turvalisus Egiptuses

Kas keegi on kursis hetkeolukorraga Sharm el Sheikis? Soov minna oktoobris soojale maala ja just Egiptuse Coral Bay´sse.

Rahulik ja turvaline kuniks üks hull automaadiga hotelli sisse kargab ja kohalikud politseinikud plagama panevad. Väga turvaline tõesti...

Kaldun arvama, et Euroopas on neid automaadiga kargajaid praegu vist rohkem, kui Egiptuses...

Tundub nii, sest isegi Türki ei julge enam puhkama minna.

Ka Eestis võib surma saada kui juhtud valel ajal valesse kohta. Sharm el Sheikh on turvaline turistidele ehitatud linn.

Nädal tagasi saabusime hurghadast ja võin julgelt öelda,et turvalisem kui türgis.

Mille põhjal väidate, et turvaline? Meenub hüüatus peale Tuneesia veresauna: "Kuidas sai selline asi juhtuda nii turvalises kohas!!??" Kuidas saab üldse keegi tõsimeelselt öelda, et sellises piirkonnas on turvaline? Ja kui eile ja üleeile oli pealtnäha rahulik, siis homme või kahe kuu pärast võib kõik olla teisiti. Ja loomulikult võib Eestiski surma saada. Lõpuks sureme niikuinii.

No kui karta, et äkki muutub kuskil rahutuks või tekib maavärin või üleujutus või metsatulekahju, siis on targem teha enesetapp. Ka koduseinad võivad kokku kukkuda ja lagedal väljal äike tabada. Nii ei saa mõelda, et koguaeg oli rahulik, aga äkki siis enam ei ole, kui mina sinna lähen. Reisile minnes tuleb seda nautida ja puhata, mitte oodata ja hirmu tunda, et äkki homme juhtub midagi. Olen kuulnud Egiptuses Suezis laskmist samas kvartalis, kus elasin, Kairos liikumas sõjaväge, tankid valvamas Tahriri väljakut. Kordagi ei tundnud hirmu. Kuigi tegelikult seal polnud ohutu tol ajal. Hurghada ja Sharm el Sheikh on kindlasti ohutud kohad puhkamiseks.

Suvalisse Eesti spasse on kindlasti lihtsam automaadiga terroristil siseneda kui Sharmis. See ei kehti kindlasti kõikide hotellide kohta aga seal, kus mina olin, olid ikka väga ranged turvameetmed hotelli kompleksi sisenemisel. Domina Coral Bay oli minu hotell. Ja kõige olulisema ütles ketukas juba nagunii ära

Et kui ei tunne hirmu (isegi kui lähedal tulistatakse) siis on sinna kanti ikkagi ohutu reisida? Kus see loogika siin on? Ega meelega ei tasu äikesega lagedal väljal olla ega lagunevas majas elada! Siis ikkagi pika eluea lootus suurem...

Need turvameetmed seal Egiptuses on naljanumber. Turismipolitsei on vist enamasti kitsekarjused, kellele valged räuskavad idaeurooplased ka eriti ei meeldi. Võivad ju seal hotelli eest istuda, aga kui üks hull tuleb kummipaadiga randa ja kukub tulistama - nagu Tuneesias oli - siis neile turvameestele loota ei tasu. Tuleb lihtsalt istuda ja "hirmu mitte tunda". :D

Mina soovitan soojalt sinna kanti mitte reisida...

Maailmas on hulganisti kauneimaid kohti, kus, muuseas, fekaaliveega hotelli muruplatsi roheliseks ei kasteta. :)

Maailmas ei kasteta vist jah fekaaliveega, aga kõrberiikides kindlasti. Ka Mallorcal, mis ei ole kõrb. Ma loodan ka veel kaua elada ja ekstreemsusi ei otsi. Aga nii on, et Sharm el Sheikhis on turvaline. Seda poolsaart valvab lisaks turismipolitseile Sharmis ka Egiptuse armee kuna see on puhvertsoon Egiptuse ja Iisraeli vahel. Kuna turism toidab kümneid tuhandeid egiplasi, siis pole ka nemad nii lollid, et raiuvad maha käe, mis neid toidab. Mina soovitan sinna reisida inimestel, kes on dolerantsed, ei unusta, et viibivad kõrbes kus vesi on hinnaline loodusvara. Kes ei unusta, et on külalised teises kultuuris. Kes naudivad päikest, merd, veealust maailma, puhkust. Praalijaid ja laaberdajaid tõesti eriti seal ei sallita, aga nad ei näita seda eriti välja.

Peterino, kus need kohad siis on, kuhu sa soovitaksid reisida? Lennureisi teha ei saa, see pole ju ohutu, Vene hävitaja võib alla tulistada.

Kayafree - sarkasm on tore asi. Küll aga reisin ma just nimelt lennukiga igal aastal teisele poole maakera teades, et statistiliselt on lennuk üks turvalisemaid liikumisvahendeid. See teema siin on aga püstitatud nimelt Egiptuse (konkreetselt siis Sharmi) turvalisuse kohta.

Novatoursi püsiklientidega on sel teemal vaielda ilmselgelt mõtetu. ;)

kui mul on aega vähemalt kaks nädalat, siis lähen ma ka teisele poole maakera aga kui on üks nädal, siis oli variant aprillis ainult Egiptus. Statistiliselt oli muidugi ka Tuneesia üks turvalisemaid sihtkohti kuni tulistamiseni. Ja kunagi ei tea, millal lennukipiloot, bussijuht, taksojuht, turvamees, kes iganes otsustab enesetapu teha

1000V ja mina ka Egiptusse - 100% päikest!

Egiptus ja eriti Siinai on täna äärmiselt ebastabiilne piirkond ja on vaid aja küsimus kui Siinaile jõudnud ISIS korraldab seal Tuneesia Kahe. Ma ei ole mingi paranoiamees, vaid lihtsalt jälgin piirkonna arenguid. Külastasin ise Hurghadat talvel, ka Kairot ja tegelikult on riik ikka väga teelahkmel. Kui keegi sellist tõsist kraami viitsib lugeda, siis palun: http://egiptus2014.blogspot.com/ Tõesti, kuurortid on turvalised, kuni.... Meie avalikkus ei tea midagi, aga Karnaki tempel Luxoris oli kuu aega suletud õnneks enne avastatud enesetapurünnaku tõttu. Miskipärast meie meedia sellest sõnagi ei rääkinud. Hukka sai paar ennastsalgavat politseinikku, kuid läbi selle jäi ellu kümneid turiste. Egiptus on omadega väga sandis seisus. Iraak kui maailma häll on läinud, kas Egiptus on järgmine?

Otsustasin Egiptuse sihtpunktide nimekirjast välja jätta. Jama ka, kui ainult hotelliterritooriumiga peab piirduma.

ka meie sel aastal sinna ei lähe just tänu turvalisusele ja vene turistide suurele tõusnud egole.... sama raha eest pisut otsides saab juba väga korralike reise ka mujale maailma

Siinail ja Hurghadas elab päris palju eestlasi ja ka mujal Egiptuses. Liituge FB grupiga Eestlased Egiptuses ja uurige nende käest. Kindel on, et kõik ütlevad, et seal on turvaline. Sharmis on kogu linn turvaline, mitte ainult hotell. Vähemalt kevadel oli seal venekaid hõredalt seoses nende majanduslangusega. Mul sugulane käib Sharmis 2 korda aastas 2 nädalat puhkamas, ma ise pole kahjuks paar aastat sinna enam saanud aga igatsen väga. Ehk tuleval kevadel õnnestub jälle minna. Niiet kes ei taha üle maksta, soovitan Egiptuse päikest nautida. Praegu seal u 40 kraadi varjus.

Vaga rumal jutt ,just venelasi on terve egiptus nyyd täis ja eurooplastesse suhtuvad väga halvasti , endal just värske kogemus ja kohapeal ka giid tunnistunnistas et viimase aastaga nad just sinna reisivad kuna mujale ei jõua , väga massiliselt näitavad hottellides oma arvamust ylejäänud maailma vastu.