USA viisavabadus?

Tere!

Olen otsinud infot selle aasta lõpus tulema pidanud viisavabaduse kohta USA'ga kuid pole midagi leidnud, ehk oskab keegi mulle vastata?

Tahaks teada, et milline see viisavabadus siis täpselt välja nägema hakkab, et kas ma võin vabalt kuskilt lennukile istuda ja USA'se sõita ja viibida seal kaua tahan omades ainult eesti passi, samas võib seal ka töötada ametlikult ainult riigisoodustused ei jõustu minu peal? Ja veel huvitaks, et kas nad plaanivad lasta ka mitte inglise keelt valdavaid inimesi või kuritegeliku minevikuga inimesi riiki sisse?

Vabandan kui mu postitus pole hästi sõnastatud aga põhimõtteliselt peaks aru saama mida ma uurin.

Täpseid tingimusi ei oska sulle hetkel ilmselt keegi öelda, aga mõnes asjas võid täiesti kindel olla:

  • loomulikult ei tähenda viisavabadus seda, et sa saad Ameerikas ametlikult töötada ja pole mõtet ka loota, et tööloa saamine kergemaks läheb;
  • viisavabalt võib USAs viibida ainult teatud aja, tõenäoliselt kuus kuud; kindlasti pole see aeg piiramatu;
  • kohtulikult karistatud inimesi viisavabalt ilmselt riiki sisse ei lasta.
0
0

Kõikjal on kirjutatud, et viisavabadus ei hakka tähendama seda, et istud lihtsalt lennukisse ja sõidad. Enne tuleb internetis ankeet täita ja kontrolli saata, kui saad positiivse vastuse võid sõita. Töötamise õigust see kindlasti kaasa ei too. Üks artiklkel ka (leidsin google'ist märksõnadega "USA viisavaba", loomulikult leiab neid nii veel) http://ap3.ee/Default2.aspx?PaperArticle=1&code=3859/uud_uudidx_385905 Keeleoskus ilmselt mingit rolli ei mängi.

Muuseas, üks kaval koht, kust infot otsida on ka USA saatkonna kodukal (http://estonia.usembassy.gov/topten.php) ja seal on isegi eraldi alajaotus EL ja Wisa Waiver Program'i kohta...

0
0

Aitäh vastuste eest! Kõigest 3 kuud tundub küll suhteliselt narrimisena aga eks ta on parem kui mitte midagi.

0
0

Sellele küsimusele hetkel vastuse saamiseks pead kaardimoori poole pöörduma või kohvipaksu vaatama. Mingiks ettekujutuse annab võib-olla see, kui öelda et Schengeni riikide puhul võib viisaga kohapeal viibida 90 päeva kuue kuu jooksul.

0
0

Miks 3 kuud narrimine on? Ega viisavabadus tähenda seda, et kaob õigus taodelda elamisluba, mille alusel saab riigis kauem viibida. Ilmselt pead plaani võtma hoopis selle välja ajamise.

0
0

Võibolla peaks tõesti mõtlema selle peale, kuid ma kahtlen, et seda väga hea meelega antakse. 90 päeva 6 kuu jooksul annab võimaluse põigelda viisavabadesse Lõuna Ameerika riikidesse ja järgneva 3 kuu möödudes tagasi USA'se pöörduda?

0
0

Vabandust, valesti oli meeles, 90 päeva on jah see piir praeguse visa-waiver programmi riikidele, mitte kuus kuud.

Kui seda õigust liiga tihti kasutada, siis loomulikult võib ameeriklastel tekkida kahtlus, et sa ei viibi USAs mitte turismi eesmärgil, vaid näiteks töötad illegaalselt. Riiki sisenemise saavad nad soovi korral alati keelata, garantiid ei ole.

0
0

Ja siis imestatakse, miks USA ei taha anda meile viisavabadust.

0
0

Miks nii vaenulik kommentaar Toivo?

0
0

Aga miks nii provokatiivne teemapüstitus ("3 kuud narrimine")? Sellest jääb paraku mulje et autoril on soov võimalikku viisavabadust kuritarvitada ja USA-sse illegaalselt elama või töötama jääda. See on kaudselt varastamine kõigi teiste Eesti kodanike arvelt, kuna rikub riigi mainet tervikuna ja võib teoreetiliselt kaasa tuua sissesõidunõuete karmistamise ka ausate inimeste jaoks. Igasuguse riigi viisabadus on reeglina mõeldud ainult lühiajalisteks reisideks (turism, sugulaste-tuttavate külastamine jms). Pikemaajaline välisriigis elamine-töötamine siia alla kuidagi ei kuulu ja nõuab erilubasid.

Vabandused kui autoril oligi siiras soov Ameerikas üle 3 kuu ringi reisida. (kujutan ette et sellise reisi eelarvet mõõdetakse sadades tuhandetes kroonides).

0
0

Olgu ma vabandan ka juhul kui mu postitused ei olnud piisavalt hästi sõnastatud ja jätsid eksitava mulje. Huvi tunnen ainult reisimise vastu, ei ole mingit plaani illegaalselt immegreeruda. Huvi tundsin töötamise ja pikema aja kohapeal viibimise vastu just sellepärast, et kui peaks raha otsa saama enne reisi lõppu siis ei peaks kodumaale tagasi pöörduma, et seda juurde toota ja siis tagasi minna, et edasi liikuda(nähtavasti siiski peab siis). Elamisluba ei soovi ka taodelda, kuna tegelikult ei ole soovi seal elada ju. Ma ei leia siiski, et on mingi põhjus mind matsiks sõimata, kui siis võibolla piiratud maailmatundmisega inimseseks.

0
0

Kuulsamatest nimedest tuleb meelde Aunaste, kes oli püha viha täis ja kirus USA riiki, kes talle viisareziimi rikkumise eest "noomituse" tegi.

Kui aksepteerida kõiki neid kes, USA-s tööd ja õnne otsivad, peame aksepteerima ja olema õnnelikud nende muulaste üle, kes eestist tööd ja kerget elu otsivad. Tihti lõppeb selline teenimine kuritegelikule teele asumisega, sest kusagilt peab ju raha saama.

Kõik illegaalid kisuvad alla ausate turistide mainet. Tuletaks meelde Eestis elavt vene jalgratturit, kes sõitis rattaga ümber maakera. USA saatkond lükkas esimesel korral taotluse tagasi, sest ta ei suutnud veenda viisa väljastajat, et tema turismireis kestab põhjusega lubatust kauem. Peale pikka pusimist oli tal vajaliku kestusega viisa taskus ja reis võis alata. Selline on seadus. Turisimireis x.päeva. Töötamine võõras riigis - tööluba. x kuud/päeva+1 päev riigis viibimist vajab elamisluba.

Meenub ühe tuttava jutt aastate tagusest rongisõidust Saksamaalt Taani (tollal oli vaja viisat). Oma teadmatuses valis ta liini, kus ausaid eestlasi (eesti kodanikke) reeglina ei sõitnud. Piirivalvurid, nähes eestlast, olid kindlad, et tabatud järjekordne narkokuller.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased