trip-krainetrip-ukraine-dark
Turvalisus Iisraelis

Välisministeeriumi kodulehelt leiab infot terrorismiohu kohta pigem põhjapool. Kuidas on olukord viimasel ajal? Kliima tundub meeletult ahvatlev sügiseseks külastuseks aga samas ei sooviks ka pingeliste olude tõttu iseennast ohtu seada. Huvitab peamiselt Tel Aviv ja Eilat.

Tänud ette!

Turvalisus on ok, kõikjal on näha korravalvureid, relvastatud sõjaväge jms. Sisenemised igale poole on turvatud. Arvestades viimase aja sündmuseid, on tõenäosus euroopas kohati suurem, kui selles regioonis. Hoidu kõrvalistest aladest ja püsides turismipiirkonades, on ohutase minimaalne.

Tel Avivi rannas olles sõitsid sõjaväe lennukid aeg ajalt üle.Ühele ja teisele poole.Sealt käisime Eilatis bussiga.Enne Eilatit sisenesid 2 automaatidega tegelast ja kõndisid bussist läbi.Kui tulime Eilatist tagasi Tel Avivi,siis pidime kohvrite sisu ette näitama bussijaamas.Ega tänapäeval oska enam keegi nõu anda,kus on turvaline ja kus mitte.Igal juhul tasub minna.Novembris meri soe ja 24 kraadi väljas.Eilatis muidugi soojem.

Wizz air alustab 31.10. otselende Riga-Eilat-Riga. See on väga hea aeg seal puhata ja paljud on võtnud seal rendiauto või käinud ekskuriooniga Surnud mere ääres ja Jeruusalemmas

Võtsime Tel Avivist auto ja tegime tervele riigile tiiru peale – Jeruusalemm (super, läheks veel), Surnumeri (pole sõnu), Eilat (mõnus puhkus, delfiinid, meri, turistikas), Be'er Sheva (äge turg), Netanya (ümbrus ja veidi ajalugu), Tel Aviv (kaasaegne). Väga turvaline riik. Lennujaamas varuge aega, tahavad kõike teada ja näha. Minge kindlasti.

Soovin detsembri lõpus minna puhkama ja uut aastat vastu võtma soojale maale aga kes ütleb kus on sel ajal sooja üle 25 kraadi :) Egiptuses oli minu jaoks jahe (19 kraadi)

Aja näpuga mööda ekvaatorit ja vali riik :)

Turvalisusega kõik ok. Ohutum , kui meil siin Euroopas. Välisministeeriumi info on puhas saast.

Kui läänekaldale ja gazasse oma nina ei topi - siis on seal tõesti turvalisem kui Stockholmis

Kas keegi äsja Iisraelist saabunud, kuidas olukord seal hetkel on turvalisuse mõttes?

Käisin eelmisel nädalal Tel Avivis. Linn nagu iga teinegi. Ma võiks sinna iga kell tagasi minna, ka pere ja lastega.

Turva piiril oli ka palju pehmem kui ma arvasin. Küsiti, miks lähen ja keda külastan, ei muud.

Ei ole seal viimase kolme kuuga midagi muutunud ja ENDISELT on turvaline.

Kõik väga turvaline. See mida välisministeeriumi leht jagab on puhas jama.