trip-krainetrip-ukraine-dark
Valgevene viisa "küllakutse"

Kas keegi on viimasel ajal saanud Valgevene viisa, kui pole olnud küllakutsujat ega Valgevene reisifirmalt saadud ametlikku paberit mingi reisi broneerimise kohta? Tundub, et nad üldse ei taha selliseid tegelasi näha, kel pole kõik 100% ette ära bronnitud ja makstud. :P

Mul seisab ka ees Valgevene-Ukraina motomatk, seega teema pakub huvi. Kas ei aitaks, kui taotleda transiitviisat? Paar aastat tagasi rongiga Krimmi sõites oli Valgevene transiitviisa saamine ainult formaalsus. Igatahes, kui Sul viisaasi on lõpliku lahenduse leidnud, anna kindlasti siin sellest teada.

Transiitviisa tundub olema ainult kaheks päevaks, ehk siis liiga lühike aeg ringi vaatamiseks.

Uurin mõnelt Valgevene turismifirmalt, kas neilt saaks küllakutsepaberi osta.

Netiotsing andis päris palju Valgevene reisibüroosid, kes seda küllakutse sebimise teenust pakuvad. Hind $10-50 (küllakutse/vautšer). Üritan endale mõnelt selle paberi sebida ja siis ehk kuu lõpuks selgub, kas saan viisa või mitte.

Tundub, et Rebaseonu hakkab jälle Aafrikasse minema. Varsti on siis loota reisikirja marsruudilt http://www.trip.ee/node/40320#new

Marsruut päris paigas pole, kuigi igaks juhuks trükkisin su soovitatud teekonna välja. Vähemalt Valgeveneni saab seda kasutada. ;)

Meie läksime ilma igasuguste küllakutseteta Tallinnas Valgevene saatkonda, kaasas oli vaid ühe tuttava valgevenelase nimi ja aadress. Selle märkisime viisataotlusesse, maksime panka viisalõivu ja 10 päevaga oli viisa käes. Reisi eesmärgiks panime turism. Mingeid lisadokumente ei küsitud, ainult fotoga viisataotlus, enda pass ja maksekviitung (selle viisime hiljem postkasti neile). Käisime Valgevene tiirul aprillis sel aastal. Keegi "organitest" viisataotlusesse märgitud kohaliku elanikuga ühendust ei võtnud, sestap võiks äkki piisata suvalisest telefoniraamatust leitud nimest/aadressist viisataotlusele? ;)

Eesti turismifirmad peaks ka Valgevene viisasid tegema. Tartus näiteks Oikumena, mis teeb ka Venemaa viisasid. Kodulehel on hinnaks 450 krooni. Tallinnas peaks selliseid vene firmasid üsna palju olema.

Ma uurisin Union Travelist, kust saan Kasahhi ja Vene viisad, aga Valgevene kohta nad ütlesid, et on vaja kas eraviisilist küllakutsujat (ma ei taha mingit inimest välja mõelda) või siis firmapaberit ja nemad nende paberitega ei tegele. Mõnest ehk saakski selle paberi ka, kuigi oletan, et nad ikkagi tahaks, et sa mingeid teenuseid ostaksid Valgevenesse.

Aga... sa küsi otse saatkonnast? Nagu meiegi tegime (suhtlevad vene või inglise keeles). See info, et on vaja üksnes kohaliku elaniku nime ja aadressi, tuli otse saatkonnast, ning ilmselt on saatkond asjadega paremini kursis kui reisibüroo. Lisaks oli see täiesti vettpidav info, sest proovisime omal nahal ju järele. http://www.estonia.belembassy.org/index.php?lang=est&PHPSESSID=7471ffd0f38094d181d1c851a06af37e Ühekordne lühiajaline viisa (kuni 1 kuu) maksab 25 eurot, kahekordne viisa 35 eurot. Piiril tuleb maksta 1 euro kindlustust; kui lähed autoga, siis jälgi, et oleks kaasas roheline kaart, sellisel juhul ei pea piirilt autole eraldi kindlustust ostma. Kõike head ja edu.

Mu algne küsimus oli "Kas keegi on viimasel ajal saanud Valgevene viisa, kui pole olnud küllakutsujat ega Valgevene reisifirmalt saadud ametlikku paberit mingi reisi broneerimise kohta?". Selgelt on küsitud, et kui küllakutsujat pole, kas siis on kellelegi viisa antud. See, et said viisa küllakutsuja olemasolul pole ju mingi ime ja peaks olema normaalne.

...üleeelmise küsimuse vastuseks, et eelpool nimetatud firma ei nõua Sinult mingite teenuste ostmist Valgevenesse, aga küllakutsuja peab endal olema, ka firma. Kui see on olemas, siis pole viisavormistamisega probleeme.

Küsimus on selles, kust saada paber ehk küllakutse, mitte selles, kas keegi teeb viisa, kui see paber on olemas. Loomulikult teevad kõik viisa, k.a. saatkond, kui on küllakutsuja või vastav paber. Eelpoolnimetatud reisifirma aga ei organiseeri küllakutset, kuigi nad ju võiksid siiski teha vastava tasu eest. Minu meelest selles nagu reisifirma viisasebimise mõte võikski olla, et aitavad vastava tasu eest ajada vajalikke pabereid oma partnerite kaudu.

Üldiselt mingit suurt probleemi pole, küsin vaid, kas keegi on saanud viisa ilma küllakutsujata või firmapaberita?

Alates mingist hetkest eelmise aasta teises pooles ei saa enam ilma küllakutsujata. Proovisin päris mitu firmat läbi ja kõik kinnitasid sama. Enne sain korduvalt nii hakkama, et reisifirma ajas kõik paberid korda ja endal oli vaja ainult pass+pildid viia ning nädala pärast juba viisaga passile järele minna.

Tsitaat: "rebaseonu 5 mai, 2008 - 12:47 Ilma küllakutsujata Mu algne küsimus oli "Kas keegi on viimasel ajal saanud Valgevene viisa, kui pole olnud küllakutsujat ega Valgevene reisifirmalt saadud ametlikku paberit mingi reisi broneerimise kohta?"." Tsitaadi lõpp

Mu algne vastus oli: "Meie saime Valgevene viisa, kui polnud küllakutsujat ega Valgevene reisifirmalt saadud ametlikku paberit mingi reisi broneerimise kohta." Ehk siis puudus nii küllakutse kui selline kui ka küllakutsuja kui selline, oli lihtsalt inimese nimi ja aadress (kellel ei olnud meie küllakutsumisega eriti mingit pistmist ja küllakutset ei vormistanud meile keegi). Valgevene viisa saamine saatkonnast on suhteliselt lihtne tegevus. Kui aga see info sulle ei sobi, siis jäta see kahe silma vahele, nii lihtne see ongi. Ilmselt lehitseb seda teemat ka selliseid inimesi, kellele säärane info on abiks ikka.

See "lihtsalt inimese nimi ja aadress", kui ta on kirjutatud viisaavalduse reale "külla kutsuv isik või organisatsioon" ongi antud kontekstis küllakutsuja. :)

Teema võiks ka hetkel aktuaalne olla, seega vastan tänase seisuga Rebaseonu küsimusele - ei saanud Valgevene viisat ilma küllakutsuja ega/või turismifirma paberita. Ei tahtnud ka mina väljamõeldud inimest kasutada ja selleks ei tundunudki vajadust olevat, sest saatkonna kodulehelt lugesin välja sellise informatsiooni -

...from the 1st of October 2004 Belarus set up a simplified visa-issuing procedure. Citizens of European Union (including Estonian citizens and stateless persons residing permanently in Estonia) who are going to Belarus with private or business purposes for the terms less than 30 days do not need an invitation.

Nõnda läksimegi saatkonda ja esitasime taotlused. Ametnik andis aga paari büroo visiitkaardid, kuskohast tuleks võtta küllakutse- või marsruudi kinnituse paber, pisikese tasu eest loomulikult. Ilma selleta saatkonda asja polevat. Vana hea nõukogude stiil. Tuttava või firma küllakutse (originaal) oleks samuti aktsepteeritav. Kuna hetkel enam pole aega asju ajada (uuele katsele saaks minna esmaspäeval, kui vajalik paber olemas oleks) ja tegelikult oligi plaanis Valgevenest läbi sõita eeldusel, et lihtsalt proovime, kas saame viisad, siis lükkub selle toreda maa külastamine kahjuks kusagile tulevikku.

Ise tegin lõpuks ka küllakutse, ostsin selle ühest internetis teenust pakkuvast Valgevene reisifirmast. Praegu ei mäletagi enam, palju maksis, vist mingi $25. Neid firmasid on mitmeid aga millegipärast mu e-mailile enamik ei vaevunud vastama (arvatavasti huvitab neid rohkem bussitäis turiste kui üks). Küllakutse saadeti faksiga otse saatkonda ja mulle ka koopia.

täna käisin saatkonnas. mingi kylastusviisa vist saan. kutset ega midagi vaja pold. lihtsalt kellegi nimi ja aadress valgevenes. 25 euri ja 1 foto lihtne

Kiidusõnad Valgevene Saatkonnale Tallinnas hea teeninduse ja abivalmis suhtumisest paberite vormistamisel.

Tere,

Kas vajaliku ankeedi ning taotluse täitmine toimub saatkonnas kohapeal või peab eelnevalt vastavad dokumendid ära täitma? Leidsin ainult reisiekspredi koduleheküljelt ankeedi: http://www.reisiekspert.ee/UploadedFiles/viisaandmed/Valgevene_ankeet.pdf

Kaasa tuleks võtta pass, passipilt ning küllakutsuja nime ning aadressi. Kas sellest piisab?

Oleksin väga tänulik, kui kellelgi on jagada oma hilist kogemust.

Tänades,