Ümberistumisega Tenerifele?

Plaanis lennata ümberistumisega London Stansted lennujaamas Tenerifele. Kas keegi oskab öelda, mis saab ümberistumisel lennujaamas. Millised reeglid eneseisolatsioonile kehtivad? Kas ilma lennujaamast väljumata saan edasi järgmisele lennule või pean jääma kaheks nädalaks karantiini? Muret teeb just lend tagasi.

Eelmise nädala lõpus oli Stansted valutu kogemus, neljapäeva öösel Lissabon - Stansted,  Ryanair, paar tundi öösel lennujaamas pikutamist ja hommikul Tallinna lend. 

Lennujaamast väljud ikka, sul on ju 2 eraldi lendu, ja passikontrolli läbivad kõik saabujad.

 Mitte keegi ei küsi kust lendad ja kuhu, selles mõttes on kõik nagu alati olnud. Mask ilusti näos  lennujaama siseruumides, aga mitte siis kui terminalis sööd või jood, sest nagu me kõik teame,  viirus ei levi süües ega juues.

Stanstedis pole transiittsooni, seega pead passikontrolli läbima. Enne lendu täida ära see vorm: https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk. 

Eestist lennates (veel) end isloeerima ei pea. Kui Tenerifelt ka Londoni kaudu tagasi tuled, pead teoorias end Londonis viibimise ajaks isloeerima.

Kui kahe lennu vahel päevasel ajal vaid mõni tund, siis probleemi pole, pane vormis UK aadressiks Stanstedi aadress (Bassingbourn Rd, Stansted CM24 1QW). 

Kui peatus on öösel, peaksid reeglite järgi hotelli broneerima, lennujaamast otse sinna suunduma ning hotellist otse tagasi lennujaama ning PLFi hotelli aadress kirja.

Londoni kaudu lendajatele - alates 25. oktoobrist ei nõuta Kanaaridelt tulijatelt enam isolatsiooni, juhul kui tegemist on otselennuga. PLF tuleb aga endiselt täita.

Saabusime äsja Tln-Frankfurt-Tenerife-Frankfurt-Tln. Ja pean tõdema, et kõige ohtlikum viiruse mõttes ja tülikam oli saabumine Tallinna lennujaama kahjuks :( 

Saksamaa ei nõua transiidil midagi, nii et Frankfurdis sujus kõik nii sinna kui ka tagasi väga hästi. Tenerifele saabudes piiksutad täidetud terviseankeedi QR-koodi (täita 48h enne saabumist https://www.spth.gob.es/) ja üks onu pisteliselt kraadib, keda soovib.

Playa de las Americas on kõik rahulik ja kena, maskikohustus, kui pole võimalik hoida 1,5 m distantsi ja siseruumides. Kohalikud hoiavad väga puhtust, destsifitseerivad kõike ja on rõõmsad külaliste üle. Paljud kohvikud, baarid ja hotellid kinni, kuid avatud piisavalt, et nälga ei jää.

Tallinna lennujaamaga on tõesti see lugu, et paberi täimisel on suur hulk inimesi koos ja ka testi tegemisel ootab hunnik inimesi väiksel alal koos. Tark on täita saabumise ankeet enne (https://www.politsei.ee/files/2020-10/liikumispiirangu-kinnitusleht-15.10.20-ee-16.10-mn-ee.docx?cfaeba3626), siis ei pea seal täitma ja järjekorras ootama. Testimas oli ikka kogu lennuki täis, aga testijad olid nobedad ja see käis kähku. Kui saabumise ankeet on enne täidetud, siis test oli tehtud ja lennujaamast väljas ca 30 mintsaga. Esimese testi tulemus tuli 8 tunni pärast SMS-ga.

Katrin. N kas sooviksite lähemalt kirjeldada Frankfurti lennujaama läbimist?

Kuna numbrid tõusevad iga päevaga, siis kõige kindlam on jälgida ametlikku infot. Katrin N ja teiste nädala tagune info ei pruugi enam kehtida, kuigi annab muidugi infot üldisemalt, nt kuidas üldiselt lennujaama töö tundub jne.

Tere

Tühjus, kui paradakaardid olemas, siis mitte midagi muud, kui ühest väravast teise liikumine. Ei mingeid dokumendi kontrolle, kraadimisi vm. Väravate vahed max 10 min. Kiire ja probleemideta.

Aga, jah, nagu Merle ütles, peab vaatama, kas Saksamaa on transiidi reegleid muutnud.

Reisi targalt https://reisitargalt.vm.ee/ hetkel endiselt sama:

Transiit läbi SaksamaaEestisse: transiit on Eesti kodanikele ja alalistele elanikele lubatud. Riskipiirkondadest saabuvatel transiitreisijatel ei tohi olla haigustunnuseid. Vajadusel tuleb olla valmis transiidi eesmärgi tõendamiseks (edasisõidupiletid, broneeringud jms).

Tere

Siin enne kirjutati, et Playa de las Americas on paljud söögikohad kinni, kuid nälga ei jää. Oskab ehk keegi kommenteerida, kas see tähendab, et peab tikutulega avatud kohti otsima ja siis oled ka pmst üks vähestest külastajatest, kellele hädapärast midagi süüa pakutakse või on veidi restoranimelu ka? Endal 8. novembril Tenerifele minek ja mõtlen, et kui väljas söömine on hädine, siis võibolla võtta mõni AI hotell. 

Teine teema on koroonatestimine enne minekut. Tenerife kompass on kopeerinud kodulehele VM info, mis ütleb, et peab olema negatiivne test ette näidata. Samas varasemalt oli info, et alles novembris hõigatakse välja kuupäev, millal peab olema test ette näidata. Ja kui lugeda mitmeid, uudiseid eilse kuupäevaga, siis kirjas on, et testi peab ette näitama alles 14. novembrist. 

https://www.guidetocanaryislands.com/canary-islands-tourism-campaign-about-testd-visitors/

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/spain/entry-requirements

https://www.thesun.co.uk/travel/13097785/tenerife-lanzarote-negative-coronavirus-test-canary-islands/ 

Helistasin ka Hispaania saatkonna konsulaarosakonda Eestis, sealt öeldi, et nendel infot 14. novembri kohta pole, kuid mõnikord pidi olema nii, et pressil on eelinfo juba olemas otsuste kohta, aga ametlikult pole veel välja kuulutatud. Samuti ei pidavat KOVid saatkondi eraldi teavitama. Keeruline lugu, kas testida või mitte.

Kui see tööle hakkab, siis jah 14. novembril. Nädalavahetusel minnes ei tohiks probleeme tekkida.

Mul on minek Tenerifele novembri lõpus ja läbi Frankfurdi. Sinna minnes peaksin ühe öö Frankfurdis olema. On keegi kursis, kas ainuke võimalus on öö lennujaamas veeta? Saan aru, et hotellidesse turismi eesmärgil reisijaid ei lubata. leian infot, et transiit on lubatud, aga lahkuda tuleb nii kiiresti kui võimalik. On kellelgi kogemusi?

Ma pakun, et transiit ei ole võetav turismina ja saad selle põhjenduseks tuua. Seda enam, et Eestist on hetkel Saksamaa jaoks ohupiirkonnaks vaid Ida-Virumaa. Novembri lõpp on muidugi veel kaugel ja selleks ajaks jõuab palju asju muutuda.

Hetkel valiks ma välja mõne veel töötava hotelli lennujaama läheduses ja küsiks neilt, kas ja mis tingimustel võib transiidis olles seal ööbida.

Kindlasti ma ei teeks ühtegi broneeringut, mille eest peab enne saabumist tasuma.

Teistel ka ehk hea teada - uurisin hotellist, selgitasin olukorda ja lubati lahkelt vastu võtta. Nii et aitäh eelmisele kommenteerijale hea idee eest!

Oli ka idee minna Kanaaridele Frankfurti kaudu. Nägin aga uudist, et Lufthansa hakkab valikuliselt reisijaid kiirtestima. Kas keegi teab, mis saab, kui annad nt Frankfurtis positiivse testi koju tulles ja lennukisse ei saa? "Terminal 2"?  X päeva isolatsiooni Saksamaal?

Võid ju siis osta uue pileti lennufirmale, mis ei testi. Neid esialgu jagub.

Aga Lufthansa pidi ikka kõiki testima hakkama, lihtsalt esialgu mitte kõiki lende kuna täisvõimekust veel pole. Samuti pole arusaadav, kas see test ikka on reisijale tasuta.

Miks seda positiivset testi kardad? Eelistad kohale jõuda ja siis viirust levitada?

Ta ei taha vist positiivsega 10-14 päevaks Saksamaale kinni jääda, kuigi peaks ju loogiliselt võttes. Samas saaks seeläbi reisi pikendada ka kuna tundub nii hädavajalik olevat reisile minek praeguses olukorras. Muidugi on olemas valepositiivsed tulemused jne. Ise teab, millega riskib.

Lufthansa puhul võimalus testi vältides, tehes 48h enne väljumist koduriigis testi. Nii et pole probleemi, ehk vaid natuke tüütu.

Hispaaniasse ja Kanaaridele minekuks on ju peagi test kohustuslik. Seega sama testiga saab lennukile ka. Vist :)

Seega, kui karta tagasilennul Frankfurdis ümberistumisel lennufirma poolt tehtud testi positiivset tulemust ja järgmisele lennule mittepääsemist, tuleb test enne tagasilendu Kanaaridel teha.  Positiivse tulemuse puhul saab vähemalt soojas isolatsioonis olla.