Unistus Omaani minemisest!

Küsin nõu nendelt, kes käinud: mida peaks teadma üksi reisiv naisterahvas? Kas nõuded riietusele on väga karmid (Estravelleris oli jutt just ühest Iraanis käinud naisest ja tundus, et seal ikka oli see riietusevärk vägagi oluline!)?

Ja igasugune taustainfo lisaks siin tripis juba eelnevalt olevale on ka väga teretulnud!

Riietumisele tasub Omaanis tähelepanu pöörata küll - juba austusest kohaliku kultuuri vastu ning muidugi ka seetõttu, et mitte liigset tähelepanu tõmmata. Põlved ja õlad (veel parem kui ka küünarnukid peaksid vähemalt kaetud olema.

Aga Omaan on väga vinge koht reisimiseks - imeilusad rannad, Wahiba liivakõrb, muinasjutulised mosheed ja kindlused, lahked inimesed, kõrge elatustase ja inglise keelega saab praktiliselt igal pool hakkama. Hotellid on keskmiselt kallimad, bensiin aga praktiliselt olematu hinnaga. Söökide hinnad pigem odavad.

Kui sa tahad turistikohtadest eemale minna siis soovitan sul ikka reisiseltsiline (meesterahvas) leida. Ma usun, et sinuga midagi ei juhtu, aga naisterahvad sisemaal väga üksi ikka ei käi.

Pealinnas käivad ka kohalikud tüdrukud ja naised teksade ja T-särgiga, kaugemates külades võid aga sattuda kanti, kus inimesed näevad meiesuguseid esimest korda: siis on kindlasti käed ja jalad parem katta, rätik võiks ka peas olla - aga seda on päikese vastu nagunii vaja. Kui mingi jama tekib, siis tasub tülitajale surmtõsise näoga araabia keeles öelda: "Kui sinu ema sind praegu näeks!" - mõju on kindel!

Üksi reisivat naisterahvast ei vaadata eriti hea pilguga, seal ju teised kombed. Kindlasti midagi halvasti ei öelda, lihtsalt vaadatakse veidi kummaliselt. Riietusele tuleks tõesti tähelepanu pöörata (aga asi pole sugugi mitte nii karm nagu Iraanis). Kuna ma käisin märtsi lõpus, oli turiste vähem (ja üsna palav) ja hakkasin oma teistsuguste riietusega liigagi palju silma. Enne reisi lugesin, et piisavalt sobiv on kanda pikki pükse (jalad kaetud) ja T-särki (õlad kaetud), aga ega ikka ei olnud küll. Arvatavasti oli põhjuseks see, et minu riietus oli nende arvates liialt liibuv. Seega soovitan kaasa võtta võimalikult avarad riided.

Minu kogemuste põhjal asuvad kallid hotellid vaid pealinnas, mujal on üsnagi soodsate hindadega (kui minna turismi kõrghooajal, tasuks kindlasti hotellid ette ära broneerida). Mis puutub ingl.keelde, siis oma reisi vältel kohtasime väheseid, kes ingl.k. rääkisid, hakkama saab siiski alati, sest kohalikud on väga sõbralikud ja abivalmid;)

Ja veel üksi reisimisest... Omaanis on palju meestööjõudu Indiast, kes on oma perekonnast (seega ka naisest) pikka aega eemal viibinud. Ma ei julgeks seetõttu küll üksi, eriti hämaras, ringi liikuda.

Väga ilus ja huvitav maa, üldiselt ülilahked ja väärikad inimesed, aga kuna tegemist on ikkagi islamimaaga, siis sellest tulenevad mõned reeglid, mida silmas pidada. Ehk siis naine on ahvatlus ja kui ta veel üksi ja liibuvas või kohalikus mõistes väheses riietuses liigub, siis mõne jaoks ka iseennast pakkuv ahvatlus.

Ma küll ei usu, et Sinuga seal midagi juhtuks, aga ikkagi - ära bikiinides üle tee poodi päiksekreemi ostma lippa, eks?:) See tekitaks lihtsalt suurema segaduse.

Ja meeste kutseid oma perekonda külastama tulla või mingit ilusat kohta vaatama minna ei ole Sinu puhul ehk kohe mõtet vastu võtta, ehkki veelkord - üldiselt on Omaan väga turvaline ja tore islamimaa!

http://www.trip.ee/node/8825 - siin on veidi tarbeinfot ja kontakte-soovitusi 2005. aasta reisilt.

Tänan vastuste eest! Päris üksi ma seal ka nüüd pole, on olemas inimesed (naine ja mees), kes näitavad maad ja kes ootavad mind väga külla. Aga ikkagi oh hea ette teada eesootavaid olusid, kuigi ka nemad mõlemad kinnitavad mulle käsi sydamel, et karta ei ole vaja ning Omaan on yks turvalisemaid riike!

Kas käisid Omaanis ära? Tahan ise minna novembris! Kuidas on su kontaktid? . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Äkki keegi soovib detsembris minna? Endalgi pikemat aega juba see mõte kõlgub, aga aega kahjuks ainult teatud kuupäevad..

Oleks huvitatud sinna minemast. Minuga kontakti saab intsp(at)hot.ee