Ukraina - Poola piir

Sõidan selle aasta juulikuus umes 20 kuupäeval perega autoreisile Ukrainasse Khmelnõtski oblastisse. Sooviks teada millist teed on sinna kõige parem sõita:

  1. Huvitab tee seisukord ja piiri läbimise kiirus-lihtsus.
  2. Tagasitee - kuulsin et tagasiteel on mõnes Ukraina-Poola piiril järjekord kuni 48h, millist piiripunkti saaks läbida kõige kiiremini ja millist nädalapäeva tagasiteel piiripunkti läbimiseks valida.

Eriti tähtis tagasitee piiripunkti läbimine!

Tänud juba ette soovituste eest!

Vaata varasemaid teemasid http://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&v=pl&k=w

Ise valiks Volodimir-Volõnski juures (Poola Zosin, Ukr Usti-Lug), reaalne ooteaeg juulis 1h-1,5h enamasti olnud. Sealt edasi Lutsk-Dubno-Ternopil--> Teele jääv Kremenets on üks enda lemmikuid L-Ukrainas.

Volodimir-Volõnski varianti ei osanudki kaaluda kuid nüüd suure tõenäosusega sealt sõidangi, kuid kas tagasi on piiriületus samuti probleemivaba?!

Probleemivaba pole Ukraina piirile kohane. Peaaegu alati viskab miski asi närvi üles. Juuli on puhkuste kuu ka, siis on nii, et nädalaga võib olukord kardinaalselt erineda.

Käisin viimase aasta jooksul Rava-Russka kaudu 2 korda (edasi-tagasi siis 4 piiriületust).

Kohalikud käivad üle piiri vastavalt lubatud normidele kaupa vedamas, seetõttu järjekorrad pikad. Samuti toimub kohtade müümine ja kohtade hoidmine grupis töötavatele kaubavedajatele, see kõik teeb turisti jaoks piiri ületuse pikaks.

Viimasel korral tagasi tulles sai enne piiri tanklas WCs käidud ja poola numbritega autoga tulid mehed, ütlesid, et järjekord 8-10h ja 400 grivna eest saab koha osta. Saatsin pikalt ja peale sappa võtmist läksin piirivalvuriga õiendama. Rääkisin loo ära, et teil siin selline lubamatu bardakk, et mis arvate, äkki ma aitan teid veits, kutsun miilitsa ja võtan saatkonnaga ühendust jne.

Asi lõppes sellega, et lasti rivist ette ja suur natšalnik ise tuli, kontrollis dokumendid ja soovis ilusas inglise keeles "have a nice trip" :)

Ok, no tegelikutl see oli ikka rohkem "hjave a njaiss trjeipp", aga see selleks :D

Olen samuti tulnud Ukrainast Rava-Russka kaudu Poolasse. Kuskil üheksa ajal õhtul olin piiripunktis ja südaööks sain üle. Tõesti, seal läheb aeg kohalike ärikate peale kelle masinad tehakse seest täielikult puhtaks ja leitakse üpris palju igasugust kraami (ilmselt keelatud kogused). Omades autol Eesti numbrit, siis oli suhtumine minusse väga korrektne ja viisakas. Ajasin "piirikatega" pikalt juttu elust-olust, sest toll tegutses ja kolonn ei liikunud. Arvan, et tegu oli suvel juulikuus nädalavahetusel ja võib - olla isegi laupäeva õhtul.

Kui keegi tuleb sealt sellel aastal enne 20 juulit üle piiri siis oleks väga tänulik värske info eest, sinna saamisega reeglina probleeme ei teki aga just tagasiteel ei tahaks piiril toppama jääda ja pappi ei taha ka vahendajatele maksta. Ise tulen tagasi augusti alguses ja siis annan siin ka tagasisidet!

Ei ole seal mingit värsket infot, asi käib aastast aastasse täpselt samamoodi. Samuti ei ole mingit erinevust, kummas suunas liigud, lihtsalt ajad ja päevad on erinevad ja kui sul ei ole kogu nädala statistikast ülevaadet, siis on täpselt samasugune juhuse asi nii minnes kui tulles.

Tagasi tulles on sul juriidiliselt tugevam alus piiri ületamiseks kui minnes. Minnes oled sa võõras ja keegi ei pea sind sisse laskma, kui ise tahad, oota. Tulles oled sa EU kodanik kellel on õigus pääseda oma koju, kellelgi pole õigust sind Ukrainas kinni pidada. Kui piirijärjekord on ebamõistlikult pikk, saad ladusa vene keele korral mängida nendele teguritele, et sul on vaja pääseda kindlaks ajaks tööle, 24h sõitu on alles ees, tunned, et sind peetakse võõras riigis kinni, kaalud saatkonnaga ühenduse võtmist, pakud oma abi miilitsa kutsumisel korrarikkumiste ohjamiseks jne. Tavaliselt aitab.

Aga sa pead jääma viisakaks ja esitama oma mõtteid küsimuse vormis, mitte ründama, süüdistama, ähvardama, ütlema neile, mida nad peavad tegema.

Tulin äsja Ukrainast. Pühapäeva õhtul suunal Ukrainast Poola kulus Jagodin-Dorohusk piiripunktis aega sõiduautoga piiriületuseks kokku 30-40min.

Rääkides tee seisukorrast..

Poolas kui sõidad servapidi, siis on kitsas kuid korraliku kattega tee ning leiad ennast pidevas rekkade voolus. Möödasõidu kohti väga vähe ja pole mõtetki, ees on kohe järgmine. Kui saad 70-ga sõita, ole parem rahul.

Ukrainas suuremad trassid väga head, kõrvalmaanteed läbitavad ja külavaheteed räigete löökaukudega. Kevade poole võib mõnes kohas olla sama hull kui Tallinn sellel kevadel, aga üldiselt viimasel ajal hakkab vaikselt sealpool juba parem olema kui siin (va mõned suured augud, sellised, mida siin üldse ei ole).

Ja muidugi Ukrainas sul on tee peal ees igasugu LAZid ja UAZid jne mis mäest üles lähevad max 40km/h, niiet jällegi arvesta hullude möödasõitudega ja igasugu jurakate taga passimisega, ära arva, et saad seal püsikiirusehoidjaga midagi teha :)

Panin oma sõidukile igaksjuhuks võimalult suured rattad alla, et aukudrsse ära ei upux, aga asi polnud yhtegi nii hull. Mix Valgevenest läbi ei lähe? Seal on teed head, otsem ja huvitavam.

Viisat on vaja Valgevene jaoks, muud põhjust polegi.

Plaan ületada Poola-Ukraina piir 21.07 lõunapaiku. Kõige otsem sihtpunki oleks Rawa-Ruska piir. On kellelgil uudseimaid kogemuis? Ja kas lingil antud ooteajad ikka vastavad tõele?

http://granica.gov.pl/index_wait.php?v=en&p=u&c=t

Sorry, pean jälle kordama, et ei ole seal mingeid uudseimaid kogemuis, kõik on muutumatu aastaid ja pole kuulnud, et midagi piiripunktis ringi plaanitakse ehitada või muuta mingit seadust või kontrollimise korda. See kõik kujunes 90-ndatel välja ja nüüd on nagu on.

juuni lõpus Chelmi kaudu Ukrainasse laup. hommik piiriületus 1.5h juuli keskel Rava-Russka kaudu tagasi E õhtul 19 paiku 1h

3 aastat tagasi oli õudne, võrreldes nüüdsega....

Teedest: kärutatud 3000km

Ternopil-Lvov tee täitsa p-s, kohati tuli tagurdada, et august kaarega mööda väiksemaid auke mööda sõita.

Kiievist esimesed 100km Odessa poole halvemuselt teine, koosneski vaid lappidest.

suurematel trassidel üldise hea taseme vahel kohati väga halbu lõike.

Mõistlik oleks võimalusel väiksemaid velgi ja kõrgemaid kumme kasutada, siis saab auto ise vähem loksuda.

Minnes Slovakkiast läbi Uzhgorodi oli üllatus suur, kui järjekord puudus (1 auto ainult ees).

Tagasitulles Dorohusk (Jagodin) läks natuke üle 1 tunni, trikk seisnes selles, et Poola poolel tuli EU rida ära tabada, seal oli ainult 2 autot ja neid lasti läbi, "All passports" (põhiliselt ukraina autod) ei viitsinud keegi eriti tegeleda.

21.juulil Hrebrennes Ukrainasse sisenedes järjekord null. Hea uudis oli see, et Hrebrennes oli eraldi rida EU kodanikele st ei pidanud kõikide teistega õhes järjekorras ootama, Shegnis seda privileegi ei olnud. 27.juuli Ukrainast Shegni piiripunktist Poola minnes ootasime 4 tundi. Muidugi ei puudu järjekorra ostmise pakkujad.