trip-krainetrip-ukraine-dark
Väikebussiga Lõuna-Saksamaale

Plaanis on siis minna suvel väikebussiga Lõuna-Saksamaale ringreisile . Tahaksin teada, milleks oleks vaja ennast selliseks ringreisiks ette valmistada? Milliseid kohti peaks kindlasti külastama(ka neid, mis tee peale jäävad)? Mis valuutat peaks vahetama? Kus on soodsaim ööbida? Millistes linnades on parim ööelu? Milliseid teid mööda oleks parim sõita? Oleksin väga huvitatud kellegi kogemustest, kes varem käinud on. Kui kellegil on mingi marsruut välja pakkuda oleks tänaulik:)

Eks ta Poola kaudu käib see värk. Vahelduse mõttes minnes üle Berliini ja tagasi näiteks Münchenist läbi Austria , Tsehhi ( Salzburg, Viin, Brno, Katowice ) Kuna ise fännan mägesid ( antud juhul alpe ), siis Münchehist lõunasse on päris lõbus, kaasates veidi Austriat ja miks ka mitte väike põige Sveitsi. Meil tuli veidi üle 2 nädala ja 6600 km. Eks neid kämpasid peab lantima. Kui leiate esimese, mis on mingis ketis, siis saata järgmiste aadressid ja tihti ka püsikunde aled.

Huvitab ka kui kaua sellise reisi jaoks umbes omale aega varuda? Kas nädalaga veab välja?

Olen jah uurinud varem postitaud teemasid, kuid ei leidnud oma kõigile küsimustele vastust

Nädal on absurd ja mõttetu kihutamine, mille jooksul näete erinevate riikide erinevate kiirteede veidi erinevaid betoonääriseid. 10p miinimum, 2 nädalat juba normaalne 2-3 juhiga.

Usutavasti on sul navi. Oma marsruut pane sinna sisse ja saadki teada kui kaua võtab puhas sõit aega ning millist teed pidi minna. Navi poolt pakutud ajale võid julgelt lisada neljandiku. Mitu juhti on? Ühe juhiga sõidad kaks päeva. Kahe juhiga võid ka pooleteist päevaga Baierisse jõuda. Tähendab see aga ainult tankimispeatusi ja pidevat sõitu. Paar päeva ei taha sa seejärel autot nähagi.

Nii Lätis, Leedus kui ka Poolas saad kõikjal kaardiga maksta. Samuti Saksamaal. Iga riigi jaoks võtan ise igaks juhuks u. 50 euro eest selle maa valuutat kaasa. Samas pole see nii oluline kuid sularaha lisab kindlustunnet.

Nädal aega on ilmselgelt liiga vähe. Arvesta u. 4 päeva edasi tagasi sõiduks. Kohal saad seega olla 3 päeva. Baier on suur ja lai, väga ilus ning vaadata on seal palju.

Tahad ikkagi kolme päevaga hakkama saada siis soovitan piirduda Müncheniga. Kolmeks päevaks piisav. Sealt saad ka ümbrusesse väljasõite teha. Näiteks Neuschwansteini lossi http://www.neuschwanstein.de/englisch/palace/index.htm

Kui tahad reisi nautida ja palju näha siis poolteist või kaks nädalat on sellise reisi optimaalne pikkus.

Majutus vaata www.booking.com

Paljudele oma küsimustele võid saada vastuse selliselt lehelt nagu http://seljakotirandur.webbyt.com/

Juhte on 3 ja võibolla rohkemgi. Tegelt ongi plaanis ringi sõita ja maad uurida,et päeval sõita ja pimedas siis kuskil ööbida võimalikult soodsas kohas. Palju umbes teedemaksudeks raha kulub, kui tulla saksamaale läbi Poola ja tagasi läbi Austria ja Tšehhi? Tahaksin kokku lüüa eelarvet, et palju kulub raha selle reisi jaoks kui sisse arvestada bensiin teedemaksud ja muud väiksemad kulutused, mis kaasnevad( välja arvatud: ööbimised, toit külastatavad kohad )?

Täielikk hinnakiri Poola, Austria ja Tšehhi teemaksudest on siin: http://www.theaa.com/allaboutcars/overseas/european_tolls_select.jsp

Saksamaa teed on erasõidukile tasuta.

Poolas saad tasuliste teelõikude eest maksta teele olevasse putkasse. Seda nii zlottides, eurodes kui ka dollaritest. Austrias ja Tšehhis saad vinjeti esiklaasile osta bensukast. Vinjetil on ka juhis kuhu see kleepida. Kui on valesti kleebitud siis saad trahvi.

Lisan navisse sisestatava marstuudi osas et kindlasti pane Tallinn-Kaunas-misiganes koht. Kui Kaunase vahele jätad suunab navi sind tõenäoliselt läbi Kaliningradi oblasti.

Okei panen kõrvataha. Tegin mingisuguse marsruudi omale, küsimus siis, et kas tundub hea? Google maps-is tehtud.

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Tallinn,+Harjumaa,+Estonia&daddr=Virtsu,+Hanila,+L%C3%A4%C3%A4nemaa,+Estonia+to:Riga,+Latvia+to:Baden-Baden,+Germany+to:Ludwigshafen,+Germany+to:F%C3%BCssen,+Germany+to:Garmisch-Partenkirchen,+Germany+to:Am+Unteren+Dorplatz+3a,+82491+Grainau,+Germany+(Skischule+Zugspitze+Grainau)+to:Munich,+Germany+to:Salzburg,+Austria+to:Berchtesgaden,+Germany+to:Kehlsteinhaus,+Berchtesgaden,+Germany+to:Werfen,+Austria+to:47.52596,14.08622+to:Wien,+%C3%96sterreich+to:Brno,+Czech+Republic+to:Katowice,+Poland+to:Riga,+Latvia+to:Virtsu,+Hanila,+L%C3%A4%C3%A4nemaa,+Estonia+to:Tallinn,+Estonia&hl=en&geocode=FQ73igMdKLl5ASm_FlbfmZSSRjFwYvwYbbMABA%3BFTfWfQMdafFmASkF6xo1k3rtRjEXhIY1NrriPg%3BFWjvZAMdks9vASntPQflsM_uRjEw_vJozc8ABA%3BFfgD6AIdsLp9AClFMfeRQx-XRzHBxfMzGSkPYw%3BFRwE8wIdw82AACljgdpzacyXRzHCHHdXetyOOQ%3BFfHa1QIdd0ajACkJ9GZogF-cRzEA84vXrUgeBA%3BFfes1AIdlympACkpM4qTYAGdRzGAnIvXrUgeBA%3BFSYm1AId9rGnACGF2q3lqASyTA%3BFXaL3gIdGrOwACnZX4yj-XWeRzF9mLF9SrgMAQ%3BFdKD2QIdIjTHACmx1Aip3Zp2RzE99ypBoYPhwQ%3BFf_L1gIdTmvGACnTndeoXet2RzFwtzcJpCUdBA%3BFa7N1gIdHAPHACGrsAW639cO7g%3BFRpu1AIdokjJACkppLfsTNt2RzGw6lr2T_wRJw%3BFUgw1QIdTPDWAClNLnTZMxNxRzHWTE6ZhBQHXw%3BFS6Z3wIdO9j5ACmfyjZRngdtRzFGW6JRiuXC_Q%3BFUSY7gIdz3j9ACkRUT_AOpQSRzGwsRRmD68ABA%3BFTz7_gIdpkciASnRzKE2I84WRzG7-lkFNSqvuQ%3BFWjvZAMdks9vASntPQflsM_uRjEw_vJozc8ABA%3BFTfWfQMdafFmASkF6xo1k3rtRjEXhIY1NrriPg%3BFQ73igMdKLl5ASm_FlbfmZSSRjFwYvwYbbMABA&mra=dpe&mrcr=12&mrsp=13&sz=9&via=13&sll=47.682032,14.136658&sspn=1.347992,3.56781&ie=UTF8&ll=50.064192,24.477539&spn=20.602822,57.084961&z=5

Nädalaga vist läheb liigseks kiirustamiseks, mõttes on 10 päevane reis umbes teha.

Soso, ütleb sulle sakslane selle jutu peale. Köigepealt pead oskama saksa keelest aru saada, et soodsalt asju ajada.

  1. Ettevalmistamine, vaimu valmis panemine. No eks ikka parkeerimiseks. Raha vöib olla aga kust selle raha eest vaba platsi leida Münchenis? Siis peavad küll salakohad teada olema. Vöi parkeerid ja siis söidad ikka kalli piletiga Marienplatzi. NB! tuleb osta säästupilet kambale. Vöi parkeeri auto campingusse ja söitke köik Bayern Ticketiga 5 kesi korraga 29 euri eest päev otsa Bayernis ringi köikide asjadega peale kiirrongide. Selle pileti saate DB.de pealt ja Müncheni piletid MVV.de aga lugege ikka saksa keeli, siis saate soodukaid. DB.de kodulehel see esimene jutt käib kui IC ja ICE peale piletit tahad vötta. Mitte Nahverkehri peale. Tavalise rongi peale.
  2. Mida vaadata Löuna-Saksamaal. Igas riigis ja alati kus aga vöimalik on alati kuningaga seotud kohad. Need kohad on alati täistabamus vöi siis UNESCO nimekirjast. Need ju maailma klassiga kohad. Looduse poolest löö google sisse Ferienstraße ja loe saksa keeli. Sealt siis Alpenstraße. NB! selle Alpensraßesega:Alpid jäävad löunasse ehk siis on ida-lääne suunalised. Kui nüüd söita pöhjast löuna poole löuna ajal? Vöi siis hakata hommikul ida poole söitma, Münchenist Salzburgi, kas sa näed Alpisid? Mina ei näe aga sa vöid ju proovida otse päikese sisse söita. Seega: ajasta oma väljasöidu kellajad ja ilmakaared.
  3. Valuuta. No sakslased Poola piiri äärest käivad ka ise Poolasse süüa ostma. Ehk sealt vöite proviandi omale kaasa vötta. Seega seda raha vaja. Saksamaal pidi Aldi köige soodulisem olema. NB! eestlased on suured rahalaristajad reisude ajal, ei tea mis te pärast kodus teete ilma rahata. Sakslane on silmatorkavalt kokkuhoidlik. Nii et ärge ikka nii eestlased ka olge.
  4. Saksamaal see ööbimine. Vat see on üks peavalu küll. Campingud on raudtee ääres, autoteede ristumiskohas heki taga. Ja hinnad! Enneolematult körged vörreldes pakutavaga. Vörreldes Prantsusmaaga (soovitan municipal campinguid)näiteks vöi Hollandiga vöi Belgiaga vöi Hispaaniaga. Mulle küll meeldib telkida. Seepärast tean neid hindasid. Ja seepärast teeme oma puhkuseid Prantsusmaal. Hotellid on üldse nii kallid, et parem lendan juba Portugalija vötan kaks inimest kontinentaales hommikueinega 25 euri eest.
  5. Ööelu. Ja kuhu siis peale ööelu väljamagamatta edasi minna? No kui te olete meesttekamp, siis ... . Milleks üldse vaatamisväärsuste vastu huvi tunda kui muud huvid?
  6. Ja nüüd köige tähtsam. Ma ei tea kas teie navide ja muude abimeeste peal on rohelised teed. Söit läbi ilusa looduse. Mitte läbi industrie küla vöi millegi sarnase, mis silma riivab. Tallinnas ma nägin Viru Keskuse raamatupoes ADAC atlast. See on saksa automanike ühing. Ostate vöi tellite sealt samast poest ADAC Euroopa kohta käiva atlase. Vöimalikult täpse. Sest need külateed need köikse ilusamad ongi. Kus on lilli majade küljes! Enneolematu ja pärasttulematu. Ka puukuurid on ära lilletatud. Sellest atlasest saate oma uhke reisuplaani kokku panna. Ja siis navikeerige kuidas jaksate. Ainult suvel on autoteede remondid ja ümbersöidud.
  7. Kindlasti matkake almides-mägikarjamaadel. Sealt ilusad vaated ja juulis köik lilleline. Parem on selline vaadata, et saab auto juurde tagasi. Vöi siis hääletate auto juurde kui bussi ei tule. Need algavad justkui imelikust kohast. No järsku on metsa ääres autod parkeerinud aga kuhu nad on läinud? Aga vot ongi läinud almi peale.
  8. Huvitav, palju kütus maksab Saksamaal? Austriast sai soodsamalt ja ka franceest. Kui bensiijaamas on järjekord, siis seal on soodus hind. Ehk odavam ikka vahepeal töesti ühistranspordiga ja koos kohalikega söita? Raha jääb vahuveini peale, kus alkohol soodulise hinnaga.
  9. Lühidalt: Allgäu , Ludwig II seotud kohad need on parimast parimad kohad, Alpenstraße ja löunast pöhja suunas Romantische Straße. Nael kummi!

Leenasuve kirjatükk on päris hea ja ülevaatlik. Kui Münchenisse sisse pöörate siis kohustuslik koht ööeluks on kindlasti õllekas Hofbräuhaus http://www.hofbraeuhaus.de/ Seal on sööki, jooki, Õllepruulja laulu laudadel mida saadab mitme tuhande inimese õllejorin. Elamus 100% garanteeritud. Baieris soovitaksin veel kindlasti läbi astuda Saksamaa pärlist, Neuschwansteini lossist http://www.neuschwanstein.de/ . Ka Linderhof http://www.linderhof.de/ on võrratu. Ettali klooster http://www.kloster-ettal.de/ asub ka seal ligidal. Maalilistest Baieri küladest on üks kulsamaid Oberammergau. Kõik need neli kohta on ühe päeva jooksul läbitavad.

Bensiin on Saksas kallis. Praegu u. 1,47 EUR ja diisel 1,31 EUR.

10 päeva sellise reisi jaoks on juba paras pikkus.

Okei suured tänud arvan, et olen saanud palju targemaks juba! Ja, kui on veel midagi soovitada või hoiatada andke julgelt teada!

Tervitus! Mõtlesime, et suvel võiks teha mõnusa autoreisi. Plaanis on minna Läti-Leedu-Poola-Saksamaa, aga küsimus ongi selline, et millised on teiste kogemused, mida tasub vaadata ja kuhu tasub minna, on äkki kellelgi endal mingit oma reisiplaani alles, et saaks malli võtta?:) Ilusat õhtut teile..Ja päikest talvepäevadesse:) Gerly

Saksamaa on ikkagi väga suur. Ise fännan mägesid ( Saksa, Austria, Šveitsi Alpid ) ja lõunapoolsemaid paiku Saksamaal, aga see eeldab pikemat sõitmist ( meil tuli 6600 km ära ). Tegelikult leiab ka lähemalt elamusi ( põhjapool- Poolale ja Tsehhile lähemal ). Arvan , et eks ta ole ikka teie seltskonna erihuvides kinni ja soovitamiseks oleks vast vaja veidi täpsustada, mida te sellelt oma tripilt ootate. Päikest õnneks isegi on olnud viimastel päevadel näha, läbi klaasi päris soe.

Tekkis küsimus ööbimiskohtade poolest, kuna ei raatsi raha eriti majutuse peale raisata ja oleme rohkem selline lageda taeva all magav kamp siis, kuidas on lood telkimisega Poolas, Saksamaal, Tšehhis ja Austrias. Kas sellest tekib probleem, kui me telgime kuskil suvalises metsas või rannas, tean, et mõnedes riikides on see seadusega keelatud, aga tahakski teada, kuidas lood on sellega ja kas kellegil on mõnda head kohta soovitada, kus telkida? Muidugi sobivad ka sellised kohad, mis on küll ametlikud telkimisplatsid aga soodsad.( Meid on 8 ja reisime 9 kohalise väikebussiga)

Tekkis küsimus ka selle koha pealt, et kui minna 9 kohalise väikebussiga siis, mis esemed võiksid kindlasti kaasas olla, kuna ruumi ei ole palju siis ei saa palju asju kaasa võtta, et mis oleksid need esmatähtsad asjad mis kindlasti peaksid sellise reisi puhul kaasas olema? Mida te soovitate?