vargused Tais

Kuidas on vargustega Tai resortides?Kuhu bungalodes ööbides jätate näiteks läpaka päevaseks ajaks?Kas dokumente julgete jätta hotelli seifi või ikka kaelakotiga kogu aeg kaasa?

Lapakat olen jatnud nii seifi, kui ka ookapi peale, midagi pole juhtunud, ning dokumendid ja ulearune raha on olnud seifis, pole kunagi midagi kadunud. Tai pole Egiptus voi Turgi, kus koik kaob.

Viimati jätsin läpaka madratsi alla:) Raha kanname alati kaasas, nt erilises rahavöös (tavaline vöö, kus seespool lukuga tasku). Seni pole meil ühelgi reisil kunagi midagi kadunud, va kui ma ise unustasin fotoka taksosse. Indias olles oli meil raha mh peidetud tossude taldade alla ja mingi hetk templis jalanõud ära võttes jätsime tossud sisepääsu juurde vedelema. Alles mingi aja pärast tuli meelde, et krt, seal tossudes ju raha:)

Läpakas öökapile,raha ja dokumendid seifi.Arvan et Tais on varguse oht kordi väiksem võimalusest oma asiad lihtsalt kaotada.

Juhus aastast 2008 kui Phuketi Patongi ranna promenaadi äärses hotellis ööbisime ja lukustatud seifist avastasime ükspäev, et dollarite kinnisest pakist on raha välja rullitud. Hotelli töötajad kehitasid õlgu ja põhimõtteliselt polnud meil seal enam midagi teha. Vahetasime hotelli ja hoidsime ülejäänud reisi raha enda juures :D

Meie hoidsime raha alati hotellis, kaduma hotellist küll ei läinud. Pigem vältisime, et ei tassiks igalepoole kaasa, sest patakas oli väga suur :D phi-phil ühes hotellis juhtus küll kahjuks ka vargus, kus hotelli töötaja varastas ära mu iphone, õnneks saime tagasi, tänu turvakaamera lindistusele,aga ettevaatlik tasub igal juhul olla!!!

Minek lapsega kahekesi Krabile ja tekkis küsimus, et kui turvaline seal asjadel rannal olla on? Kui me mõlemad läheme snorgeldama (ka trippidel), mingi kommiraha ja telefon/fotokas on ikka kaasas. Kui suure tõenäususega need rannalt jalutama võivad minna, kuni meie nägupidi vees vahime? Last omapäi vette ei saa lasta ja samuti ei jääks ta üksi asju valvama.

Alati on mingi võimalus,et asjad rannalt ,,kõndima lähevad"-rahvast liigub ju seal igasugust.Mingi variant on see,et vaadata rannas mõni ausama näoga päevitaja ja paluda tal asjadel silma peal hoida.Mõni skandinaavlastest vanapaar näiteks.Taimaa randades on ka minult palutud asju valvata ja olen ka ise palunud seda teha.Siiani on kõik hästi läinud.

Eelmisel aastal suutsin Phuketis guesthouse`s toa seifi unustada 1000B rahatähe. No ei tea isegi, kuidas see juhtus. Koristaja viis selle hotelliomanikule, see kirjutas mulle meili, et kuhu võiksin sulle selle üle kanda. Soovitasin tal selle eest staffile baaris välja teha. Aga üldjuhul muidugi peaks ikka oma asjade turvalisusesse ise ka panustama, olgu siis rannas või hotellis. Hoolimata sellest, et Tai on üldiselt turvaline. Eriti nö turistilõksu piirkondades, näiteks Bangkokis Nana/Patpongi piirkond, Pattayal, Phuketis Patong Beachil jne. Seal on kindlasti kuritegevusev tase kordades kõrgem kui vaiksemates piirkondades. Aga samas, kus siis mujal maailmas teistmoodi oleks ? Kallimaid esemeid rannas päris järelvalveta ja sularaha lahtiselt hotelliseifis ei tasuks ikka hoida.

Seif on ikka viimane koht kuhu jatta.
Tehakse koostood kull hotelli tootajatega,auto rendifirmadega jne.

No kuhu siis võiks jätta turist oma dokumendid, pangakaardid, sularaha jms ? Ikka seifi, kui see hotellis/toas olemas on. Siin mõned soovitused, mida võiks kaasa võtta ja kasutada oma vara kaitseks, oma isiklikust elu- ja reisipraktikast: Kaablikinnitused ehk nipukad (elektrikute keeles) - Toast ära minnes tõmba nendega kinni kottide/kohvrite lukud, kapiuksed, vms. Pärast võib selle näiteks küünetangidega ise läbi lõigata. Nipukatega saab vajadusel ka midagi parandada/fikseerida. Väiksem koodiga trosslukk - pane raha, dokumendid ja väärisesemed eraldi kotti, näiteks kosmeetikakotti, mille lukul on 2 kelku, või mingid muud aasad, mille külge lukku kinnitada ning see omakorda siis seifi. Head ja turvalist reisi !

Ma ei vaidle. Kui arvad et seif on hea ja kindel sis... Olen maailmas ule 20 aasta ja natuke kuulnud asju ja omad halvad kogemused ka olemas. Kull roovimised,vargused toast,kui autost aga peaasi et siiani eluvaim sees. Ma ei hakka lahti raakima et kuidas tehakse koostood jne.

Osta veekindel kott. Neid müüakse igal pool, erinevates suurustes ja värvides. Olen ise seda korduvalt Tais vees kasutanud ja hoiab asjad enda lähedal ja kuivad.

Kasutage rahulikult tai hotellides seife,kui keegi seal varastab siis need on meie kaasmaalased.

Paranoilisema mõtteviisiga inimesel tasub oma väikest taba kaasas kanda, millega saab niikuinii tabaga käivad uksed nõnda lukku panna, et hotellitöötajadki sisse ei saa. Olen kasutanud, midagi pole kaduma läinud. Arvutit pole siiski eriti julgenud kuhugi omapäi jätta, muud tehnikat küll.