trip-krainetrip-ukraine-dark
Vaktsineerimine

Kas nädalase India reisi jaoks peaks vaktsineerima või mingeid ravimeid manustama?

Ikka on. Ise tegin Pärnu perearstikeskuses A-hepatiidi (400 kr) ja kõhutüüfuse (250 kr) vastase vaktsineerimise ja ostsin malaariatabletid (perearsti retseptiga, 12 tk, 351 kr). Oleks võinud ka B-hepatiidi vastu vaktsineerida ja veel ühe karbi Malaronet osta, aga kehavedelikke vahetada pole kavas ja Goas kavatsen olla vaid neli päeva, edasi lähen vähem malaariaohtlikkusse Delhi ümbrusesse. Tean inimesi, kes on 3x Lõuna-Indias käinud ning pole midagi vaktsineerinud ega ühtegi malaariatabletti võtnud. Usun, et veelgi kartlikumad manitsevad mind kogu Indias viibimise aja Malaronet võtma, B-hepatiidi ja ei tea mille vastu veel vaktsineerima. Pean enda vaktsineerimisi-tablette kokkuhoidlikuks miinimumiks, mis on kahe äärmuse kesktee. Valik on teie. Kas neelata duši all kogemata vett suhu, karta paaniliselt iga sääsehämmustust või end haiguste vastu kuidagi kindlustada. Võime pidada pikki diskussioone malaaria tüvedest, riskiohtlikust käitumisest jne, aga otsus on sügavalt isiklik.

või mis ta nimi ongi - Paldiski mnt Tallinnas, juhul ku ise oled Tallinlane. Ja üldiselt uuri ka, mis sulle varasemas elus tehtud on. Mina polnud varem ühtki vaktsiini saanud, aga Indiasse minnes lasin teha jah, igasugust. Ja tõesti tundsin ennast selles mustuses ja vigaste keskel turvaliselt, ma arvan et oleksin ikka jube hirmul olnud muidu. Indias pidi olema liikvel veel kõiksugu haigusi, mis mujal suht harvad. Kõhuhädadest saad ise eemale hoida käsi pestes ja desinfitseerides (apteegist alkoholi lapid v niisutatud salvrätid väga head), soovitatakse seal ka toorsalatitest ja puuviljadest hoiduda, jõuad neid kodus küll närida. Vaktsiinidel on ka oma kindel aeg, mille jooksul mõjuma hakkab, seega tasub asjatundjate poole pöörduda suht aegsasti. Malaariatablette ma ei söönud.

  1. Su küsimusele pole vastust, sest ka tripi vilunumad pauksonid ei tea sinu reisitingimusi ja sihtpunkti. Lühidalt öeldes oleks vastus EI, aga samahästi võib see soovitus surmav olla.
  2. Palju toredaid inimesi on sellel teemal JUBA VÄGA PIKALT KIRJUTANUD. Otsing abiks.