Vaktsineerimata Itaalias

Sõit on oktoobri keskel ja Toskaana Firenze suunal. Kuidas Itaalias on kas saab liikuda, ööbida, süüa osta passi näitamata? Muuseumid ja muud sise tegevused ei huvita. Liigume rendiautoga ja ühistransporti ei kasuta.

Re-open Europe aitab ka siin (seal ka link itaalia kohalikule lehele), seal on terve nimekiri, kus COVID serti küsitakse või on vajalik mitte vanem kui 48h test.

Ja selle järgi on covid pass restoranis einestamisel (pole kindel et ka õues) nõutav ja alla 12a see ei kehti. Hotellide osas polnud selgelt kirjas et sert või test oleks nõutav, selles osas on vast kellelgi hiljuti käinul kogemusi.

Itaalias ka mingid oma tsoonid valge, kollane oranz ja punane. Kollases on rangemad reeglid (nt maskid ka õues) kuid peale Sitsiilia on kõik ülejäänud maakonnad hetkel valges.

KÄisin mõned nädalad tagasi Milanos ja Firenzes. Ega ikka ei saa kuskil käia. Igal pool nõutakse Covid passi ehk Green pass nagu nad seal ka ütlevad. Restoranides ka. No poes muidugi saab ilma käia (mask muidugi ees). Hotellides....ka küsiti. Kui on eramajutaja, siis vist saab ilma - mul vähemalt sellises kohas ei küsitud. Tänaval, jah, ei tulda küsima, aga tahad minna kirikut vaatama - uksel pead näitama. Muidu sisse ei saa. Ja kontrollitakse seal seda passi ikka päriselt, st seadmega või telefoniga. Mitte nii nagu Eestis, et näitad telefoniekraanilt, inimene vaatab peale ja noogutab. Muide, Carabinierid kontrollivad ka neid passe, st teevad söögikohtadesse reide.

Tulime esmaspäeval Napolist ja Amalfi rannikult. Covid-passi küsitakse väga palju, palju rohkem kui meil:

 - restorani sisse sööma minnes peab olema covid-pass, väljas einestades mitte

 - kõik vaatamisväärsused (ka väljas, näiteks Pompei) - peab olema covid-pass+mask

 - minu meelest hotellides meil covid-passi ei küsitud, aga avalikes ruumides (fuajee, restorani sisenedes jne) peab mask ees olema. Kui ei ole, siis kohe palutakse ette panna.

Hetkel Amalfi kandis (100km allpool). Ei ole kordagi keegi midagi küsinud kuskil. Mask on poes ees aga mujal mitte. Olen vaktsineeritud ja kõik passid/dokumendid kaasas aga siiani pole vaja läinud.

Kummaline on see, et ei Tallinna lennujaamas ega ka Napoli omas keegi ei küsinud ei Covid passi ega seda Itaalia dplf deklarit.

Ehk et minu isiklik kogemus hetkel siin olles on põhimõtteliselt nagu reis enne koroonat (va see et poes tuleb kanda maski).

Sõime restoranis ja carabinerid tulid kõrval lauda kohvitama. Ei olnud neil maski ees ega küsitud ka meilt midagi :D

weltmann,võta rahulikult,sest kohvitada maskiga ongi raske ja üldse miks peaks nad teilt küsima midagi...olete kuidagi erilised või tähelepanu vajaduse all vaevlevad?sry,et veits õel...

Mida tahtsin öelda on see et mitte kuskil pole mitte keegi ühtegi dokumenti küsind - ei covid passi ega deklarit. Isegi mitte lennujaamades

@moosinagu123

Kasutaja kristiinav kirjutas siia 30.09: "Muide, Carabinierid kontrollivad ka neid passe, st teevad söögikohtadesse reide."

Ja weltmann lihtsalt märkis, et tema seltskonda ei kontrollitud. Mis tähelepanuvajadus?

Kui rendiautoga ringi sõita, siis jah keegi ehk ei uuri. Samas kõigile vaatamisväärsustele, ka neile, mis asuvad täielikult vabas õhus, on ligipääs vaid Green Passiga.

Tulin nädal tagasi Itaaliast. Mõned restos ja hotellis kontrolliti, mõnes mitte. Nägin ka pistelist politseikontrolli Roomas.

Kõige suurem kontroll oli tagasilennul, lennujaamas taheti kolmes erinevas kohas seda Green Passi näha. Ja Eesti deklar huvitas neid ka. Itaalia oma minnes ei vaadanud keegi.

Kas Itaalias saab muusemites/restodes käia ka kiirtesti,  läbipõdemise tunnistusega ja neg. PCR testiga (48h)? Vôi enamikes kohtades ainult vaktsineerimist kinnitav pass?

Olin Itaalias 2 kuud, just tulin tagasi.

Green Passi kontrollitakse kõikides restoranides kui sööd siseruumides, kui sööd väljas, ei kontrollita.

Bussides ei kontrollita, rongides ja laevapileti ostmisel kontrollitakse, hiljem laeval ka.

Ilma piletita kirikutes ei kontrollita, mujal kontrollitakse.

Termides kontrollitakse, ka vabaõhu termides.

Teatrid kontserdid kontrollitakse.

Kauplustes ei kontrollita.

Matkaradadel ei kontrollita, kui aga sisened loodusparki ja seal on ka erinevad matkarajad, siis kontrollitakse sisenemisel.

Turistipaikades ja ka mujal võib juhtuda, et ka tänaval politsei kontrollib, mitteturismikohtades eriti siiski mitte.

Igal pool on võimalus, et restoranides kohvikutes, tänaval jne objektidel politseireid käigus kontrollitakse.

Kiirtestid ei ole tavapärane restoranides ja kohvikutes, termides, piletimüükides jne. nagu Eestis on, aga suurematel atraktsioonidel on võimalik enne sisenemist teha - Gardaland, Moviland jne.

Maskid on kõikjal - siseruumides, bussides, rongides, ka rahvarohketel üritustel tänaval inimesed kannavad - ja neid ka kõik kannavad ilma mingi vaidlemiseta ja inmiõigusküsimusteta, tehakse märkus kui ei ole.

Rendiautos ei kontrolli keegi midagi seoses Coronaga.

Hotellidesse sisenemistel kontrollitakse, nii Põhja Itaalias kui ka näiteks Roomas.

See Green Pass (EL Covid tõend)  näitab kõiki kolme- vaktsineerimist, läbipõdemist ja PCR testi. See on ühtne vorm nende jaoks, mitte ainult vaktsineerimispass. Teed näiteks testi ja tulemuse põhjal saad või genereerid ise Green Passi, kus on QR-kood peal. Peale läbipõdemist saad samuti Green Passi teha. Seda QR-koodi saab elektrooniliselt kontrollida ja kui näitab OK, siis ongi OK. See oleks ikka räige diskrimineerimine, kui läbipõdenud inimesed kusagile minna ei saa, sest neil pole vaktsineerimistõendit. 

Nagu siin juba mainiti, siis Green Passi võidakse küsida enamikes kohtades ja kontrollitakse seda elektrooniliselt. Kui lähed lennukiga, siis on nagunii vaja seda juba reisimiseks. Aga negatiivse testi oma aegub paari päevaga ja siis pead seal kohapeal vaatama, kuidas uue saad. Veel mainiti siin, et mingites kohtades või üritustel sobib ka muus formaadis testitõend, aga need on erandid.

Kas olete kursis, kas Roomas kohapeal on vôimalik kuskil kiirteste ka teha, et pääseda muuseumisse?

Klaabukas  kirjutas, et tagasilennul kontrolliti  Itaalias Green passi kolmel korral. Kuna plaanisin ise minna Tallinnast negatiivse testiga, mis reisi jooksul nikunii aegub,  siis kas tõesti tagasi Tallinnase lendamiseks on uuesti neg. testi tarvis?

Tulin eile Napolist. Jah tagasilennul küsiti lennujaamas paaril korral covid tõendit (skänniti). Ilma selleta ilmselt poleks lennule saanud

Nädal tagasi, Rooma Fiumicino lennujaamas küsis lennujaama töötaja EU Covid Certi enne turavkontrolli,  seal kus tavaliselt  enne Covidit küsiti vaid pardakaarti. Ei teagi mis oleks saanud kui Covid Certi poleks olnud näidata, kas ei olekski pääsenud väravani.

Just tulime eile Catania-Milano-Tallinn suunal ja Catania lennujaamas tekkis elukaaslasel probleem, et tema QR-koodi (Taanis vaktsineeritud 2x, läbi põdenud ka) ei suudetud lugeda, näitas errorit. Pikema veenmise peale lasti ta siiski lennujaama sisse, kuid töötaja tuli kaasa, et check-in lauas olukorda arutada. Seal saime siiski kinnituse, et kõik on korras, lihtsalt mõnede riikide QR-koodid ei ole Itaalia süsteemidele nii loetavad. 

Aga tõesti, Itaalias jäi mulle küll selline mulje, et ilma Green Passita ei saa suurt midagi teha peale väljas söömise ja poes käimise.

Oskate öelda, kus saab Itaalias teha PCR testi ning kaua vastusega läheb? Reisime neljapäeva õhtul ning testi teeksime Eestis hommikul, kuid 48h pärast on see kohapeal kehtetu. Tagasilennuks, mis toimub pühapäeval, oleks vaja uut testimist. On kellelgi infot?

Kas keegi kursis, kas Eesti kindlustusfirmad teevad vaksineerimata inimestele ka covid kaitsega kindlustust? On keegi kokkupuutunud.

Kas saan õigest aru, et Itaaliasse sisenemiseks sobib ka antigeeni test (48h)? Või ainult PCR? 

Tundub, et vaktsineerimata inimene peab ka 5 päeva karantiinis seal olema? 

Tänud!