Vaatamisväärsused Mallorcal

Olen lähiajal väisamas Mallorcat ning sooviks sealsete rannamõnude kõrval nautida ka midagi kultuurilst/ajaloolist. Soovitage mida tasuks seal külastada, mida vaadata. Kus põnevaid ajaloolisi või loodulikult kauneid kohti. Nojah ausalt öeldes oleks hea ka kuulda vihjeid lõbusamate vabaaja veetmise võimaluste kohta.

Tere! Ise lendame sinna sellel laupäeval kolmaks nädalaks. Juba kolmas kord, sellepärast Mallorca on kõige parem koht maailmas! Ei saa aru, miks meie reisi firmad ei pakku reisi otse Tallinast. No nii. Mida võiks ettevõtta Mallorcal. Vaadake saare kaart: http://www.intourlux.ru/spain/ma/pics/m1_800.jpg Parem võtke auto rendiks ja ümber sõidke kogu saar. Seal on väga head teed. Väga ilusad kohad on: Santa Ponca, Banyalbufar, Valldemossa(!), Sa Colobra(!), Deia, Formentor(!), Cala Aguilla... Parem pool Mallorcal on natuke igav, aga seal on kõige ilusad rannad rohelisega merega. Palmas võiks vaadata Catedral ja jalutada väikeses vanas linnas. Muidu pealinnas ei ole midagi huvitavat, minu meelest. Vee pargid on kolm tükki seal: Aquacity on S'Arenalis (natuke paremal Palmast, kus on teine roheline "i" märk kaardil), Magalufis on Aquapark ja Vestern Park (vasakul Palmast, kolmas "i", Palmanova kõrval). Meile kõige meeldis pargid Magalufis. Magaluf ja Palma vahel on delfiini park Marineland. Täpsustage pärast omas hotellis, kus tegelikult ta asub. Vist, Cala Majoris. See Marineland on väga mõnus koht: merelõvid, delfiinid ja papagoid näitavad vahvaid ettenduseid. Safari Zoo on Sa Coma kõrval. Seal on naljakas ahvid. Kui võtta kaasa mingeid küpsised või kuivikud ja anda need ahvidele, nad istuvad autole, söövad ja tuleb väga lõbus.
Soovitan võtta kabriolet üheks päevaks - mägedel sellega on täitsa super: ilusad vaaded ja magusad lõhnad. Suured kaubakeskused on linnadest väljas. Leiate seal Ikea, Festival Park, Mercado... Kindlasti proovige krevetid ja odavad veinid. Kui on veel küsimusi, küsige viola1307@rambler.ru
Ilusat reisi!

Kuskil keset saart olid koopad kus sügaval maa-all toimus järve peal muusikaline kontsert. Fantast akustika ja koopad samuti. Mägedes käi autoga ära - ekstreemsust kui palju. Keset saart tee ääres oli Mcdonals kus BigMac oli samas hinnas kui Eestis kui suurus oli neli korda suurem.

Saar on küll väike, aga meil läks 3 päeva, et sellega põhjalikult tutvuda! Soovitan külastada saare põhja osa,: mägedest avanead ilusad vaated merele. Kindlasti tasub külastadakloostreid, väikesi külakesi, nagu Valdemosa näiteks.. Jalutage mööda väikesi tänavaid, vaadake kuidas kohalukud seal elavad. vaatasmisväärtusi on seal igal sammul - vanad kirikud, park kus armusid Shopen ja J. Sand.. Tasub ära käia ka kõige idapoolsel kohal, seal asub vana Majak :) Palma de Mallorca, e. vanalinn on ka täis huvitavat.

Olen leidnud vene saitidel palju infot, põhjaliku kirjeldusega ja piltidega. Aga kui ringi sõitsime siis oli väga palju suunavaid märke kuidas kohale jõuda, nii et oli kerge!

Suured kaubanduskeskused asuvad suurte linnade ääres. kuurortides on väikesed kioskid või kauplused, kust saab osta puuvilju, jäätist, veini ja muid asju.

Ise olin Mallorcal 2 aasat tagasi, palma noval. Sellel kuurordil on palju noori saksamaalt, soomest, norrast.. ööelu on väga intensiivne. Hommikuni saab kuulata hotellitoast kuidas laulakse karaoket. Rand on liivane ja puhas.

Ühed koopad olid Drachi koopad, seal veel teisigi. Lluci mungaklooster tasuks ära vaadata, tee sinna on häästi käänuline ja põnev.

Tere! On keegi kursis, kas ntks Valenciast läheb mingisugune praam mallorcale(hinnad??). Mõte oli Eurotripi tehes(mootorratastel) külastada ka selle saare vaatamisväärsusi ja mõnusalt seal aega veeta.

Palun teadjailt infot takso hinna kohapealt.Lennujaamast kaugemate piirkondade hotellidesse, 45-50 km ( lennujaamast ette tellitavad taksod) küsitakse hinnaks 70-80€. Oskab keegi sellist kirvekeerutust kommenteerida??!

Käisime suvel nii, et läksime Valenciast ja tagasi Barcelonasse. Mõlemast linnast sõidavad samad laevafirmad. Meie valisime Balearia. Üldine loogika, et suured (aeglased) laevad lähevad öösel ja tulevad päeval, kiirlaevad aga lähevad õhtul ja tulevad hommikul. Hind tuli ca 400 EUR-i 2 inimest + auto ilma kajutita edasi-tagasi. Seega hinnad on päris krõbedad...

Novatoursilt lend, omalt poolt ette bronnitud (ettemaksuta)autorent lennujaamast (119€/7 päeva+kütus), hotell (bronnitud alpharooms.com)reisibüroo poolt pakutavatega võrreldes pisut kaugemasse ja sellevõrra ka rahulikumasse piirkonda-Colonia De Sant Jordi sse.(http://www.majorca-mallorca.co.uk/colonia_sant_jordi.htm ) Hotellist 15 minutise jalutuskäigu kaugusel mööda rannapromenaadi on Mallorca parim rand- es Trenc. Looduslikuna säilinud düünid ning liivarand, mille ääres pole veel hotelle. Rannajoon on 3 km pikk ja ilus lumivalge liiva ja helesinise merega. Mõistagi ei sobi see kant (u. 45 km Palmast) peoloomadele, ööklubisid Sant Jordis pole, kuid neile kes otsivad rahu, selle ka leiavad.Valdavalt on Sant Jordis sakslased.

Es Trenci rand jättis ka mulle väga sügava mulje. Es Trenci rannas on vesi kristallselge, aga vees olles niiiiiiiiiiiiii sinine, nagu oleksid sinise põhjaga basseinis ja näed ennast nagu läbi sinise filtri :D Liivadüünid on ka väga ilusad ja liiv üldse väga peen ja valge. Teistes Mallorca randades on ka kristallselge vesi, aga läbipaistev nagu veepudelis ;) (va mõned pisikesed sopid mägede vahel, nt Sa Calobra, Santana jms väiksed sopid kus ka sinine vesi). Ja kindlasti minna randa Colonia Sant Jordi poolt. me nägime suurt vaeva, et see rand üles leida ja lõpuks jõudsime kohale hoopis selle väheasustatud otsast. Vahepealt mereni väga saada ei õnnestunud, sest mere ja tee vahel on suured soolaväljad jms.

Mägedes läänerannikul on mitmed väga armsad linnad Deya, Valdemossa jne. Formentor on vaatamist väärt. Üldjoontes avaldas saare põhja ja läänerannik rohkem muljet kui lõunapoolne osa, just looduse ja linnade armsuse mõttes. Peopanemiseks ilmselt pealinn ja selle ümbrus parimad.

Unustasin romantikutele mainida, et Es Trenc on ainus korralik liivarand Mallorcal, kus päike loojub merre - mujal on ilmakaar vale või jääb mingi mäeserv ette. Kogu lääneserv Mallorcast on ju mägine ja kivine.

Tundub olevat Sa Calobra, jõe suue, saare loode osas. Vaata Google Earthist järgi.

Täiesti kindlalt Sa Calobra.

Tere! Kas kellelgi on veel mõnda eriti eredat elamust, mida jagada või soovitust, mida kindlasti külastada? Huvitab ühtviisi nii ilus loodus, linnad-külad kui rannad. Ööelu mitte eriti :)

Lisaks uuriks Viola mainitud saare "parema poole" kohta. Äkki keegi oskab seal midagi põnevat soovitada? Interneti info keskendub tõesti pigem saare põhja- ja lääneosale.

Ise küsin, ise vastan.

Mallorca üllatas positiivselt. Mägedes oli (ootamatult) roheline loodus, tillukesed rannad olid imelised ning kuna turistihordid jäid reeglina kuurorti, ei olnud autoga ringi tiirutades ka pidevat ülerahvastatuse tunnet.

Minu top kolm:

  1. Fortnalutx - imeilus külake mägedes, mis pole nii turistidest üle ujutatud nagu näiteks Valldemossa.
  2. Sa Calobra - tagumine pisike rannake võib hooajal olla ülerahvastatud, ent rannale võrdset kaunist vaatepilti pakub mägitee, mida mööda sinna sõita.
  3. Pisikesed lahesopid es mal Pasist poolsaare tipu poole. Vaated on sama võrratud kui paljukiidetud Formentoril, ent turiste oluliselt vähem.

Kuurorti valides soovitan silmas pidada:

  • kui tahate auto võtta ja ringi sõita, eelistage Santa Ponsa-Palmanova piirkonda. Cala d'Ori kandist mägedesse sõites kulutate mõttetult palju aega.
  • Kui teate ette, et ei taha liikuda ja soovite kogu puhkuse ühes kuurortis veeta, soovitan randade poolest Cala d'Ori piirkonda AGA seda ainult mais, juuni alguses ja alates augusti lõpust. Nii ülerahvastatud randa kui Cala d'Oris juulis pole mu silm eales näinud. Ja loodetavasti rohkem ei näe ka...

Ilusa ranna otsijail soovitan kindlasti ära käia Cala Mondrago kandis.

Kel vähegi võimalus oma puhkuse aega valida, soovitan Mallorcal käia hooaja väliselt - kevadel või sügisel. Ilusaid randu saab ka siis imetleda ning jahedam temperatuur annab matkahuvilistele võimaluse tiirutada mõnel paljudest Mallorca tähistatud matkaradadest.

Ma küll ei soovita hooajaväliselt, sest ilm võib siis ka külm ja vihmane olla. Vihjeks üks reisikiri: http://jfkdsj.blogspot.com/

Septembris Mallorcale

Heippa,

Plaan minna Septembris kaheks nädalakas Mallorcale. Plaanis nautida nii rannamõnusid..kui ka kõike muud :) Selle"kõike muud" koha peal vajangi abi ja ootan soovitusi. Plaanime rentida auto ja ringi tiirutada. Oodatud info kõige kohta, majutus, parimad rannad ja muu meelelahutus. Tänud, K.

Hei-hei,

Minul piletid ostetud Mallorcale 10.august-25.august. Öömaja veel ei ole, aga plaanin otsida kohapeal. :) Plaan paikneda kuskil Palma de Mallorca lähedal (täpsemalt Arenali lähistel). Kui kellelgi sama plaan, siis võiks kampa lüüa. Koos öömaja broneerida on soodsam,kui üksinda.

Plaan Mallorcal oleks natuke ringi vaadata, Arenali lähedal on veekeskus-seda külastaks. Kindlasti öömelu nautida ja rannas päikest võtta. Ise olen aktiivne naine natuke alla 30 aastat vana.

Reisikaaslaseks otsin naist (mehed (palun vabandust), kahjuks jäävad toakaaslase arvestusest välja). ;)