USA reis, täpitähed ESTAs ja APIs

Tere,

Mis moel olete kirjutanud USAsse reisides täpitähed Api ja Esta täitmisel? Kas on tulnud sealpool tollis seletamist? 

Hetkel on nii, et nimes olev ä-täht on Estas ae-na, Api andmetes aga a-na, kuna Finnairi leht muutis selle automaatselt a-ks.

Elementaarne on see, et sellisel juhul kirjutatakse nimi passi masinloetaval real oleval kujul.

Igsühe jaoks ei ole äkki elementaarne? Ja kui oleks, siis ei tuleks siit küsima. Reisin väljaspool Euroopat esimest korda ning ei leia mitte kuskilt ühest ja selget vastust.

Minu nimi on Müürisepp ja Finnairi pileteil on kirjutatud Mueuerisepp.

Aga passi masinloetaval real oled Sa ilmselt Muurisepp, nii oleks õige.

Masinloetaval real on reeglina täpitähed põhi täht millele jätgneb e. Muude märkide muutmises ei saa kindel olla näiteks õ on pigem o. Eelkõige on tähtis ühitsus (pilet, ESTA, APIS ja sarnased olukorrad) kui tegu viisaga/elektroonse sisserännu loaga riigiga ning parim on kui ühtlustatud on passi masinloetava rea kirjapildi järgi.

ä on ae masinloetaval real. AGA Estas kirjutasin a-ga ning probleemi ei olnud

Jah, mul on ä asemel olnud a , kuigi passis ae. Euroopas loomulikult 0 probleemi, aasiasse minnes Finnairiga polnud ka probleeme.

Probleem tekkibgi riikides kuhu sisenemine on elektroonse loa alusel sest siis toimub nime võrdlus lennuväravas loa, bronni sisestatud passiandmete ning broneerimisel kasutatud nimega. Kui kõik kolm on samad siis ei ole probleemi ja nagu juba öeldud parim on kui need on ühtlustatud vastavalt passi eleketroonsel ribal oleva nimekujuga.