USA reis ja pagas

Tere.
Tahaksin teada, kui suur tõenäosus on, et mu pagas Ameerikasse reisimisel jääb hiljaks või läheb kaduma.
Kuidas teil muidu pagasiga lood on olnud?

Tervitades
Mait

Kallis Mait! Võta seda Ameerika reisi vabamalt. No stress!
Mul ei ole kunagi pagas kaduma läinud, ei Ameerikas ega ka mujal. Aga ma olen ka õnneseen olnud selles osas, seega ei tasu üksikjuhtumite põhjal järeldusi teha (ka teise äärmuse põhjal).

Mind on lihtsalt nii ära hirmutatud. Just üks kooliõde tahtis minna USAsse aga saadeti esimese lennuga koju. Istusid veel kuskil naistevanglas.. :) Aga ma juba vaikselt taipan, et kõik läheb korda ja paanikaks pole tõesti põhjust :)

Kui sul on põhjendus Ameerikasse minemiseks, piisavalt finantsi ja sa suudad ennast inglise keeles adekvaatselt väljendada, siis oled sa Ameerikasse alati turistina oodatud. Kui sul on mingeid muid kavatsusi, siis tasub karta.

Kui USAsse soovitakse minna tõepoolest turistina, siis pole minu teada probleemi. Tõenäosus, et riiki ei lubata, on pea olematu. Küll aga on USAkad minu meelest päris head taipamaks (ja muidugi on neil selleks erinevaid andmeid mööda maailma kogutud erinevate lepingute, programmide ja muu nuhkimise abil), mida sa ikkagi tahad USAs teha ja kas ikkagi plaanid koju tagasi tulla. Seega, kui su tõeline plaan ongi lihtsalt USAsse korraks minna, siis pole probleemi.

Ise käinud seni 2 korda, ühegi mureta.

Pagasi osas. Mul edal on mu 100+ või misiganes see arv nüüd juba on, lennuga olnud 2 korda probleem pagasiga. Mõlemad korrad Tallinna tagasi jõudes oli Estonian Air kohvri maha jätnud. Kord Stockholmi, kord Viini.
Sõbrannal juhtu Keenia reisil nii, et Tallinna lennujaamas soovitati registreerida pagas kohe lõpp-sihtkohta, kuigi lennud olid eraldi piletitel (TLL-Stockholm ja siis Stockholm-Zurich-Nairobi). Ta ainukesena tervest seltskonnast seda võimalust kasutas ja nii oligi, et kui meie oma kohvrid Nairobis kätte saime, siis tema oma saabus mitu päeva hiljem (tegelikult teadsime koti mahajäämisest juba Zürichis olles, aga teha enam midagi ei saanud).

Registreerimine kohe lõpp-sihtkohta? Kas seda ei tohi teha?
Kuidas ma siis oma pagasi ikka Los Angeleses kätte saan ? :)

Kui sul on pilet kohe siht kohta ostetud, st. ei ole eraldi ostetud piletid, siis ära muretse, tavaliselt lendab pagas ikka koos sinuga.

mait.roomus, ma kirjutasin olukorrast, kus sihtkohta jõudmiseks oli soetatud kaks eraldi piletit, üks lendamiseks Tallinnast Stockholmi ja teine Stockholmist Nairobisse, läbi Zürichi.
Eraldi piletite puhul on otstarbekam ja kindlam registreerida pagas nö ühe pileti raames. St Meie Aafrika reisi puhul registreerisin mina oma pagasi eraldi Tallinnas Stockholmini ja siis võtsin Stockholmis välja ja andsin uuesti ära, registreerides selle Nairobini. Pagas oli kenasti koos minuga kohal.

USA lennu puhul on oluline ka see, et kas su lõppsihtkoht (LA vist?) on su esimene maandumine USA-s sellel reisil. St USA-s tuleb piirikontroll jm läbida oma esimeses maandumiskohas USA-s, isegi kui see ei ole lõppsihtkoht. Siis tuleb välja võtta ka pagas ja seejärel see uuesti ära anda ning suunduda kohaline lendude terminali.

Meenutus - esimesel maandumisel Ameerikas pead sa oma pagasi pagasilindilt kaasa haarama (kui sul on enne LA-d vahemaandumine!). Sellel teemal on siin viimastes Ameerika teemades pikalt juttu olnud.

Pagasi kadumise (või sagedamini - hilinemise) võimalus on täiesti olemas. Olen korduvalt pealt näinud, kudas mõni sõber / seltskonna-kaaslane pagasilindi juurest ilma kotita lahkub. Seda nii USA suunal kui mujal. Endal pole seni juhtunud, aga see on lihtsalt vedamine.

Seega:
Elutähtsad asjad kabiini kaasa!
Kallid asjad kabiini kaasa!
Ühe või kahe päeva vahetus-riided / pesu kabiini kaasa!

Raha ja passid lennukisse kaasa. Kõik muu on lihtsalt asendatav. Ja kui vahe-lennujaamades USA-s hakkab mingi oig, et pagasimaks vaja täiendavalt tasuda, siis aitab, kui pöörduda kõrval seisva kaaslase poole ja väljenduda pehmemate mattidega vürtsitatud vene keeles. Ja teatada küsijale üle leti, mis sellest arvate. Ja asi laheneb...kui iseenesest.

Raha ja passid lennukisse kaasa. Kõik muu on lihtsalt asendatav.

Sõltub reisist, alati ei ole. Näiteks sissekantud matkasaapaid kergesti ei asenda. Kui reisi eesmärk on looduses ringi ringi liikuda, siis peab vajalikud jalanõud kabiini kaasa võtma. Joped-kotid saab tõesti poest uued osta.