Val Gardena suusapiirkond

On ehk kellelgi kogemusi Ortisei külaga ja sealsete suusatingimustega?

Ortisei pole mingi küla, pigem linn. Selles Valgardena orus on kolm peamist asustatud punkti, kus suusatamiseks hea peatuda ja parim neist on Selva ehk Wolkenstein, sest see asub Selva Ronda ring-radade ääres. Järgmine paremuselt võiks olla St. Christina ja viimaseks valikuks jätaks Ortisei (ehk St. Ulrich), sest see jääb suurematest radadest eemale ja nendele pääseb vaid ühe tõstukiga või siis suusabussiga. Samal ajal ilus väike linnakene ja shoppamisehuvilistele peaks vist maiuspala olema!?

Üldiselt on Valgardena(Dolomiidid siis kokku) suusakeskus üks suuremaid Alpides (1200km radu!) ja rajad alati hästi hooldatud ning lumi ka enam-vähem alati olemas. Kes seal käinud veel pole, soovitan soojalt.

0
0

Ortisei on just küla ja palju rohkem küla,kui paljud teised külad alpides kus suusatatakse.Peale Davosi ei meenugi,mida võiks linnaks nimetada.

0
0

Väga head tingimused. Soovitan. Saab ilusti põhiradadele.

0
0

Jagaga teadmisi seal käinud, palun!Läheme omapäi veebr keskel. Siiamaani on hinnad (lend, majautus, autorent) jäänud samasse hinnaklassi mis Austriasse minnes. Mägi on seal kallim, kuidas poodides toiduainete hinnad on, väljas söömine… Oleme Austrias käinud läbi kõik suuremad keskused, Ichgl, St Anton, mayrhofen, Schladming jne. On poodide- pubide hinnad Itaalias võrreldavad? Ja muidugi vihjeid ägedamate ragade kohta, offid? Tänud.

0
0

Val Gardena on üsna omapärane piirkond. See Sella Rondat mööda nühkimine mülle küll eriti sümpaatne pole kunagi olnud. Ja kui tavaliselt sõidad mäest ülesse ja alla siis seal leiad et rohkem nagu sõidad ühest kohast teise. Ehk kui tahad kuskile minna, näiteks Marmoladale, siis leiad et läbitavad vahemaad on väga suured. Näiteks GPS näitas mul läbitud vahemaaks päevas kui liustikul sai käidid koos tõstukitega >100 km.

Off-Piste võimalusi on, aga Carabinieri-d on päris karmid. Kui ikka ronid kuskile kuhu pole lubatud, võivad nad täiesti ootamatult kohal olla, ning su mäepileti augustada (mul nii juhtus) teine auk vist juba tähendaks kaardi ära võtmist.

Sella Ronda on selline omamoodi suundade süsteem, millele peab pihta saama. Midagi väga keerulist ei ole, aga natuke harjumatu on. Seal on hea seigelda, kui on keegi kaasas kes piirkonda tunneb. Nii mõndagi kohta ei saa suusatada otse, tuleb kasutada bussi et teise orgu sõita. Päris ise seda avastada on üsna keeruline, aga võimalik :))

Väga palju sõltub ilmast. Vaatad küll et paneks kuskile poole ajama, ja osutub, et rajad vahepealt kinni. Teades buss liikumisi, saab jupikese edasi ja edasi sõita.

Kui hakata Ortiseist Marmoladale minema, siis soovitan seda teha varakult. Sõltub liiklusest ja ilmast, aga Arrabast Ronda pealt välja minnes on järjekord enamasti üsna pikk. Ja et õhtuks Ortiseisse tagasi jõuda siis väga pikka pausi kuskil pidada ei tohiks. Palju sõltub muidugi enda liikumise kiirusest. Aga see lisutiku laskumine mulle küll meeldis. Ülesse 3 tõstukiga ja alla >10 km suht head rada mööda. Samas kipub "puhkajaid" rajal palju olema ja liiklus seal on üsna tihe. Iga ilmaga sinna üldse ei saa, nii et kui on ilus ilm, soovitan kohe ära käia.

Toitumine on Antonist-Ischglist odavam ja Austria odavamast otsast kallim. Soovitan proovida pizza-sid. Mitte neid Margaritasid vaid natuke kallimaid. Igatahes julgen väita et minu elu parim pitsa on just seal söödud. Poehinnad jalust ei raba. Suveniirid kohati küll.

0
0

Me paikneme St. Christina külas, see radadele lähemal, kas seal on radade süsteemid raskemini mõistetavad, kui Austrias? Austrias tuleb ju ka vahel teise orgu pääsemiseks suusabussi või oma trasporti kasutada. Ischgli erinevad külad, St.Antonis, Bad Gasteinis...

0
0

Põhiõtteliselt käib enamus asju ümber Sella Ronda. Roheline suund ühte pidi. Oranz teist pidi. Ja kui lähed ringilt maha, siis pead vaatama pärast tagasi tulles, et õiget pidi ringile saad. Ringilt läheb välja eri kohtadesse mis omakorda hargnevad. Ja kui veel bussiga kuskile minna siis sinna Ronda peale tagasi saamine võib osutuda ise avastades keerukaks. Samas on kohti kus on üsna huvitav. Ma ei mäleta hetkel mäe nime, aga kuskil mäe sees on muuseum sõja aegsetest koobastet. Tegemist piirkonnaga kust sai kontrollida suurt osa liiklusest jne. Aga see oli väljaspool Rondat ja tagasi sai Rondale mingi hoburakendi järel :))

Üldiselt ei ole midagi üle mõistuse, kuna aga asi on väga laiali, siis tasub ettevaatlik olla kaugemale minemisega. Tuleb lumesadu ja oled oma orust kaugel, ei pruugi tagasi saadagi. Kuna bussiühendus ei ole ju kõigi orgude vahel, ning mägi pannakse kinni.

Seega päris sellist lähenemist nagu seal ma tõesti mujal kohanud ei ole, aga ei saa ka öelda et üle mõistuse keeruline oleks.

0
0

Tänud info eest. Endal see aasta Selvasse minek ja ootamatult on posu infot siin kenasti ära räägitud.

0
0

Oleme käinud läbi Skandinaaviad ja enamiku Austria keskustest, aga Dolomiitides pole jalga valgeks saanud. Kas seal on ka mingeid majakesi suuremale seltskonnale, mida saaks üürida? Kas keegi on sõitnud sinna kohale ka bussi/autodega? Mõtlen just Val Gardena piirkonda. Igasugune info on teretulnud. Kui tänavu hooajaks enam ei jõuagi plaane pidada, siis järgmiseks ikka. :)

0
0

Käisime Dolomiti Superski alal mäesuusatamas, sattusime ka Ortisei-kandi radadele.

Kirjutasin http://rings.pri.ee/wp/?p=727 mõned soovitused.

  1. Minge mäele pigem vara
  2. Ärge liialt Sellarondale keskenduge
  3. Jätke pärastlõunal koju minekuks piisavalt aega
  4. Elama ei pea tingimata lifti kõrval
0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased