Ühistransport Skopjest Strugasse

Tere

Kas keegi oskab mind natuke valgustada Makedoonia ühistranspordi suhtes? Vaja on saada Skopje lennujaamast Strugasse, kas siis bussi või rongiga. Kui sageli bussid/ rongid käivad ning kust leiab nende väljumisaegade ja peatuste/jaamade kohta rohkem infot? Proovisin oma küsimustele internetist vastust leida, kuid kahjuks midagi erakordselt kasulikku silma ei hakanud.

Kevadel sõitsin Skopjest Strugasse. Kõigepealt läksin lennujaamast bussi peale, mis viis kesksesse bussijaama. Sealt liikusin edasi bussiga Strugasse. Ausalt öeldes praegu mingit ajakava enam alles pole, sain selle kohalikelt, kes mind ees ootasid.

Aitäh Sulle vastamast!

Leidsin lõpuks netist ka ühe ajakava ja seal oli sama süsteemi ära märgitud, et lennujaamast bussijaama ja siis bussijaamast edasi. Ma muidugi alguses lootsin, et ehk saab ühe lauluga lennujaamast Strugasse mindud, ilma et vahepeal peaks busse vahetama, aga kui peab ümberistumise tegema, siis peab:)

Igaks juhuks veel mainin, soovitan lennujaamast taksot mitte võtta, kuna see läheb kõvasti kallimaks. Muide, üks Skopje lennujaama bussitranspordi omapärasid on see, et need busside väljumisajad on ajastatud vastavalt lendude saabumisele. Seega lennu hilinemisel läheb ka buss hiljem välja jne. Enda kogemuse põhjal jõudis lennuk küll õigel ajal lennujaama, ent ikkagi buss väljus hiljem. Lõunamaa asi, mis seal ikka pahandada :) Piletikassa on lennujaamas sees, enam-vähem ühe valuutavahetuspunkti kõrval

Eiei takso plaani polnudki. Ma lähen ühe projekti raames ja meile on öeldud, et ideaalis peaks kõik ühistransporti kasutades toimima. Mulle see hangumine sobib, siis vähemalt ei jää maha;)

Busside graafik: http://www.sas.com.

Lennujaamast saab edasi nagu juba siin mainitud. Olen olnud siin juba 8 aastat. Siia saab labi Riia ja Viini kuid olen kasutanud viimasel ajal ka Ryanairi ja Wizz Airi. Labi Milano voi Stockholmi. See sisaldab kull hotellis oobimist kuid kokkuvottes tuleb ikka tihti odavam kui teiste variantidega.