Valuuta Gruusias

Tere

Kes Gruusias viimati käinud. Mis rahasid tasub kaasa vahetada ( Lari, USD, rubl EUR?) ja paljuga võiks üks seljakotireisija arvestada? Umbes 10 päevane ringreis.

Tervitades, Meelis

Tere tere!

Soovitan võtta kaasa USD. Raha saab Tbilisis vahetada igal pool, see tähendab, et iga natukese aja tagant leiad kuskilt mõne rahavahetuspunkti. Ise soovitan raha vahetada metroojaamades, seal ei läinud teenustasu vahetuse pealt. Kuskil mujal trehvas üks koht, kus küsiti ka vahetuse eest.. Raha kaasa võtta nii, et.. oleneb, mis plaanid Sul seal on?! Kus käia, mida näha, kus ööbida? Eks see oleneb sellest. Aga hinnad on igastahes soodsad!:)

0
0

Tänan, plaanin pealinnas maanudda, magada kohapeal üks öö ja minna siis ringreisile, mäed külad - ja vältida suurlinnasid. PS imelik, et google maps on Gruusia kohapealt jube tühi! Loodan, et vajaliku kaaridmaterjali saab kohapealt osta ning loomulikult loodan ennekõike kohapeal kohata häid ja lahkeid inimesi.

PS kuidas kohapeal ATM'idega?

0
0

Ära vaheta valuutat, kohapeal ATMidest on soodsam välja võtta, suuremates linnades neid täitsa on. Lennujaamas on kah, nii et saad sealt kohe suurema portsu raha välja võtta.

0
0

Häid ja lahkeid inimesi kohtad kindlasti! See on Gruusia puhul garanteeritud:) Kaart täitsa olemas, vaata siit -

http://maps.google.com/maps?hl=en&ie=UTF8&t=h&ll=41.709877,44.795026&spn=0.001682,0.002789&z=18&source=embed

0
0

Tänan muidugi selle kaardi eest aga sellega on orienteerumine muidugi omaette kunst :)

HUvitav miks Google küll gruusiat sedamoodi ignoreerib? Paide kaardil isegi olemas tänavanimed, mis veel siis suurematest linnadest rääkida

0
0

Ise ka ei mõista, aga nii see on. Pealegi, kohapealsete nimedega tekiks ilmselt probleem, kuna seal teine keel ja teine tähestik, millest meil nii või naa keeruline aru saada. Ja sildid ning viidad, enamasti võib vaid oletada, mis seal kirjas täpselt nüüd oligi. Võiks ideaalis olla kõik ka meile arusaadavate tähtedega dubleeritud ju, aga näe, ei ole. Selle vastu vaid üks rohi - küsi, küsi ja veel kord küsi. Küsija suu pihta ei lööda. :)

0
0

Seljakotiga rotireis, siis peksid arvestama päevakuluks siiski vähemalt 600 kr (transport, söök, öömaja). Samuti arvesta, et kohalike külallislahkusele on viisakas vastata mõne kingitusega, vähemalt lastele peksid kindlasti nt komme pakkuma. Lauakombed on nii, et kohalike eesmärgiks on külaline korralikult täis sööta-joota. Sa ei pea tingimata taldrikut alati tühjaks sööma. Tooste peaksid ka ise ütlema, nt pererahva ja rahu terviseks, seega vene keelt pead sa oskama. Inglise keelega ei ole seal suurt midagi teha, eriti provintsis. Raha soovitan välja võtta automaadist, neid igas linnas ja suuremates külades. Krediitkaardiga ei ole seal kah midagi teha. Takso hind on odav, kuid lepi hind eelnevalt kokku. Maksa alati larides. Edu Sulle.

0
0

Vahetasime just nii Eure kui ka USA Raha. Valuutavahetusi igal nurgal, äärelinnas küll õige pisut parem kurss, keskmine 7 EEk Lari eest. Söök Eesti hinnaga, ööbimine võimalik igasuguse hinnaga 100-1500 EEK . Odavad sigaretid, 7-20 EEK , Bensiin 10.- , takso kokkuleppel u.5 EEK km, metroo 3 EEK.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased