Ukraina lennujaam - Borispol

heia kõigile!

iga aasta olen teel Eestisse ...

Et vältida uuesti halbu mälestusi Ukraina lennujaamast, küsin:

a) kas on võimalik pärast passide kontrolli siseneda Borispol lennujaama?

Ootesaalides ei ole võimalust ei süüa ei juua, kui sul ei ole kohalikku raha ...

Oleks vaja siseneda edasi ootesaalidest ...

a) kas see on võimalik (on olemas Euroopa pass)? b) kauaks?

Kus samas oleks parem süüa? Lennujaamas(mis hinnad?), või kuskil lähedal? Teise koha sõit - raha, aeg, koht - võtab?

Tänud, Artur

Mai 2013, Borispoli lennujaamas on 2 poodi, kus mõlemas on sama piiratud valik - Ukraina toodetest kaasa ostsimseks viin ja Rocheri kommid. Kahes söögikohas on ka sama valik, pm midagi normaalselt sealt ei saa - a la külmkapist võileib, mis maksis vist u 8 EUR. Kindlasti soovitan enne lennujaama kuskilt suveniirid ära osta ja kõht normaalselt täis süüa.

Tänud! Ukraina on siiski nagu Eesti 80ndatel. Kahju inimestest ...

Kas kellelgi on kogemust valuuta vahetamisega Borispoli lennujaamas?Sooviks vahetada Eurosid kohaliku grivna vastu. Kas võib sellest lennujaamast leida mõistlikke kursse? Netist leidsin infot, et on 2 valuutavahetuspunkti, aga kursse kusagilt ei leidnud. Ehk on kellelgi hiljutist kogemust.

Saabuvate lendude fuajees olid ATM-id, kust sai üsna mõistliku kursiga ja teenustasu polnud suur.

ATM soovitan vähe mõelda. Tegelik teenustasu raha väljavõtmisel Ukraina automaadist on kuskil 3,5%. Reaalne summa selgub enda panga väljavõtet uurides, sinna läheb mitu teenustasu kokku.

mōistlik on vahetada 50€ lennujaamas.Kurss oli nädal tagasi 28,50 lennujaamas ja samal päeval linnas 30.50. Praegu on linnas isegi vōimalik 30.85UAH euro eest saada.

Tänan info eest!Vahetan lennujaamas väiksema osa, et katta ka transfeer. Ja kuna transport viib Maidani juurde, siis loodan, et seal leiab häid vahetuspunkte juba küllaga.