Üleskutse 20.03 (Helsinkist Tallinnasse saamiseks)

Helistasime Välisministeeriumi. Teen siinkohal üleskutse, et koik eestlased, kes vajavad Soomest 20.03 transporti Eestisse, aga viimasele laevale ei jõua (meie lend saabub kl 21.20 ja laevale me ei jôua) annaks endaks Välisministeeriumile märku, kellel on võimalik Tallinkiga rääkida läbi laeva hilisema väljumisaja osas.

järgmisel päeval (21.03) tuleb ju ka tallinki laev helsinkist 2x tallinna, milles probleem?

ei saa hästi aru miks peaks sõiduplaanijärgset laeva väljumist kinni hakkama pidama?

Jah laev väljub 22.30. Kui sellele ei jõua tuleb Helsinkis ööbida, seda on korduvalt tehtud. Saab ju tulla järgmisel päeval.

Tore mõtlemine, et Teie pärast pannakse laevaliiklus hilisemaks.

Enamus laevareisijaid on ikkagi selle kellase laeva väljumisega arvestanud. Mõned on koos peredega oodanud seda tunde ja tunde.

Lisatud: Mis riigist see eestlaste lend saabub?  Kui suur see grupp on? Äkki paluda piloote, et lisaks rohkem kiirust.

Märkisin siia lihtsalt mis Välisministeerium soovitas. 17.03 selliselt juba tehti kui laevalt mahajääjaid oli palju.

Mann22 ja mann32,

Kas tõesti arvate, et 2800 istekohaga Megastar pannakse Välisministeeriumi palvel väljuma, Teile sobivalt.

Ikkagi, palju Teid eestlasi sealt on tulemas?

Kui on head tutvused Välisministeeriumis, äkki paluks, et lennuk stardiks 1h varem, siis jõuate laevale.

Vot ei oska öelda, 17.03 nii tehti. Aga teema maas, meie lend lükati edasi.

Ei tea kuhu kadus sellest teemast hr. Markus Lausmaa?

Sellise profiiliga inimene ei oleks küll tohtinud niimoodi rapsida.

Ehk hakkas häbi?

Mann, äkki oleme sinuga samal lennul siis? Me peaksime Soome jôudma 13.55 homme. Kas te olete sihtkohas vôi Doha lennujaamas?

Meie lend lükati edasi ja tuleme Doha-Helsinki nüüd selliselt, et 21.03 varahommikul Soomes.

Päike12, mann32 ei ole sellel teemal üldse sõna võtnud, meie jõudsime täna koju.

mann32: sinu kirjutatud eile 06:26.  

"Välisministeeriumsaatis meile vastuse, et kui soomes piirid kinni pannakse, siis transiit reisijatele kodumaale on lubatud ja laevad käivad"

Mina:

Viitasin lihtsalt sellele, milliste küsimustega tuuakse mängu Välisministeerium.

Reedel 5.50 algab kevad.

päike12, sa kommenteerid kodus Eestist¿

Mis seal vahet on, kust keegi kommenteerib? Kummaline on see mõtteviis, et ühistransport tuleks üksikisikute tahtmise järgi käima panna, sest "me tuleme Ameerikast". Kas käed kukkusid küljest ära seal, et ei saa booking.com avada ja Helsingis üheks ööks majutust broneerida? Ma ise olen kümneid kordi maandunud Tallinnas ja hilistel õhtutundidel, ja ei ole nagu tulnud sellise mõtte peale, et saata ennem kiri Lux Expressi: "Härra tuleb Sri Lankalt ja tahab kohe öösel Saaremaale, lükake viimase bussi väljumine kolm tundi edasi."

Kui kellelgi homsest pühapäevani (20.-22.3.) Helsingis majutust vaja, siis mul oli seal tehtud broneering, mille tühistamise aeg möödas, aga ise enam Helsingisse ei pääse. Koht asub kesklinnas, ruumi 4 inimesele, köögi ja muude mugavustega, hind oli 50€/öö (100€/2 ööd), aga saab ka kaubelda. Võtmed saab kätte ööpäevaringselt. Kel huvi, saatku mulle siin sõnum.

Tulime ka Doha kaudu ja saabumine oli ettenähtud 21.20. Õnneks saabus 15 minutit varem. Suhtlesime Tallinkiga ja saime info, et nad on oma väljumise lükanud kelle 23.00-ks. Lennujaamast Airport taxiga Länsisadamasse jõudsime 22.20-ks. Kõik sujus.

Ma julgen arvata, et kui TA oleks oma postituses veidi detailsemalt väljendunud, siis oleks ka foorumlaste reaktsioonid teistsugused olnud - kuskilt ei tulnud ju alguses välja, et VM selle ettepaneku tegi ja Tallink juba nõus oli. Jäi mulje, et keegi kutsub rahvast üles nõudma VM-lt Tallinki laeva väljumisaegade muutmist.

Jah tõepoolest, VM nii soovitas (üleskutse). Ise ei ole midagi kelleltki nõudma hakanud :) Nüüdseks ka info, et Tallinki reis väljubki hiljem. Kuna enda lend lükati edasi, siis mind see enam ei aita, aga ehk on teistel kasu :)