Üks päev Los Angeles'is

Tere!

Ostsime jaanuariks soodsad piletid Hawaiile ja nii sinna- kui ka tagasilennul on vahepeatuseks Los Angeles. Peatus ühel juhul 15h, teisel juhul 19h (ka öö on sees mõlemal). Kuna ei ole varem USA läänerannikul käinud, siis soovime seda aega maksimaalselt ära kasutada, isegi arvestades, et paljud laidavad LA sihtkohana maha. Meie sooviksime käia LA kesklinnas, Hollywoodis (Walk of Fame jms), Santa Monica Pieril, Sunset Boulevardil, Muscle ja Manhattan Beachil, Vista Hermosa pargis, Baldwin Hillsis jne, Malibus. Palju selle ajaga ei jõua, ma tean, ja ilmselt jõuame vaid osa nendest kohtadest näha. Sellega seoses ongi mul küsimus:

  • Kas võtta selleks lühikeseks ajaks LAX-ist rendiauto ja need kohad läbi vurada? Mis oleks hea alternatiivne lahendust (kardan, et ühistransporti kasutades kaotaksime veelgi aega?)?

Ja muidugi kõik soovitused ja ettepanekud on teretulnud. Läheme jaanuaris, seega ilm seal siis vist väga soe ei ole?

Autoga ühest kohast teise jõudmine võib ummikute tõttu päris aeganõudev olla, nii et pigem valige vähem peatuskohti.

Soovitaks Venice Beachi juures laenutada jalgrattad ja sõita rannapromenaadi mööda Santa Monicasse.

Griffith Observatory on lahe päikeseloojangut vaadata, aga seal tuleb arvestada et parkimisega läheb loojangu ajal kitsaks ja hiljem tulijatel on palju käimist. Observatooriumis endas tasub ka tunnike aega varuda.

Malibu on kauge ja seal nagu midagi vaadata pole peale surfarite.

2
0

Omast kogemusest Hawaiile minekul (ja ka LA-s ringi vaadates) soovitaks vähemalt minnes asja rahulikult võtta ja lennujaama lähedale hotelli välja magama minna. Ilmselt olete sinna jõudes juba päevajagu reisinud pluss ajavahega harjumine ning kui varem pole LA-s olnud, ei soovitaks autoga pikemalt seiklema tormata. Ca tund arvestage saabudes vabast ajast maha ka immigratsioonist läbi saamisele. 19h peatuse juures mõelge läbi, mis kõige rohkem huvi pakub. Meie ringivaatamistest (märtsis) oli tagantjärele mõeldes kõige mõnusam Santa Monica + Hollywood. Rahulikult ringi vaadates kulub selleks terve päev. Ringi liikumiseks võtke kindlasti auto, kõik muud variandid on kas kallimad või siis aeganõudvamad.

1
0

Rendiauto võtmine nii lühikeseks perioodiks tundub utoopilise ettevõtmisena. Eelkõige ummikute ja parkimiskohtade pärast + järjekord rendikontoris. LA-s on Uber laialt levinud ja kasutusel, kohalik autojuht leiab kiireima mooduse kohale jõuda, ei keeldu suhtlusest ja annab head nõu. Sihtkohad - pange prioriteedid paika, palju kokku planeerida pole mõtet, valige 1-2 sihtkohta ja ülejäänu nii kuidas aega üle jääb. Just think about it.

2
0

Mis auto rentimises utoopilist on? Mul läks viimati LAX's selleks kokku 15-20 minutit. Parkimiskohtade probleeme vähemalt minul ei esinenud ning LA ummikutest ei päästa sind ka Uber. Lisaks oled rendiautoga iseenda peremees, kui ei soovi lennujaama lähedal ööbida/süüa/shopata. Uberiga ringisõitmine läheb ka tunduvalt kallimaks, kui rendiauto + parkimine + veidi bensiini.

1
0

Maxj sul ilmselt ikka vedas 15 minutiga, juba rendifirmasse jõudmine kestis jälle minul LAX-is üle 20 min + 40 min järjekorras (Alamo). Kallimat rendifirmat kasutades võib loomulikult säästa. Hollywood boulevardile parkimine on minu meelest kahtlane üritus. Mujal, jah, oluliselt kergem aga ka sugugi mitte tasuta. Ka hotelli parkla ei pruugi olla tasuta.

Kui aega napib, ei ole minu meelest mõtet autot rentida. Autovaba puhkus on kindlasti stressivabam - n.ö. hakuna matata. maksad oma sõidu eest ja kõik, auto pärast või kuhugi, kasvõi rendifirmasse õigel ajal tagasi jõudmise eest ei pea pabistama.

Kui aeg ei ole piiratud, siis on auto kindlasti ainuõige lahendus.

1
0

Suur aitäh kõikide vastuste eest. Arvan, et võtame siiski rendiauto ja proovime esimesel korral niimoodi. Kui on väga pikad järjekorrad, ummikud ei lase üldse liigelda ja parkida pole kuhugi, siis tagasitulles majandame Uberiga.

Kas LA-s on ka sarnast rattateenust nagu Velib? Kas rattaga oleks mõistlik liigelda, kui kompsud lennujaama jätta?

Kui kellelgi veel mahti on vastata, siis küsiksin ühe küsimuse juurde: Minnes on meil rohkem pimedat aega (jõuame kl 17 lennujaama ja edasi lendame hommikul) ning tagasiteel vastupidi (jõuame 21.30 lennujaama ja edasi järgmisel õhtul). Mida kindlasti vaadata valges ja mis on vaadatav või just kaunis pimedas?

Tuhat tänu!

0
0

Hei, sekkun ka:) Mis ratastesse puutus, siis tundus, et neid varastati metsikult, sest linnapildis hakkas silma palju rattalukke postide ümber:) Rattureid linnas ei täheldanud. Vahemaad on väga suured, seega rattaga sõitu ma ei pea küll mõistlikuks. Linn ise on sama suur kui... no Tallinnast Märjamaale vahemaa... kui see pilti selgemaks teeb:) Meie ööbisime LA all-linnas ja liikusime hoopis metrooga. Ma ütleksin, et väga mugav oli. Odav ja kiire ka. Esimestel päevadel oli meil auto ja pidime õhtul pesapalli minema vaatama linna ääre poole (mitte isegi äärelinna) ning venisime ummikus 2.5 h. Kesklinna kui sellist (nagu Tallinnas) ei ole. Ongi üle linna kohad mida külastada. Mina soovitaksin Hollywoodi ja Santa Monicat. Mõlemad on huvitavad nii pimedas kui ka päevavalges. Kui linnavaadet soovite, siis Griffith park pannakse õhtul kinni, seega tuledesäras linnavaadet sealt ei saa.

0
0

Rattaga oleks väga pikad vahemaad jah. Vt. nt. google maps-ist, kui võtad marsruudi lennujaamast nt. Chinese Theatre-i juurde, siis läbib seda jalgrattaga ainuüksi üle ühe tunni. Santa Monica-sse on sealt omakorda tund aega sõitu rattaga, seega ei soovitaks väga kui aega niigi vähe on.

Annaks ka hääle auto rentimisele kindlasti. Parkimine ei ole nii hull midagi. Mäletan, et parkisime ise auto sellesse parkimismajja: https://goo.gl/wRdmRV Hinda täpselt ei mäleta, aga ju siis ei olnud midagi märkimisväärset. Kui seal ruumi pole, siis on neid parkimismaju ümbruses veel või siis vaata kõrvaltänavaid ning kindlasti jälgi parkimist reguleerivaid märke. Kunagi oli endal ühes suurlinnas sisuliselt vaja lennujaama vahetada ja siis soodsaim variant oligi rentida sõiduk ja tagastada teise lennujaama. Kuna see oli siiski ühes piirkonnas, siis ei võetud ka eraldi teise lennujaama tagastamise tagastamise tasu. Samuti oli hilisõhtune aeg ning sõiduki rentimine viiele inimesele oli soodsam ja mugavam kui kõigile ühistranspordipiletid soetada või takso võtta.

Ummikud on minu meelest kõige hullemad seal ikkagi kiirteedel ja linna ümbruses. See walk-of-fame-i piirkond oli selles osas siiski suhteliselt rahulik. Muidugi sõidukeid oli, aga mitte midagi märkimisväärset, et oleks pidanud tunde seal passima. Samas võibolla tol korral lihtsalt vedas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased