Ümberistumistega Bangkokki

Lendan kahe ümberistumisega - Kopenhaagen-Amstredam-Bangkok. Ega keegi sama marsruuti ei kasuta või on ehk varem kasutanud? On kellelgi nõuandeid, mida nimetatud ümberistumistel silmas pidada? Tänud.

Kui lennud eraldi ostetud, siis tuleb kotid igakord välja võtta ja lennule registeerida.

Ostsin piletid bookinghousest, Tln-Bangkok, ümberistumistega. Siis ilmselt ei pea..

Oleneb mis lennufirmad - kas teevad koostööd.

SAS+Emirates pidin Münhenis koti välja võtma ning Emiratesi lennule registreerima :). Lennud olid kõik ühel piletil.

Bookinghouse ei garanteeri, et uut checkinni ei pea tegema ja kotte välja võtma. Kui on 3h lendude vahe ja pressid asjad käsipagasisse (Bangkok on ju kuum), siis on kõik ok, v.a reisitõrke case, kuid mille tõenäosus ei ole eriti suur, kui just odavlennufirmasid ei kasuta; aga siiski olemas!

Siit sõidan Kopenhaagenisse Estonian Airiga ja edasi KLM Royaliga. Kop-s lendude vahe 3 t, aga Amsterdamis 1 tund 50 min. Ei tea, kas sealsed väravate vahed on väga suured? Ja veel, see ei puutu küll teemasse, aga kas käsipagasile antud mõõte tuleb cm täpsusega võtta, on kellelgi kotti mõõdetud?

Käsipagasi suuruse kohta loe lennufirma kodulehelt, aga kui on n.ö käsipagasiga sarnane pagas, siis ei mõõda seda keegi. Mul on alati pisut suurem pagas olnud, mis napilt Euroopa siselendude lennukisse mahub (st liiga suur), aga probleemi pole kunagi olnud. Pressib hädaga ära! 1h ja 50 min on Amsterdamis pagasi väljavõtmiseks liiga lühike aeg, aga käsipagasiga on ok.

Tänan, loodan, et pagas viiakse Bangkokki otse.

Lugesin teemat, uurisin enda Bookinghouse´st ostetud pileteid Bangkokki ja tekkis küsimus: Kas ma pean pagasi vahemaandumisel välja võtma või ei pea? Piletid on ostetud koos.

Pilet on marsruudil Helsinki-London-Bangkok-London-Helsinki Helsingist Londonisse on: Lennufirma: Finnair Lennuettevõtja: BRITISH AIRWAYS

Londonist Bangkokki on: Lennufirma: Qantas Airways Lennuettevõtja: Qantas Airways

Mida roll on üldse lennufirmal ja mis roll on lennuettevõtjal? Vabandan blondsuse pärast:P

Lennufirma on see, kelle piletiga ja lennunumbriga lend on. Lennuettevõtja on see, kelle lennukis sa füüsiliselt lõpuks istud. Paljudesse lennukitesse on müüdud pileteid erinevate lennufirmade poolt ja erinevate lennunumbritega, aga tegelikult lendab ikka ainult üks lennufirma.

Sinul on siis lend Finnairi piletiga, aga British Airwaysi lennukis.

Käisin samade lennufirmadega, pagas läks otse, probleeme ei olnud. Bangkokis peab kindlasti jälgima pagasi kaalu, ülekaalu eest tuleb juurde maksta või katsuda raskemad asjad käsipagasisse sokutada.

Aitäh vastajatele ja kummardus trip.ee- le! Jälle targem!:)

Et kindlalt teada lennufirma/ettevõtja staatust, peaks nägema lennukoode. Codeshare'i puhul nagu eksisteerib BA ja AY vahel on jah mitmesugused kombinatsioonid võimalikud. Kuukivi seisukohalt sel erilist tähtsust pole.

Tunnen huvi, et kas kellegil kogemusi või teadmis selle Aerosvit Airlines-ga. Kas lennates Riga-Kiev-Bangkok ja kohe Bangkokist edasi peab pagasi välja võtma või ei pea? Sama tagasi tulles Bangkok-Kiev-Stockholm kas Stockholmis peab pagasi välja võtma? Küsin seda selleks, et sooviks ära osta piletid Bangkokist edasi ja Stockholmist Riiga või Tallinnasse, aga ei tea palju ümberistumise aega varuda. Lend Bangkoki jõuab öösel 03.30 ja edasi sõidaks 07.35, selle aja jooksul jõuab pagasi ka vajadusel välja võtta (kui peab), aga Stockholmist Riia ümberistumise aeg 2,5 h? Kas sellest piisab juhul, kui pagasi peab vahepeal välja võtma?

Oleneb, kas vastavatel kompaniidel on üksteisega pagasikäitlus lepingud, kui on, siis sa saad check-in'is (Riias) paluda, et pagas saadetaks otse Phuketisse, tagasitulekuga sama lugu. Aga ma olen üpris veendunud, et edasi lend toimub AirAsiaga ja siis pole see võimalik. (Ärge maha lööge, kui eksin) Ning pealekauba nii pikkade ühendustega lendude puhul (erinevad kompaniid ja lennud erinevate piletite peal) soovitatakse pagas vahepeal välja ikka võtta, sest kui lennud erinevate piletite peal, on suurem oht pagasil kaotsi minna.

4 tunni jooksul oleme me Bangkokis jõudnud seista 2h viisasabaski ja teise lennujaama sõita :), seal pole pagasi võtmisega küll probleemi. Usun, et ka 2,5hga Stockis pole probleemi kui eelnev lennuk oluliselt ei hiline.