Valuutavahetus Eestis või Hiinas?

Kuidas on viimasel ajal lood raha vahetamisel jüaanideks? Kas on mõistlikum vahetada Eestis või tuleb palju soodsam kurss Hiina lennujaamas või pankades? Eelkõige huvitab olukord Pekingis.

Olen lugenud ka mitmeid vastakaid väiteid deebetkaartide kasutamise kohta Hiinas/Pekingis. Kas kaardimaksed ja sularahaautomaadid on piisavalt levinud, et pangakaardi kasutamist tõsiselt kaaluda?

Eestis pole mõtet Hiina raha osta.

Kuu aega tagasi maksin Swedbanki Visaga hotelli: 1246 CNY = 135.41 EUR. Shanghai lennujaamas võtsin automaadist Swedbanki deebetkaardiga 1000 CNY, arvelt läks maha 111.43 (kursi järgi 107.74, teenustasu 3.69).

Tavid annab täna 1 euro eest 8,5771 jüaani.

Automaatide ja kaardimaksete leviku kohta ei oska öelda.

0
0

Mina vahetasin Eestis, seega selle kohta infot anda ei oska, küll aga võtsime ka dollareid kaasa ja nendega sai tasuda, ei oska öelda kui mõtekas see nüüd oleks. Muidu soovitan sularaha võtta sest kaardimaksed ikkagi suht vähestes kohtades võrreldes Eestiga. Automaatide kohta öelda ei oska, sest raha välja ei võtnud ja isegi kaardiga tegelt kordagi ei maksnud vist mäletamistmööda ja automaate iga nurga peal silma ka ei jäänud.

0
0

Pangakaardiga, ka deebetkaardiga saab vabalt maksta hotellides. Suuremates kaubamajades ning kallimates restoranides olen ka maksnud. Suuremates linnades on sularaha automaate piisavalt ja asuvad pankade juures, kaubanduskeskustes ja metroojaamades Samas sularaha vahetavad ainult pangad ja protseduur on tülikas ning lahtiolekuajad lühikesed. Näiteks ei õnnestunud laupäeval Shanghai kesklinnas raha vahetada, kuna pangad olid lihtsalt kinni. Mina olen alati võtnud kaasa mingi hulga jüääne, maksnud hotellid kas ette või kaardiga ning suuremateks ostudeks võtnud automaadist raha juurde.

0
0

Panen siia väheke värskemat infot: SEB deebetkaart toimis Hiinas laitmatult, osadel meie inimestel oli probleeme Swedpanga kaartidega. Raha vahetamisest niipalju, et võrreldes hotellide kurssidega oli Tavidis parem kurss.

0
0

Mul just vastupidine kogemus, saabusime Hiinast eile. Lõuna-Hiinas Eesti kaardid (Swedbanki Mastercard, SEB Visa, mitu eri kaarti) töötasid väga vähestes kohtades. Isegi näiteks Canton Tower ei võtnud Swedbanki kaarte vastu, ometigi on ju selle kandi turismiatraktsioon number üks. Samuti oli neid sularahaautomaate väga vähe, kus nende kaartidega raha kätte sai. CCB (China Construction Bank) oli positiivne erand. Üldiselt töötavad välismaised kaardid hotellides ja suuremates poodides. Vaatamisväärsuste, toidukohtade ja väiksemate poodide puhul on tõenäosus väike, et meie kaart läbi läheb, neil on igal pool ainult Unionpay logod. Raudtee- ja bussijaamades töötavad väliskaardid harva või tuleb leida see üks ja ainus spetskassa, kus on MC või VISA logo. Valuutavahetuslette on ka tänavatel, kus kurss on parem ja toiming on kiirem ning lihtsam kui pangas. Hiljutine kogemus (november 2016, Lõuna-Hiina) - CAN lennujaamas sai 150 euro eest veidi vähem kui 1000 jüaani. Tänava-putkades sarnane kurss (s.t kurss on iseenesest parem, aga vahelt võetakse ühekordne teenustasu mõnikümmend jüääni). Kaardiga automaadist 1000 jüääni võttes läks aga kontolt maha 135 eurot. Ehk siis ikka tasub pigem kaardiga seina seest võtta. Muidugi kui sellise koha leiate, kus on Visa või Mc logo olemas. Ainult Unionpay logoga automaadid väliskaartidelt raha kätte ei anna. Põhimõtteliselt Hiinas peaksid sularahavarud alati käepärast olema. NB See jutt ei kehti Hong Kongi, Shanghai ega Macau kohta. Neis on olukord üldiselt parem. Samuti on olukord parem Pekingis, võrreldes muu Hiinaga.

0
0

Swedbanki krediitkaart toimis igal katsel. Sula vahetasin pangas, kursiks 7,22. Vahetasin õhinas liiga palju lahti, mõttes oli Shanghaist endale midagi selga vaadata. Kahjuks osta polnud midagi, sealset kaubandust iseloomustaks kenasti sõnapaar 'kõnts ja kallis'. Raha tagasivahetusel eurodeks oli mitmeid üllatusi. Jüäänist sai linnas lahti ainult Bank of China's. Vahetatakse ainult 500 US väärtuses sutkis -või ekvivalent mis euros teeb 440- per nose. Kursiks sain 7,44. Pärast selgus, et oleks saanud ka lennujaamas vahetada kuid sealne oli naljakurss. Kõige suurem spread mida märkasin oli Tallinna lennujaamas, ost 10 müük 4 nii külma kõhuga pole isegi kõige kõvemad Hiina 'ärimehed'. Käidud 2016 oktoober .

0
0

Guangzhou raudteejaama juures sai valuutavahetuspunktis eurosid jüäänideks vahetatud sellise kursiga, et hakkas tekkima kahtlus, kas tegemist pole mitte valerahaga (oli vist umbes 10% parem kurss, kui kõikjal mujal). Probleeme igatahes ei tekkinud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased