USA-sse viisavabalt

Kes teist on kainud Usa-s nyyd kui viisavabadus on olnud. Kauaks maale lastakse? Kas 90-ks paevaks? Mu isa tahab tulla kylla, kas tal 2 kuud lubatakse olla?

Tanud ette!

1
23
...
7

Ja veel-biomeetriline pass peab olema? Kas neid juba antakse Eestis? Ma pole kursis, pole ammu Eestis kainud.

0
0

Lastakse 3 kuuks ehk siis 90 päevaks. Tollikontroll põhimõtteliselt puudub - kontrollitakse passe ja vo ka küsitakse kus ööbid ja mida teed siin.

KUNAGI ei tohi öelda, et ma tulen külla, sest siis vo arvatakse, et ka jääd. Kindlam on öelda, et puhkan ja otsida välja mõni kohalik hotelli nimi, kus nö "puhkad". Kui tollis küsitakse, kas bronn on tehtud, siis ütled et ei ole, ei teadnud kuna täpselt kohale jõuan(lendudega on alati jama). Probleemi sellest ei tule, on prakitkas katsetatud.

Kui ise usasse sai tuldud siis ostsin 2otsapileti. Tagasilend toimus 2 nädala pärast. Kuid tagasilennule ei olnud juba alguses plaanis minna(lootsin alustada uut elu aga jah...). Nüüd kui 3 kuud hakkab mööda saama ostsin Eestisse uue pileti.

Kui ostad liiga pika vahega 2otsapileti, siis võidakse väga uurima hakata, et mis sa teed siin nii kaua... kunagi ei või teada.

Ja vaja on biomeetrilist passi. Maksab 450 krooni, saab kätte u nädalaga. Tuleb täita Ameerika Ühendriikide reisiluba https://esta.cbp.dhs.gov/esta/esta.html?_flowExecutionKey=_c3AF89188-F81C-FE48-E79B-789E85C31B35_k22CB684A-FBA1-EADE-0675-F20314B3A5E9 ja osta pilet ;)

0
0

Välisministeeriumi informatsioon http://www.vm.ee/est/kat_443/3835.html Ja loomulikult antakse Eestis biomeetrilisi passe, vastasel juhul ei saaks ju nõuda sellise passi olemasolu riiki pääsemisel.

0
0

Selle nädala peale ei saa päris kindel olla, KMA info kohaselt vöib see olla kuni 30 päeva. Ja tolli kontroll vähemalt aeg ajalt täitsa olemas ja vöib küsida sinu käest samu küsimusi, mis piiriametnik ning kui vastused ei meeldi, siis on tal ka öigus sind mitte üle lasta. Samuti järgi proovitud, välja arvatud see üle piiri laskmine. Ikka lasti, aga aega vöttis oma poolteist tundi kogu jama.

0
0

Tallinnas bussijaama juures asuvast KMA kontorist saab kiirpassi kätte max 2 tööpäevaga, reaalsus on aga see, et kui hommikul viid paberid, siis on õhtuks juba pass käes. Tavalise passiga ei lähe isegi provintsiinimestel üle 10 päeva. Samas on muidugi KMA-l õigus passi väljastada alles 30 päeva hiljem.

0
0

Aitah vastuste eest. Ma ei pannud algul tahelegi, et biomeetrilisi passe antakse valja juba 2007st aastast:) Aasta arv ja markamata.

0
0

Jah saab küll, aga unustasid mainimata et sel juhul on hind 900.

0
0

Sain isegi järgmisel hommikul.

0
0

Ise tegin sel nädalal biomeetrilise passi. Taotluse esitasin Tallinnas Narva mnt alguses FOORUMIS asuvas KMA büroos sel esmaspäeval u kell 17 ja juba järgmine päev u kell 15 tuli e-mail, et pass on valmis ja võib järgi tulla...seega tehti pass valmis u 22 tunniga. Ja ma ei taodelnud seda kiirkorras vaid see nö 30-päevane tavatellimus (hind 450 eek)...nii et superkiire töö KMA poolt. Samuti polnud seal KMA büroos absoluutselt järjekorda ja fotogi saad kohapeal tasuta teha. Neil seal see fotoputka, milles saad teha korraga 3 digifotot ja siis klienditeenindaja juurde kellele esitad taotluse ja maksad riigilõivu, kui pole varem ülekannet teinud. Rohkem infi passi tegemise kohta siin: http://www.pass.ee/index.php/pass/est/kuidas_uut_dokumenti_saada

0
0

Kiirpassi ei ole tõesti mõtet teha, kui just lend kahe päeva pärast pole. Me tegime aasta algul järjest kuus uut biomeetrilist passi ning kõik said valmis 2-3 päevaga. Ja kindlasti tuleb siis seal ESTA lehel see reisiluba ka taotleda.

0
0

Infokse selline asi, et mul on viimase paari nadala jooksul kahed tuttavad piirilt tagasi saadetud. Yhtede tuttavate vanemad, kes tahtsid tulla kuuks ajaks kylla, saadeti tagasi ja oeldi, et proovige uuesti kui olete viisa saanud. Ja sobranna, kes kunagi siin elas ja yle aja oli, saadeti ka lapsega (usa kodanik)tagasi ja oeldi et tulgu viisaga uuesti. Kusjuures sobranna eelmine aasta kais ka siin kylas ja siis polnud mingit probleemi.

0
0

Kas nendel tuttavatel olid vajalikud dokumendid olemas? Ma tean, et peavad olema nii tõend tööandjalt, et saad selleks ja selleks ajaks puhkust, mõne tuttava kiri USA poole pealt, et lähed külla või nii ja siis konto väljavõte, et sul on ikka piisavalt raha, et seal ringi reisida. Ma olen ise ka juuni lõpus minemas kaheks kuuks ja olin ka eelmine aasta USA s ja aega üle ei olnud, tulin isegi varem tagasi kui viisa lõppes. Sinu sissekanne teeb mind natuke murelikuks. Mul on eelnevad dokumendid olemas, aga ei tahaks ka, et mind tagasi saadetaks, sest suur raha hakkama pandud ja tahaks oma sõpru näha.

0
0

selgitas meile riiki sisenedes, et alati on kindlam viisaga, mille pikendamist saab kuue kuu möödudes taotleda, aga viisavabaduse programmiga peab 3 kuu pärast riigist lahkuma. Mul on nimelt 10 aasta viisa, abikaasal mitte.

0
0

Ma nende dokumentide koha pealt ei oska midagi oelda, kas toesti on selliseid pabereid vaja piiril? Ma siiski arvan, et see minu tuttavate tagasisaatmine on ikka pigem erandlik juhus ja kokkusattumus, mul on ka mitmeid teisi tuttavaid siin viimasel ajal kainud ja pole mingeid probleeme olnud.

0
0

Jep, neid pabereid on vaja. Mul sõbranna käis just veebruaris ja lendas läbi Amsterdami ja teda piinati ikka kõvasti. Isegi pass võeti 10 min ära ja sosistati omavahel midagi. Lõpuks ikka lasti üle. Nii et parem olla ette valmistunud. Ja nagu enne selle 10 a turistiviisaga pidi tõestama, et sa sinna elama ei jää, peab samuti ka nüüd. Nii et kõik paberid, mis näitavad, et sa sinna elama ega tööle ei jää, tulevad vaid kasuks. Samas olen ka kuulnud, et töötud ja endised kurjategijad, kellel puudub isegi tagasisõidupilet, on kenasti üle saanud. Nii et mine sa tea, mille järgi nad sind üle lasevad. Võib olla tõesti päeva meelelolu või mis suunas tuul puhub.

0
0
1
23
...
7
Lennupakkumised
Reisikaaslased