Vaatamisväärsused New Yorgis

Tere!

Sellel suvel on ees ootamas koolitus Bostonis ning seetõttu tekkis mõte, et kui juba Ameerikasse minna, peaks ikkagi ka New Yorki külastama. Kuna aega selle linna jaoks oleks maksimaalselt 2 päeva, siis ootakski soovitusi, mida kindlasti nägema peaks. Ehk on kellelgi head plaani, kuidas need päevad veeta, et väikesegi ettekujutuse nimetatud linnast saaks. Ette tänades, Kristel

1
2

Sealt paistab Vabadussammas, viimast võib ka laevaga vaatama minna, kui aega/viitsimist. Samas on Wall street, aktsiapull, Trinity kirik (seesama, mille all Templirüütlite aare on filmis Rahvuslik aare). Seal kõrval WTC auk, Brooklyni sild. Hiinalinn ja Väike-itaalia. Manhattani keskel siis Empire State building, Flatiron building, Crysler building, Broadway, Times Sguare, Madisson Sguare. Ja teise päeva võib reserveerida Central Parkile ja Metropolitan Museumile.

0
0

Ka see teema võib abiks olla http://trip.ee/node/49927

0
0

Kui aega tõesti vaid päev või paar, siis võib mõne tuuribussiga ringi sõita küll.

Mõni asi millest minu arust kindlasti loobuda ei tasuks (aga see vaid mu enda arvamus muidugi):

  1. laevareis Vabadussambale + Ellis'e saare immigratsioonimuuseumi
  2. ESB asemel valiks pigem top_of_the_rock, ehk Rockefeller'i Center'i + park'i külastamise
  3. Times square
  4. Central park (vaid rock'i tipust vaadates saad õigupoolest aru kui SUUR see park tegelikult on) + paadi/jalgrattalaenutus

Pluss veel mõned nice2see kohad: Grand Central Terminal - vana raudteehoone, äärmiselt funktsionaalne ja ilus seestpoolt Financial Center (üsna Ground Zero lähedal) Moma (reedeti saab tasuta sisse) Macy kaubamaja - väidetavalt suurim maailmas, igati meeldiva teeninduse ja tõhusa konditsioneeriga, seal võib tunde kaotada ka niisama ringi luusides. Broadway asemel eelistaks 5ndat avenüüd, seal igasugu peeneid kauplusi a la Tiffany (kus ka teksades ja nati väsind reisiselle koheldi siira aupaklikkusega :)

Eksootilisemaid elamusi võib leida Tompkins sq pargi kandist (väidetavalt pidavat see kõige enam meenutama Manhattanit enne juliani meeriks saamist)

Mõned asjad mis tundusid suht üleshaibituna: Wall Street - nyse hoone on sara taga, poliise iga nuka peal, sisse ei pääse... Pigem on pangandus, see reaalsem osa kolinud Grand Central Stationist põhjapoole jäävale Park Avenue'le. Litlle China/Little Italy... nad on jah olemas aga Little China tekitas mulle küll siukse pseudohiina mulje; ja pealegi on veel olemas littlekorea, Ukraina, ja vist veel vähemalt 3-5 samaväärset rahvuslikku linnajagu/tänavat. . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub postitajal endal seda tulevikus teha!

0
0

Unusta need sambad, bussid ja värk.

Pane ühel õhtul manhattanil pidu. Käi teisel päeval central parkis sörkimas või loomaaias. Jaluta natuke Times / Union square kandis ringi ja käi kohvikus või kingapoes. Ongi ettekujutus NYC elust olemas.

Lähed üksi või seltskonnaga?

Muidu Boston ise on ka tore koht!

0
0

nüüd mul pilt palju selgem.

to tripp: lähme reisile koos töökaaslasega, suuremat seltskonda kahjuks ei lubatud:( Kuna omad vist ettekujutust ka Bostonist, ehk saaksid ka selle linna kohta kirja panna mõned märksõnad.

0
0

Krissu, mul on Uus-Inglismaa "Lonely Planet" riiulis tolmamas, võtke kaasa.

Aga Bostonist:

  • Boston on "Ameerika Tartu". Ülikoolilinn. Seal on Harvard ja MIT, kaks maailma kõige kuulsamat ülikooli. (võib muidugi vaielda, aga...)
  • Hästi mõnusa olemisega linn on. Kuidagi... lahe. Kohe esimesel õhtul pärast sinnajõudmist sattusin tasuta jazz-festivalile Charlesi jõe ääres...
  • Boston on Ameerika demokraatia sünnikoht. Uus-Inglismaa on USA ajalugu tihedalt täis ja Boston on sellest eriti umbes. Meile ei pruugi see suurt pakkuda, aga huvitav on vaadata, kui leilis ameeriklased ise selle peale on.

Bostonis on suht palju eestlasi; kui tahad enda elu huvitavaks teha, leia mõni seal resideeruv tuttav ja las näitab linna. Seal on lahedad rahvusrajoonid, vägaväga palju häid (pere)restorane, kõrghoonetega city (minul tekkis täielik klaustrofoobia seal - hullem kui Manhattan igatahes), purjekate ja veetrammidega jõgi. Ühesõnaga, suur linn ja ükskõik mis ala tegelane sa oled, vaadata on seal igal juhul midagi.

Bostoni ümbruse osariigid on tuntud kui Uus-Inglismaa, http://en.wikipedia.org/wiki/New_England. Kui Bostonis olete ja 2 päeva üle, siis ehk vaatate hoopis seal ringi, sõidate korra ookeani äärde ja võibolla mõnele saarele? New Yorki jõuab kunagi ikka minna, aga kirde-USA-sse niisama vaevalt.

0
0

Mina soovitaksin ka turistibussiga sõita linnas ringi. Seal peal on olemas ka giid,räägib küll inglise keeles. Buss sõidab läbi linna suuremad vaatamisväärsused ja saad maha ja peale hüpata seal kus tahad, ilma et juurde peaksid maksma selle eest. Käi ära kindlasti rockefelleri tipus, times squarel, vabadussamba juures(kuigi ülesse ei saa ronida kuigi palju), central parkis. Muud kohad käib buss ise läbi...

0
0

New York saab eespool toodud peamiste nn kohustuslike punktidega kahe päevaga ilusti vallutatud. Metropolitan Museumi peale tuleb kindlasti arvestada vähemalt päev, aga ka kiirema ahmimisega saab esmaülevaate. Samuti soovitaks külastada MoMa't (moodsa kunsti muuseumi).

KUID ka mina soovitaksin pigem keskenduda Uus-Inglismaale, sest New Yorki satub ikka, Uus-Inglismaa väärib aga tutvumist. Väikesed rannakülad ja sadamalinnad panevad kindlasti õhkama, tasub vaid sõita ookeani poole. Ja New Yorgi kahe päeva asemel võiks kaks päeva veeta hoopis Cape Codi poolsaarel http://en.wikipedia.org/wiki/Cape_Cod . Nautimist väärib sealne loodus, miks muidu on poolsaar ka prominentide suvituskoht, selle tipus asuv Provincetown aga kunstnike ja geide paradiis. Elamusi jagub kindlasti küllaga! Ja Boston ise on suurepärane!

0
0

et New York jääb järgmist korda ootama... Olen veidi uurimistööd Bostoni kohta teinud, aga ei kujutanud ette, et tegu nii mõnusa linnaga. Võtame siis vabamalt ja ei kiirusta.

to tripp: aitäh pakkumast, hea meelega võtaksin LP kaasa. Kui pakkumine endiselt jõus, ole hea ja saada meil, kuidas Sinuga ühendust saab. Minu aadress: [email protected]

0
0

Kui siin keegi rääkis Uus-Inglismaast siis praegune New York asutati kunagi hollandlaste poolt ja kandis nime Nieeuw Amsterdam, kogu piirkond aga New Netherland, muuhulgas asub New Haven'is (Haven = Haag) Harvard'i ja MTI'ga võrreldes samakuulus Yale'i ülikool, mille on muuseas lõpetanud ka paljudest USA presidentidest praegune (Obama) ja eelmine (Bush jr). Kunagine Fort Orange on praeguseks New York'i osariigi pealinn Albany.

Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/New_Amsterdam

New Netherland - virtual tour klikatava kaardiga: http://www.nnp.org/vtour/regions/map.html

Viimasest (Delaware sektsioonist) leidsin ka vihje rootslaste suuremale kolooniale Fort Christina (praegune Wilmington), tuletagem meelde et ka eesti kuulus tollal rootsi riigi koosseisu, ja umbes sama rajati siinmail Tartu Ülikool ja GAG.

0
0

Uus-Inglismaa on siiski konkreetne piirkond ja NY (ei linn ega osariik) sinna ei kuulu: "New England is a region of the United States located in the northeastern corner of the country, ..., consisting of the modern states of Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, Rhode Island, and Vermont." Yale'i ülikool on samuti Connecticutis.

0
0

Ega ma püüagi kuidagi Uus-Inglismaad halvustada. Lihtsalt pean New York'i ja Washington DC'd maailma ja ka USA jaoks tähtsuselt olulisemaks.

Mis aga puudutab USA ajalugu siis kindlasti tähtsaim linn ameeriklaste jaoks on Philadelphia (kus kuulutati 1776 välja Iseseisvusdeklaratsioon), esimeseks liitunud osariigiks 13st sai Delaware.

Täpsustaks ka seda et Uus-Holland samamoodi oli täiesti konkreetne tolleaegsete lepingute määratud piirkond, mis tõsi küll euroopa-siseste sõdade käigus anti hiljem üle Inglismaale. Ometigi on juba tollest ajast mingil moel säilinud New York'i eripära, mis minu jaoks väljendub põhiliselt kõikvõimalike eri kultuuride ja usulahkude sõbralikus kokkusulamises, jättes samal kõigile piisavalt "hingamisruumi" ja võimaluse olla "tema ise" - see on midagi sellist mida võib tihti kohata ka tänapäeva Hollandis ja Amsterdamis.

0
0

Vaatamisväärsused New Yorgis

Plaanis on 5 päevaks sõita New Yorki. Olen huvitatud pigem vaatamisväärsustest, kultuurist ja spordist kui pidudest ja ööelust. Mida huvitavat lisaks tavalistele turistimagnetitele (Empire State Building, Metropolitan Art, jms) soovitate?

0
0

Tass kohvi kätte ja Washington Square Parki istuma-lisaks huvitavate tüüpide nägemisele on seal aeg-ajalt spontaanseid ülesastumisi erinevate gruppide poolt; teatrit- vaadake kavadest ka off-Brodway või off-off-Broadway etendusi-hinnad palju sõbralikumad kui BW, samas võib leida väga häid pärle; jazz-on palju kohti, kus sisseastumise eest raha ei nõuta. Samas kui muusika huvitab, oleks see kindlasti ainuvõimalik koht saada täielikku elamust; salsaõhtu neljapäeval-enne pidu on tunniajane koolitus algajatele, pärast saate ise harjutada ning elamus!-vaadata, kuidas oskajad liiguvad; iseenesest hulkumine Village`s võib olla ka väga huvitav; nõukanostalgia-võtke metroo Brighton Beachile Brooklinis ja tehke üks lõuna/õhtusöök seal. Elamus garanteeritud :) kontsert Lincoln Centeris-kui midagi huvitavat on, siis on see ka väga hea elamus; Muidu sõltub ikkagi huvist-Metropolitan-i võib minna, aga ei ole kohustuslik. Enne minekut oleks mõistlik välja mõelda, mis konkreetset kunstiala vaadata tahate, sest nagu varem öeldud, on muuseum hoomamatult suur.

0
0

Kuna eelpoolkõneleja jättis spordi osa välja, siis ma valgustan selle koha pealt. Ise ma olen seal linnas ainult NHli vaadanud, aga ütleme nii, et kui minek toimub ntx jaanuaris, siis on unikaalne võimalus vaadata nii NFLi, NHLi kui NBAd. Giants, Jets, Knicks, Nets, Rangers, Islanders, Devils on nimed, millega saab arvestada. Pileti soetamine pole väga keeruline, võib öelda, et on isegi lihtne. NFL, mida nüüd tahaks väga näha on mul ainsana nägemata, aga NHLi ja NBA kogemuste baasil ütlen, et hoki on isegi huvitavam. Siiani mõlemal korral nö "peale jäänud"

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased