Kas keegi on tulemas Kuubale?

UUENDUS: Teema lahendatud, aitäh kaasa mõtlemast!

Tere! Vabandan, kui see postitus siin on ebasobilik. Lendame praegu Kuubale ja avastasime, et me kaasa võetud väline kõvaketas on katki mistõttu meil ei ole kuhugi oma videomaterjali talletada. Mõtlesime, et ehk leidub siin keegi, kes lähiajal Eestist Kuubale reisib ning oleks nõus ühe meie tellitud (poodi või Smartposti) välise kõvaketta kaasa tooma? Viiksime kindlasti tänutäheks teid näiteks Havanas õhtustama.

Võib-olla on see rumal küsimus, aga kas Kuubal (eriti pealinnas) tõesti ei võiks leiduda ühtki elektroonikapoodi, kus selliseid vidinaid müügil?

Praeguse info kohaselt on sellised asjad seal 4-5x kallimad. Esmaspäeval saame poodi otsima minna, kuid kui tõepoolest on nii suur juurdehindlus, siis oleks pisut kurb seda kohapealt osta.

Äkki saab siis keegi postiga saata, oskab välja ja postitab teile (kohalikest (tolli)maksudest vms, ei tea).

Teine variant oleks "kuller" ise ostab selle poest välja, siis toob. Võõrast kaupa on risk transportida.

Just Kuubalt tulnuna võin kinnitada, et ühtki elektroonika poodi ei silmanud, kuigi otseselt ei otsinud. Havannas Paseo tn, Malecon poolses otsas, Melia hotelli vastas on mingi keskus ( meie Kotka 90ndate alguses :) ), kus mingeid telereid ja kolu müüdi, võibolla tasub vaatamist (ise sisse ei astunud). Hinna suhtes võib prisket premiumi eeldada, kui just mingi tundmatu Hiina ketta otsa ei satu.

mida ma just lugesin? inimene soovib, et keegi võõras inimene läheb eestis poodi (nagu aeg ja poodi minek ei makskaski) ja ostaks talle mingi vidina, mille eest on nõus õhtusöögi välja tegema, aga ei ole nõus sama vidina eest maksma kohapeal pisut rohkem? selleks kirjutada abipalve ja tegeleda sellega siin ja siis kokku saada toojaga jne selle asemel, et osta see vidin ära, maksab, mis ta maksab, ega ta kulla hinda maksa ja nautida rahulikult puhkust? jeerum, kas tõesti on selliseid inimesi? ja pole küll ise kuubal käinud, aga no mitte ei usu, et kuuba pealinnas ei müüda mingit kõvakettakest :D kõlab rohkem kui anekdoot.

Siin üks Kuuba kuulutuste leht habana.porlalivre.com/almacenamiento-externo/disco-externo-4NJJ4X1Q/ Ingliskeelse otsinguga googles näitas ka arvutipoode.

Suhteliselt jabur postitus Helen50, sa vist ei ole kursis, palju üks kõvaketas maksab, ilmselt ei kujuta saa ette ka seda Kuuba elu olu. Ma küll ise ei ole Kuubal käinud, aga aiman, kuna olen käinud, sellises suurepärases riigis nagu Mosambiik, kus tavalise supermarketi (suurem kui 20m2, kus peale õlle midagi muud ka müüdi) paras väljakuse, ega see Kuuba palju erine Mosambiigist, siis usun elektroonika poe leidmine Kuubal ei ole kerge ülessanne ja kui toetuda veel teemaalgataja eelinfole, siis, ma ilmselt ei oleks ka eriti nõus sellist summat ketta eest välja käima, kui seda peaks leidma.

Mul ei oleks küll (sellise) väikese heateo vastu midagi. Kui vastavad vahendid kantakse ette ja asjaolud/sihtkohad klapivad.

Aga tundmatut päritolu "kama" ei soovita kellegil transportida. :)

Tundmatut asja ei pea tõesti vedama. Juhul kui keegi tõesti lendaks Kuubale, siis saaks ta siit poest ise selle ketta osta. Ei maksa need kettad hingehinda al. 60€. Ja kui jääbki ketas endale, siis pole sellest ju suurt muret. Ostja loeb seda postitust, järelikult on tal arvuti, järelikult on tal ketast vaja. Kasvõi turvakoopia tegemiseks oma asjadest. Paraku mina pole Kuubale tulemas.

Tulin paar päeva tagasi Kuubalt ja ma tahaks küll teada, millisest poest on seal vòimalik sellist vidinat osta. Tundub küll vòimatu ettevòtmisena.

"Ma küll ise ei ole Kuubal käinud, aga aiman, kuna olen käinud, sellises suurepärases riigis nagu Mosambiik...ega see Kuuba palju erine Mosambiigist". Eks nad ole jah suht samad. Rohkem pole sul vaja reisile minna, kõik riigid on Mosambiigiga sarnased.

Aastaid tagasi õnnestus mulgi tutvuda Havanna suure kaubamaja fantastilise kaubavalikuga. Tööstuskaupade osakonnas olid esindatud plastmassist hoiupõrsas, lepatriinudega juuksekummid ja vahukulp. Kõik.

Tunnen kaasa,eks asju ikka juhtub aga kui teil kindel aadress,siis saab kiirpostiga saata ,iseasi kas Kuuba on kulleri riikide seas.Andke info oma Eesti tuttavatele edasi DHL ,UPS jpm.

Odava(ma)ks variandiks äkki USB-pulk või mälukaart? Ehk on need kohapeal müügis? Uuematel arvutitel on kaardilugejad üldiselt sees.

Odavam ja lihtsam oleks kogu materjal “pilve” laadida.

Inq "Odavam ja lihtsam oleks kogu materjal “pilve” laadida."

Kui ma asjast õigesti aru saan, siis selleks, et Kuubal internetti saada, maksad ennast sandiks. Vähemalt selle netist leitud info järgi on Kuubal internet kas täiesti puudu või siis on kiirused megaväikesed. SIM kaardi võid ju rentida (osta ei ole seda väidetavalt turistil võimalik nagu ka mitte WiFi vautsherit osta) ja helistada aga internet on sellel SIM'l praktiliselt olematu. Hotelli WiFidega pidi ka olema nii nagu on.

Pole ise Kuubal käinud aga täitsa huvitav lugemine:

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Cuba https://www.wired.com/2017/07/inside-cubas-diy-internet-revolution/ http://locallysourcedcuba.com/gifts-to-bring-to-cuba/

Jah, kommentaari lisades võiks oludega kursis olla (pilve teemal). ETECSA wifi kaarti sai osta küll, kuigi olin eelnevalt vastupidist lugenud. Samas, kunagine Q GSM leviala oli vist sealsete wifi omade kõrval puhas luksus ja ühendus on sageli selline, et saab vaid e-posti päised alla laadida.

Jah, kommentaari lisades võiks kursis olla et internet ei ole ainult wifi ja see levib ka kaabli kaudu. Arvestades sealset elatustaset siis mõistliku summa eest saaks kindlasti korraks kaabli otsa läpaka.

Aga äkki jätaks inimestele õiguse ise otsustada, mismoodi nad oma tegemisi korraldavad ja abipalveid vormistavad. Eriti head on targutused, mis algavad lausega: Ma pole küll Kuubal ise käinud, aga...". Mulle küll tundub, et teemaalgataja pole idioot :)

Ma ka ei saa aru miks igasuguseid ebareaalseid soovitusi hakatakse pakkuma ja küsijale suu peale lööma, osadel tundub postitustki korralikult lugemata. Kui teemaalgataja soovib välist kõvaketast, siis see eeldab ju suuremamahulist andmesalvestust 100des GB, mille kuhugi pilve laadimine viletsa netiühenduse, isegi kaabli kaudu on lootusetu üritus. Sõna peaksid võtma ikka need kes on valmis hädasolijat aitama.