Ungari

Tere. Augustis plaanis minna Ungari autoga. Ei tea kui palju aega võtab riigiga tutvumine. Mitu päeva võib pühendada Ungari tutvumusele? Mida võite pakkuda huvitavat? Eelkõige tahaks vaadata losse, kirikuid, looduslikke vaatamisväärsusi. Praegusel hetkel plaanis on Budapest ja Balatoni järve ümbrus. Millised on seal võimalused? Kas Budapestis on mõttet võtta City Tour või parem on iseseisvalt ringi sõita? Millesed ööbimisvõimalused on Ungaris (sobivad motellid, hostelid jne). Teretulnud on ka teised pakkumised ja soovitused :)

Ungaris mõistlik ca 3-4 päeva olla... Budapestis on hea mõte ise City Touri bussil järgi sõita, näeb sama aga ei pea eraldi maksma..., mõne koopa võib enne Ungarisse sisenemist vaadata üle... Balatoni ääres on ööbimiskohti palju, päris lõuna tipu juures rahulikum, võib külastada ka termaaljärve(Heviz). Nüüd on kiirtee vinett vajalik ja hinnad on tõusnud.... Aga muidu soe ja ilus maa, eriti augustis ja Balatonis on vesi soe... Hostelid, motellid leiate nn käigu pealt. Elu näitab, et ette ei ole mõtet broneerida, kuupäevad võivad huvireisi puhul nihkuda...

Kavatsus ka Ungarist läbi sõita. Kui palju maksab Ungari kiirtee vinjett?

Vinjette on erineva pikkusega, näiteks oli eelmine aasta 10 päevane 11 euri. Vinjetti kui sellist enda kätte ei saa vaid neil see arvutis ja maksmisel tuleb öelda auto nr..

ettejuhtuvast bensiinijaamast .

e-vinjett http://autopalya.info/ Asi on küll ungari keelne aga google tõlk abiks.

On inglise keeles kah, lihtsalt keelevahetuse nuppu pole. Väikese trikiga sai keel ära muudetud. http://autopalya.info/cgi-bin/regshop.pl?lang=1 see "lang=1" aadressi lõpus muudab asja inglise keelseks, vaikimisi on "lang=0" ehk ungari keel-

Soovitan vaatama minna Fishermans bastionit, Vajdahunyadi lossi, Festeticsi paleed, Brunswicki lossi.

Millises riigis asuvad need vaatamisväärsused?

Autoga minnes jääb teele ka Eger. Kes on lugenud raamatut Egeri Tähed, neile peaks kindlus huvitav olema. Egeris on ka normaalne termaalbassein. Ööbimiseks olen kasutanud kämpingut Tulipan. Kämpingu ümbruses on mäekülje sees paras ports veinikeldreid., millest osa ka turistidele joomiseks avatud. Nii mõneski keldris valdab teenindaja päris atraktiivseid veinivalamise trikke. Pealegi on keldrist lähedal tagasi telki roomata.

Ikka Ungaris. Fishermansi bastion ja Vajdahunyadi loss on Budapestis, Festeticsi palee Lääne-Ungaris Keszthely linnas ning Brunswick loss on Kesk-Ungaris Martonvasaris.

Minu poolt ka sellele kämpingule 10 punkti! 2008 reisi raames tuli seal tänu heale söögile ja joogile reisi kõige parem uni :-). Veinikeldrid jäävad kämpingust u. 400m kaugusele ja valik on väga suur. Kahetsen, et mul siis ei olnud korraliku kasti pudelite jaoks.

Tahaks ka Ungaris ära käia autoga ja huvitaks , kas seal ka venekeelt kuulda või mitte? Ingliskeelega ikka? Vabandan, kui küsimus tobe tundub:D..Ja palju tuleks arvestada rahaliselt?

Põhiline võõrkeel mida nad räägivad on saksa. Aga kindlasti kui kombineerida inglise-, vene- ja kehakeel siis saab ikka hakkama. Kuigi minu praktika näitab seda, et lähtuvalt ajaloost nad vene keelt eriti rääkida ei soovi. Aga hakkama ikka saab. Ning eesti- ja ungari keel on ju suguluskeeled;-)

Endistes sots maades paljud küll mõistavad vene keelt aga... parem küsi alustuseks kasvõi eesti keeles. Edasi võid juba kasvõi venekeeles mõne sõna puterdada. NSVL sõprust meenutavad paljud vihkamisega ja vene keel on paljudele nagu punane rätik härjale. Avalikult nad sind pe..se ei saada. Teevad näo, et ei saa aru või siis mõni naljamees juhatab sind pärapõrgusse. Selline kogemus on liiga paljudel inimestel. Pole harvad juhud, kui on järgi joostud ja abistatud, kui on aru saadud, et uups, polnudki venelane.

Kui juba Balatoni ääres oled ja graafik väga kivist pole, siis soovitaks vaadata ka Põhja-Horvaatiasse. Näiteks mõnepäevane Plitvica-Krk-Pula trip võib osutuda reisi kõrghetkeks. Samuti on kohe Ungari piiri ääres Euroopa ilusamaid linnu Viin. Minnes või tulles mine läbi ka Krakowist Poolas.

Küsimus neile, kes autoga käinud Ungaris, kui mitu päeva peaks arvestama reisiks, et rahulikult saaks võtta? Ja kui mitu päeva umbes aega läheb, et autoga Ungarisse jõuda, kui sõitjaks on 1 inimene? Tänud vastuste eest!

Kui üksi sõita ja arvestada, et üle 800km päevas ei sõida, siis peaks ühe ööbimisega kohale jõudma.

Muusemide ja losside kohapealt ma ei ole väga pädev. Ise elan juba 12 aastat Ungaris Egeri lähedal Noszvaj külas. Meil abikaasaga on sepikoda ja veinikelder. Kõigile siia maale tulijatele soovitan soojalt mõnda külla vähemalt nädalaks parkima jääda ja sealt siis lühemaid vöi pikemaid reise ette vötta. Külades öömajad umbes 10 euri nägu/öö. Köik eestlased, kes seni meie juures on käinud, on väga rahul olnud. Köik asjast huvitatud võivad kirjutada aadressil eeliinaa@hot.ee

Kuna trip.ee juhtus neid eestlasi külastama ja autor lubas pühalikult edaspidi jälgida kõiki postitusreegleid, siis on parandatud ka kõik õigekirjavead ja postitus on avalikkusele nähtav.

Me oleme startinud Tallinnast tavaliselt lõuna paiku 14-15 ja sõitnud rahulikult Poola piirini 680- 700 km. Enne piiri teinud niru 5 tunnise autos lebotamise ja kuna reis alles alanud ja jõuvarud veel olemas, siis varahommkikul 5 ajal startinud läbi Varssavi Katovice peale ja õhtuks jõudnud umbes 17-ks Slovakkiasse Namestovo kämpingusse Oravskie veehoidla ääres. Telkida üliodav, korralik restoran ( mitte kallis ) , ujumine, dushi alla ja suht vara- 21 paiku magama. Hommikul vara teele ja 14.00 Budapestis ( me tavaliselt veel edasi 2 tundi Balatonini.)Kui pakub huvi andke teada ja annan täpse kirjelduse Katovice- Bielsko Biala, -Namestovo- Ryzonberoki- Banska Bystritsa ja sealt Budapesti jõudmise kohta, kuna see teekond läheb korraks suurelt trassilt kõrvale. Teed on seal normaalsed, vähe autosid, ilus ümbrus.