trip-krainetrip-ukraine-dark
Üksi Istanbulis

Tere. Olen minemas ihuüksi Istanbuli- küll tööreisile kuid õhtud ja hommikud täitsa vabad. Ööbin Topkapi ümbruses- ootan ideid mida teha 5 õhtul ja kas on seal väga ohtlik üksi õhtuti liikuda, ilma et sinust arvatakse väga kehvasti? Samuti ootan, äkki mõni eestlane tahaks kokku saada ja niisama "kohvitada". Veidike kardan kah, kuna pole üksi kunagi reisinud. Kas taksosõit on väga kallis Istanbulis? Tänud juba ette!

Topkapi ümbrus on igal ajal üsna rahva(loe: turisti)rohke, kui sa kuskile kangialusesse ei poe või rahakotti avalikult ei lehvita, pole küll midagi karta. Vaatamist jagub seal nädalateks, alata võiks Topkapist enesest, Hagia Sophiast, Sinisest mošeest ja turust. Kindlasti sõida trammiga Taksimi, käi kalaturul ja tee laevareis Bosporusel. Istanbuli ühistransport on niivõrd mugav ja hästi korraldatud, et mina ei tundnud nädala jooksul küll mingit vajadust takso järele. Kasuta enne reisileminekut Google abi, saad pildi ette, mis sind ootab.

Mis kellast hakkab õhtu? Kui oled linnuste huviline, soovitan külastada Istanbulist teise Aasiasse viiva silla lähistel asuvat suurt linnast (Euroopas, avatud kuni 17:00) ja Aasia poole peal asuvat väikest linnust (ainult välisvaated) Ööpäeva ringselt saab tutvuda Istanbuli, välismüüriga (tornid ja mittemekordete müüride varemed). Aga seal tuleb olla ettevaatlik. Asju mitte lohakile jätta, pole välistatud ka muidu vargused ja röövimised. Üksinda ei soovita. Nimega võin eksida, kuid teisel pool Kuldsarve lahte, trammi lõpppeatusest natuke edasi on Dolmanbache palee. Vanasti oli pilet vist ligikaudu 200 krooni. Tollal oli see reisi lõpus natuke kallis ja sisse ei saanud. Kui seal on tunnimehed, siis nende vahetus on väikene vaatamisväärsus. paari nädala eest ühel päeval ei olnud. Järgmisel olid. Galata tornist avanevad linnale ilusad vaated.

mingil juhul pole seal midagi karta.olin veebr.Istambulis ka üksi ja tundsin end seal väga turvaliselt.ära ise anna põhjust ja kõik läheb hästi.tee veidi uurimistööd netis see on kasuks näit.mymerhaba.com sealt leiad kultuuriüritusi mis Istambulis parajasti toimuvad.minu arvates on Istambul turvalisem kui Tallin.Gina

Asjast. Topkapi on kahene mõiste. Topkapi palee, aga on ka linnaosa Topkapi, erinevais paigus, umbes viie trammipeatuse kaugusel. Sõida trammiga, odav, puhas ja kiire. Ja üle lahe sõida Eminonü sadamast silla kõrval - maksab samapalju kui trammipilet. Metrooga sama. Kui oled Istanbulis mitu päeva - nädal näiteks, on arukas endale osta Akbil, see maksab minu mäletamist mööda 6 kohalikku, see on laetav ühiskondliku transpordi pilet, kehtib trammis, laevadel, metroos. Aga mitte kõigis bussides. Müüakse putkades, küsi akbil, küll nad aru saavad. Linnast lahkudes annad Akbili putkasse ja saad oma 6 kohalikku tagasi, + piletile laetud üleliigne raha mis kasutamata jäi. Hoidu vaibamüüjate ja saapapuhastajate eest, viimased on jubedad täid. Kui söögikohtades pole hindu lagedal, uuri enne kui maha istud. Lepi eelnevalt kokku, ühesõnaga. Reeglina jäetakse jootraha. Efese õlu on maitsev.

Olen minemas oktoobris ihuüksi Istanbuli.Kahjuks on piletid saadaval nii, et olen kohal 3 päeva. Kardan samuti, et valge noor naine saadaval, kes pole just eriti palju reisinud. Igatahes kui oled tagasi siis tahaks kuulda muljeid - kus olid, mida soovitaksid kindlasti külastada. Kirjuta mulle: realist@one.ee

Tänud Teile. Olen Topkapi Interistanbuli hotellis (Caddesi) Loodan väga et midagi väga hullu ei ole-- samas tahask ikka elu ja olu nautida mitte kartuses hotellitoas istuda.

HEi.

Olen tagasi ja koik oli fantastiline- Kuna olin tööreisil ja otsimas koostööpartnereid alal, kus enamasti mehed- siis oli mul vaba aega niivähe- sest koik partnerid tahtsid mulle muljet avaldada ja käisin väga erinevates ja huvitavates kohtades koos nendega. Kuid õnneks oli aega ka ise kolada ja kasutades tramme ja metroosid (mida muidu väga harva tallinnas teen) peab ytlema et tõesti oli see väga kerge, loogiline,odav, puhas ja lahe. Olen väga rahul ja tõepoolest ei ole seal karta midagi- Loomulikult sain ka "imelikke" ettepanekuid basaaril kohalikelt kuid neist tuleb mitte välja teha ja edasi marssida. Sõites mooda kohalikke rajaoone PÄEVA ajal avastasin väga huvitavaid "hulgiladusid" kust sain väga väga odavalt superlahedaid laste ja naiste ja meeste riideid- a la 50 eek pusad, lastele teksdad 30 eek jne jne. Tahan kindasti tagasi minna!

mis alal tegutsed, kui küsida tohib? ja kas pildistamine on istanbulis igal pool lubatud?

Eks see riideäri ole, sest neid guzzisid, armanijm brände on seal ikka jalaga segada ja mõnel puhul osatakse natukene ka kvaliteetsemat kaupa teha kuid suures osas müüakse ikka pahna... Ag meil Eestis pole erilist vahet, oma kauba ostame ikka a la 1000 eek peace ja seega petta me kindlasti ei saa sest me maksime tõelist pappi...türgist saab pahna aga Eestist saab sama kraami ümberhindamise moel palju kallimalt ja khmm ka khmm kvaliteetsema...

BTW, ei ole riide ega jalatsiäri... ei mingeid guzzisig ega armaanisid.... :D

.... ja pildistamise kohta kyll keegi ei kommenteerinud... ega muidugi väga ei teinud kah....

Kus kandis Sa neid "hulgiladusid" avastasid? Ise ka sinna minemas!

Need peaksid olema Grand Bazaari ümbruses.

Kui pesus just tänaval ei patseeri, ei ole probleemi ka tõelistel iludustel. Austa ennast ja austavad sind kohalikud. Üksireisiva naisena oli Istanbulis tore, probleeme ei olnud, tähelepanu soovikohaselt: tahad tähelepanu - saad, ei taha - ei saa. Tore oli. Inimesed olid rõõmsad ja lahked. Kultuurikiht põhjatu.

Tere.

olen täna-homme Istanbulis (2.-3. dets). Kui keegi viibib samal ajal siin, siis andke märku, saame kokku.

tel. +3725069419