Ümber Saaremaa ~ (500km)

Plaanis oleks minna jalgsi ümber Saaremaa, mööda mere äärt ühe sõbraga. Mida oleks kasulik kaasa võtta (toit, riided, jne)?

Sõltub, kuidas plaanis rännata on. Kui peatused on majutusasutustes, siis peale snäki suurt midagi. Kui täpse plaani kirja paned, oskab soovitusi ka teha.

0
0

Ma lähen ka kaasa nii, et tean. vahepeatusi eriti pole.

0
0

Jalgsi ümber Saaremaa on vaevaline ja kohati võimatu. Lõunarannik on roostikus, osa rannikust järsk, kohe mets, kust läbikõndimine võtab ropult aega. Osa rannikust kivine, kus taas peab ronima, kiirus 1-2 km/t. Kui aga valida lähim jalutatav tee, siis jõuad mere äärde harva. Maastikuautoga kulus 2 päeva. Paljudes kohtades tuleb mitu km ringi sõita, kõik see nõuab aega. Nii et kuni 2 kuud kulub korralikule rannikuringile ära. Palju on ju lahesoppe, mis selle maa kolmekordistavad.

0
0

njh, seda küll aga ma eriti ei usu, et nii kaua läheb. Seal kohati saab mõni km isegi maante peal kõndida ja põllud, metsad jalutaks ka suht kiiresti läbi, ilmselt roostik (ida pool) ja soine ala (lõuna pool) aeglustavad kõige rohkem.

0
0

Ja üks vahepeatus ikkagi on, Kuressaares. Me hakkame leisist tulema ja sealt lähme ida poole kuni Kuressaare ette jääb. Kui jõudu veel on peale päevast puhkust siis lähme edasi.

Aga ma tahaks teada, et ega mingid külamehed keset ööd koerte või millega iganes ära ajama ei tule. Et kes on saaremaa läheduses matkand võiks ütelda.

0
0

Võiksite sammud seada Leisist Triiki ja sõita praamiga hoopis Hiiumaale. Ja sealt edasi juba jalgsi ümber Hiiumaa. Järgmisel korral teate juba, mida võib kujutada endast matk ümber Saaremaa :)

0
0

Ei taha Hiiumaale minna. Liiga palju juba asju planeeritud. Pole tarvis uuesti pihta hakata. =D

0
0

Arse-master, sa oled selle teemaga juba ei-tea-mitmendas foorumis ja ikka ei suuda lugeda, mida inimesed kirjutavad, vaid tegeled selle asemel oma õhulossi kiitmisega.

Ära tee oma esimeseks matkaks suuri plaane, kuula, mida inimesed räägivad, varusta end nõuannete kohaselt, ära arva, et suudad päevas 30 km mööda takistustega rannajoont "kihutada", hakka vaikselt paari päeva kaupa pihta, hoides taganemistee "tsivilisatsiooni" valmis.

0
0

me käime 20 mitte 30 km päevas ja roostikest võib ka ju mööda minna mitte otse läbi.

0
0

Teekond on ilmselt 20-30 vahel vaatab kuidas jõuab. Taganemistee on olemas suht kerge oleks minna kuhugi külapoodi. Me kõnnime umbes 150 küla piiridest läbi kui kaarti uskuda (http://xgis.maaamet.ee/).

See on kolmas foorum kus ma ei kuula mida inimesed kirjutavad.=D . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

0
0

Selles asi ongi, et see kaart lennukilt ei näita pisikesi takistusi. Jalutad kenasti mööda muru, kiirus on hea, aga siis tuleb väike roostikus kraav ette ja trambid 5km ringi. Sest seal pole igal pool ilusat kõvakattega teed. Juba võsa peletab su eemale, sest seal ei läbi sa kilomeetritki tunnis. Nii et tegelikult mõtled minna hoopis mööda teid, mitte rannikut mööda. Kuid ka siis jalutad üle nädala ning harva näed midagi peale teeäärse metsa ja võpsiku. Vaid põhjarannikul on vahel kive ja kadakaid näha. Seal aga hõre asustus, ainult metsas jalutadki. Möödasõitvad autod katavad su tolmuga ning kuna seal pole ka tuult, siis see tolm langeb maha alles paari minutiga. Sõrve säärele pühenda kohe 2-3 päeva. Mul kulus rattaga 3 päeva ringi peale, ilma Sõrveta, ning ma ei roninud kuskile kõrvalteid mööda. Ja sõitsin 4 korda kiiremini kui jala käin. Kuivastu-Leisi, Leisi-Kuressaare, Kuressaare-Liiva. Koos Muhumaaga läks autoga 3 päeva, siis pidin elukutse tõttu käima igas sadamakohas sees. Mitmesse kohta saimegi maastikuautoga vaid sõita. See võttis aga kohutavalt aega.

0
0

aga mingi ülevaate sarnasest ettevõttest ehk annab: http://aroundafrica.blogspot.com

0
0

Aafrika ümberkäik - väärt ettevõtmine, väärt kajastus! arse-master, kui oma matka tehtud saate, andke tripis teada, loeme hea meelega!

0
0

Ma ei plaani ümber Aafrika minna, sinna läheb küll ilmselt rohkem kui kuu aega =D. Aafrika läbimõõt on juba mingi 8000km pikuti.

0
0

Ops, ma ei vaatand algul mis seal kirjas on, vaatasin pealkirja.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased