Vaktsineerimine, Gambia

Kas ja mille vastu olete Gambiasse minnes vaktsineerinud? Tervisekaitse kodulehelt lugesin, et nõutav on vakts.-da kollapalaviku vastu ja soovitav A-hepatiidi ja malaaria vastu. Kas piiril kontrollitakse kollase passi olemasolu? Mis need vaktsiinid orienteeruvalt maksavad? Kas selleks peab kindlasti pöörduma Merimetsa haiglasse, või saab retsepti kirjutada ka suvaline perearst? Väga vabandan, kui küsimused rumalad, aga Aafrikasse minek esmakordne ja ilma vats.-ta ei julge vist riskida. Tänulik igasuguse info eest!

http://www.ltkh.ee/?id=651

malaaria vastu süüakse tabelette: odavamad ~300 kr (8 tk.) 1 kord nädalas, kuid kõrvalmõju ohuga kallimad 1 tablett igapäev

0
0

Tere, aga kuidas on vaktsineermisega on? olen kuulnud et ei olegi vaja, aga samas...?

0
0

suvaline perearst võib ükskõik mida välja kirjutada. Kas oma tervis on tõesti nii tähtsusetu pisiasi, et ei viitsi Merimetsa haiglas 15 minutit konsultatsioonile kulutada ja ei raatsi paari süsti raha välja käia? Seda, millised vaktsiinid ja millises piirkonnas vajalikud on, oskab öelda ikkagi arst, kelle igapäevane töö on sellega kursis olla. Lihtne! Samuti vastatakse konsultatsioonil teie kõikvõimalikele küsimustele, mis puudutavad teie tervise hoidmist teie valitud sihtkohas.

0
0

Merimetsa haiglas on kõige otstarbekam arsti konsultatsioonil käia(visiiditasu 150.-). Tehakse kollapalaviku (325.-) ja A-hepatiidi vaktsiin (450.-)+ kirjutatakse malaariatabletid. Neid kahte sorti, kallimad ja odavamad, erinevad kõrvaltoimete poolest. Kallimal pidi neid vähem olema, aga ise võtsin odavamad ja pole ka midagi hullu juhtunud. Vaktsineerimispass peaks igaks juhuks kaasas olema, aga seda küll kuskil ei kontrollita. Küll aga võib juhtuda, et Gambias ringi seigeldes küsitakse kuskil suvalises kohas passi, nii et see peaks ka koguaeg kaasas olema.

0
0

Kollapalaviku vastu on kohustuslik - see haigus lõpeb surmaga. Lisaks A-hepatiit, teetanus, difteeria ja malaariatabletid. Viimastega on jama - peab juba nädal enne ja mitu nädalat järgselt võtma. Kogu asjaajamine maksis kokku umbes 1800 krooni

0
0

peab malaariarohtu võtma. Moskiitosid(kihulasi) nagu polegi, aga ühest putukast piisab haigestumiseks. Tundub, et ookeanituul puhub kõik eemale, aga mõned ikka tiirutamast-hammustamast leiab. Viimase hetke pakkumisega sõitnud reisijaid haigestub loogu. Hoidke ennast. Jääkuubikutest joogis hoiduge ja kui ainult pudelivett joote, jäävad kõhuhädad ära. Kilekottides müüdavaid mahlu ei julgenud osta hirmust, et sinna on kraanivett lisatud. Pääsesingi vaevadeta.

0
0

Praegusel hetkel on Gambias ja Senegalis yllatavalt körge malaariaoht. Viimase paari nädala jooksul on nt kymmekond soome turisti väga tösiselt haigestunud falciparum-malaariasse (8 neist oli turismimatkal Gambias, 2 töömatkal Senegalis). Kellelgi neist ei olnud malaariat ennetavat ravi. Iga vaktsiinist eemalehoidja vöib teha ise omad järeldused. Tjäreborg, kes teeb Soomest ainsana grupireise sinnakanti, on ajutiselt löpetanud viimsehetkepakkumised (just selleks, et inimesed vöiksid ja jöuaksid endale öiged rohud hankida). http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Malariaan+sairastunut+jo+kymmenen+suomalaista/1135241090928

0
0

Loen Malarone profülaktika juhendist:

  • Alustage tablettide võtmist 1...2 päeva enne malaariaohtlikusse piirkonda jõudmist ...
  • Jätkake tablettide võtmist veel 7 päeva jooksul pärast tagasitulekut. Et siis iseenesest ei tohiks ka mõni päev varem ostetud reisiga probleeme olla. Omast kogemusest ütlen, et Malarone on paras keemia, mis võib tekitada ka depressiooni.
0
0

Veel nii paljuks, yhel soomlastel oli kyll ravim kasutuses Heliopar. Kuid seda ravimit ei saa kasutada Aafrika reisi puhul. Nii et kui lähete sinna reisima, siis Malrone, Lariam voi siis doksisykliini. Head reisi siis koigile, kes sinna poole minemas.! Ja kollapalviku vaktsiini voiks ju iga yksa ärä teha, see kestab 10 aastat.

0
0

Kollapalaviku vaktsiin ei sobi kahjuks sellistele inimestele, kes on allergilised kanamunale, kanaproteiinile vöi mönele muule ravimi koostisosale.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased