhu tasuks minna ja mida vaadata. Oleme 5-liikmeline seltskond ja saame kahjuks kohapeal olla vaid kaks nädalat. Selge on see, et selle ajaga ei jõua nagunii eriti midagi avastada. Kindlasti tahame olla kuskil rannas, teha mingid eksootilised ringreisid jne.
Kuidas on seal lood internetiga? Võtan heameelega vastu ka pakutud e-maili aadressi,kui ta on veel jaanuari alguses seal olemas.

Hei! Argentiina kontaktidest oleks mina ka huvitatud. T2psemalt on plaan 2008. a. sygisel minna sinna 3-6 kuuks vabatahtlikuks (EVSiga) ning otsin hetkel nn vastuv6tvat organisatsiooni. Eelistatud oleks rahvuspargid v6i looduspargid vms, mis oleks v6imelised vabatahtlikule pakkuma fyysilise too tegemise v6imalusi - a la matkaradade ehitamine ja korrashoid jne. Eelistatud piirkonnad on Mendoza (Argentiina veinipealinn, nagu aru saan :), muud piirkonnad Andides v6i siis kontinendi absoluutne l6unatipp - Tulemaa ymbrus. V2ga v2ga t2nulik oleksin kontaktide (nimetatud parkidega Argentiinas v6i eestlastega seal riigis) v6i n6uannete eest.

Internet on seal kõikjal olemas a kodudes on see sissehelistamise teenusena ning väga-väga aeglane. Hulgaliselt on seal netikohvikuid. Jäta enda melikas sest ei taha Argentiinas elava-oleva inimesimeilikat väga suuresti küll reklaamida

EMT roaming töötab Movistariga http://www.movistar.com.ar Sagedus 1900 MHz. Suuremad linnad ja tähtsamad maanteed enamasti kaetud. Olemas ka kõnekaart.

minu meili aadress siis järgmine windstar@hot.ee.Siis vähemalt võimalus, et netikohvikutes kodustele infot anda. Suhtlen siis juba edasi meili teel.

kaks aastat tagasi sai Argentiinast skaipida. Kõigepealt installisin skaibi ja siis kõnelesin tasuta.

Üldiselt tundus turvaline,ehkki soovitan ikka oma asjadel silm peal hoida.Meil näit.haihtus digikas pealinnas nii,et ei suutnud meenutadagi kus ja kuidas ! Lennujaamades olla eriti valvas oma kompsude juures.Muidu oli tore.Ah-jaa-kui rendite auto,siis kontrollige kohe samas,et autol ikka kehtiv kindlustus ja ülevaatus ja miskine kleeps pidi ka taga olema.Kohalik politsei peab teid teedel nagunii kinni ja maksate ka niikuinii,vaidlema pole mõtet hakata.Eesti lippu ei soovita ka auto peale panna-juba kaugelt näevad ,kindlalt kinni peavad ja ka midagi leiavad,et raha kasseerida.Selliste peatuste vältimiseks soovitan,nähes juba eemalt politseipunkti,aeglustada kiirust ja hästi aeglaselt ent täitsa enesekindla näoga edasisõita. Meie olime põhjas-kindlasti Iguassu joad tasuvad vaatamist ja ka kõik muu seal kandis-Salta,veinifarmid,Buenos Aireses-kindlasti tangoetendus !

EMT töötab Argentiinas nagu vana loom, ainult et on üsna kallis ja telefon ei pea olema neljasageduslik, minu kolmesageduslik ja üle kolme aasta vana käsn funkab täiesti edukalt. Kohalike kõnekaartidega on nii, et isegi kui õnnestub mõni sms välismaailma saata, siis vastuvõtmisest ärge küll isegi mitte unistage. Mobiilivõrk on siin täiesti väljaarenemata, mis tähendab, et kogu suhtlus toimub sms-de najal.

Internetikohvikuid on jalaga segada iga nurga peal, pea kõigist neist saab võtta ka rahvusvahelisi ja kohalikke telefonikõnesid. Muidugi paljudes netipunktides on arvutid nii eelajaloolised, et Eesti ajalehtede lugemine käib neile natuke üle jõu. Aga saab vast hakkama. Ise pole neid muidugi enam üle poole aasta kasutanud, kuna kasutan netti kodus :)

Turvalisusega... Noh, BA on suurlinn, kus muidugi VÕIB juhtuda kõike ja kui nad juba näevad, et sa oled turist ja veel Euroopast, siis muidugi peetakse sind kohe überrikkaks. Samas kui ise valvel olla, ei tohiks suurt midagi hullu juhtuda. Oleneb ka kohtadest, kus liikuda -- nagu igal pool maailmas.

Hotellides ei tohiks turvalisusega probleeme olla, hostelitesse otse loomulikult oma lukud kaasa ja ega seegi ei pruugi päästa. Üldiselt on Argentiina siiski üsna tsiviliseeritud maa ja toimivad ka kaardimaksed. Tasub siiski tähele panna, et MasterCard võib osutuda mõistlikumaks kui Visa, kuna viimasega saab sularaha korraga välja võtta ainult 320 pesot (kurss on vist viimasel ajal krooniga umbes 3,5). MasterCardiga saab lõdvalt umbes niipalju, kui tarvis :)

Ise elan siin juba nii umbes kaheksa kuud, neli on veel jäänud. Rohkem lugusid saab lugeda minu blogist http://blog.ee/liisu/ või ühenduda meili teel.

Muide, selle peale, et kohalikud kõik inglise keelt valdavad, ei tasuks küll eriti loota.

Tulin just Argentiinast ja võin öelda, et BA on turistidele üsnagi ohutu koht. Röövimised on haruldased, aga näpud on argentiinlastel pikad, seega soovitan rahakott kaela riputada, siis ei vehi keegi teilt seda sisse. Metroos olge ettevatlikud, see on varaste meelispaik. Sidevahendite kohta võin öelda, et töötab Tele 2, kuid hind on 30 kr minut. Internet on hotellides ja kohvikutes. Maksab 0,50 peesot 1/2 tundi. Helistamiseks kasutage spetsiaalseid kohti, mis kannavad nime Locoturio vms. Kaamera koha pealt võin öelda, et võid vabalt võtta kaasa kalli kaamera. Endal oli sama dilemma kui läksin, kuid karta pole Argentiinas küll vaja. Inglise keelt argentiinlased üldjuhul ei räägi, isegi mitte pangas. Taksoga sõitma minnes on kasulik, kui teil on võimalikult väikesed rahatähed, et saaksite võimalikult täpselt maksta. Hoiduge parkides ja muudes avalikes kohtades inimestest kellel on roheline vest punase ristiga rinnal need nuiavad raha ja on muidu tüütud. Raha nuiatakse palju, seega õppige ära sõna NO.