Vang Vieng

Tõenäoliselt on Laose kõige päkk-päkkerim koht Vang Vieng, kust hetkel see postitus saab üles laetud.

Kuna Laose kohta Tripis just väga palju inffi ei ole, siis jagame veidi oma viimaste päevade kogemusi.

Tundub, et Laos on riik, mida veidigi reisihuvilisem karakter võiks oma Aasia tripi jooksul külastada enne kui hilja. Elu, olu ja õlu on siin oluliselt odavamad kui näiteks Tais ja kui veidigi turistikamas kohas olla, siis saavad isegi AC (loe: konditsioneeri) tegelased hästi välja puhatud.

15 päeva viisa saab piirilt (vaadake järgi eelnevalt millistest punktidest täpsemalt), 30 daala eest, millele lisandub 1 USD margi löömise eest. Hilisema piiriületuse puhul on võimalik ka 38 daala maksta või kuni 50 daala kui Vietnami rahas maksta. Dongidest on targem eelnevalt lahti saada...

Meie Laose ülevaade päädib kahjuks ühest riigi otsast teise bussisõiduga ning 4 päevaga Vangis (ehk Vang Viengis), mis on oma tuubingu, kajakingu, koobaste ja muuga päris sobiv päkkeri pleiss 150km kaugusel (ca 4h pealinnast) mägede vahel. Tundub, et siin on isegi rohkem päkkereid kui kohalikke.

Laoses on kaks peamist marsruuti, üks põhjast pealinna, teine pealinnast lõunasse, meie trip oli idast läände. Tasub arvesse võtta, et tegemist on väga mägise riigiga, kus puudub rongitransa - seega tasub kas lennata või sõita bussirallit. Öine bustrip mägedes tekitas mitmeidki kordi küsimusi nii reisikindlustuse kui testamendi osas.

Rohkem pilte ja kommentaare: http://www.elamus.ee/vacation/

Kuigi postituse pealkiri oli Vang Vieng, siis postituses selle linna kohta eriti palju infot ei leidunud. Püüame siis asja parandada;).

Laose LPd lugedes kerkis mu silme ette VV kohta mõnevõrra teine pilt kui see, mis kohapeale jõudes avanes. Kujutasin miskipärast ette karstikaljude vahel jõe ääres olevat hõreasustusega külakest toredate külalistemajakestega. Karstikaljud (veidi eemal) ja jõgi oli olemas, kuid selliseks turistigetoks ma valmis ei olnud. Olen nõus, et VV on Laose kõige "päkk-päkkerim koht" ehk sealne turist on just nimelt seljakotiga tegelane.

Tänavad on palistatud üpris räpaste/tänavatolmuste söögikohtadega, kus seinal olevatest telekatest tuleb non-stop "Sõpru". Kuigi tegu pole rannalinnaga, liigub palju ringi rannariietes inimesi, kes on teel "tubingut" tegema. VV tubing on selline kuulus asi, et sellest räägivad isegi inimesed, kes pole Kagu-Aasiasse sattunud. Suurepärased loodusvaated ei ole siiski kuulsuse põhjuseks. Tuntuks teeb asja hoopis see, et traktori õhukummiga jõest alla lastes on võimalus liuelda jõeäärsetesse baaridesse ja seal end täis juua;) Kui sellist plaani pole, siis on kanuusõit suvalisel Eesti jõel looduselamuse poolest vingem kui seal tehtav tubing. Tänu VV tubingu omapärale on linnas ka palju napsiseid ja valjuhäälseid inimesi. Tubingust toredam oli võimalus VVst kajakiga pealinna sõita. Ok, osa teest läbiti veoauto kastis, kuid päris mitu tundi ka jõel.

VVst jäi veel silma, et päris kõvasti on hotelle ehitatud. Ja mitte lihtsaid külalistemaju, vaid ikka mitmekordseid monstrumeid. Ma ei tea, kas polnud hooaeg, aga hinnad olid mõistlikud.

Kuu aja pärast olen ka kohal:)

Olen ise ka päkerdanud Vietnam-Kambodza-Tai suunal,Laos jäi tegemata. ja kirjutage ikka päevikusse kui aega saate, isegi kui tapitahti ei ole;)

Täpselt nii nagu pericles kirjutas, see Vang välja nägi.

Tuubingust veel niipalju, et mingi rahvusvahelisem baariseltskond, kes on seotud kohalike baaridega õhtul, tegelevad ka tuubingu stardis kohapeal jookide jagamisega ning jälgivad seda igapäevast kaadrivahetust. Tõenäoliselt oleks ka Eestist pärit "terviseturistidel" võimalik seal baaritöötajatana tegevust leida nii pudelitest ämbreid täites kui markeritega teistele sloganeid seljale kirjutades.

Prox: 5Bst targemad "tuubarid" (tavaliselt 2 päeva omad) tulevad kohale ilma tuubita, sest madalhooajal jõuab finishisse 2 tunniga ning kella 18ks finishisse jõudmine ei ole kohapeal enam nii reaalne ettevõtmine.

Järjest üle kahe päeva seda ettevõtmist teha nõuab samas väga tugevat tervist... Meie tegime kolm päeva, kuid peamiselt seetõttu, et SEA jalgpallimängude tõttu olid kõik rongipiletid soovitud päevaks juba buugitud.

Seega loodusturistidele ei ole Vangi minek kindlasti soovitatav ning teistele "peatänava poistele" ütlevad kohalikud eksperdid, et üks seediv osa teie sisikonnast ei pruugi pikalt nõus olla nende 15.- krooniste "baariämbritega".

Kui siiski plaanite ämbrisse astuda, siis on seda loomulik teha juba päevasel ajal, sest kella 22-23 pannakse Laoses kehtivate regulatsioonide järgi baarid kinni ning dressides dzentelmanid tulevad Kalasnikovidega tänavatele olukorda patrullima.

Kohaliku hinnatasemega võib siiski nõustuda: kahese AC toa saab 80.- krooniga, populaarseim tänavasändvits (suur baguett kana või muu jamaga) maksab ca 10-15 eeku, suur õlu baaris 10-12 krooni.

Tais tagasi. Tapitahtedega;)

Minu Aasia reisi köige jubedam kogemus. Kellele ei meeldi ohjeldamatult seene kokteile ja ämbritega alkoholi juua soovitan sinna mitte minna.Koopaid ja kenasid vaateid on mujalgi. P.s Saarel on baarid avatud nii kaua kui rahvast jätkub.

Tore koht. Soovitan kindlasti läbi käia. Ise olin ka vist isegi 4 päeva seal.Peab mainima, et alkot ja muid mõnuaineid praktiliselt ei tarbind.

Eddie00 ega kultuuriturist ei lähegi Vang Viengi :). Ma ise jätsin Vang Viengi vahele, kuna Luang Prabangis sai piisavalt "funnitud".

Kohtasin reisi jooksul kahesuguseid seljakotireisijaid. Olid inimesed, kelle arvates Vang Vieng oli nende aasta konkurentsitult kõige parem osa ja teised, kelles selline arvamus tekitas põlastust. Iseenesest kui sinu eesmärk on juua , lällata, tarbida tooteid "special menüüst" ja suhestuda jõmmidega, siis on tegemist maapealse paradiisiga. Taiselt poolt on minu arvamus, et kas kõige selle jaoks pead sa just maailma teise otsa sõitma. Laos on Kagu-Aasia piirkonnast üks huvitavamaid kohti aga Vang Vieng on kahjuks kohaliku kultuuri pärandina küll vale koht, kust seda otsida. (mis muidugi ei tähenda, et tuubimine ühekordse ettevõtmisena täitsamõnus ei olnud) Omaette tore oli muidugi sealt ära tulek, kui bussijuht kell 5 hommikul iga minuti tagant signaali lasi, et kohalikud talumehed teaksid tähele panna, et on aeg kanasid ja riisikotte peale tõsta....