Vedelikud käsipagasis

Tere!

Lendan lähiajal Norwegianiga Tallinnast Oslosse, seal toimub ümberistumine ning sihtpunktiks on Ålesund. Kuna lähen vaid nädalaks, siis võtan kaasa vaid käsipagasi. Käsipagasi vedelike reeglitega olen muidu kursis aga tekkis selline küsimus, et kui ma olen oma vedelikud (meigiasjad , hambapasta jms) ilusti 100ml nö anumatega liitrisesse grip-kilekotti pakkinud ja ostan Tallinna lennujaama terminalist mõne alkohoolse joogi kaasa (mis tavaliselt on suuremad kui 100 ml), kas ma pean selle ka sinna vedelike grip-kotikesse mahutama? Või teise kotti panema? Kuna mul on Oslos ümberistumine, siis kas turvakontrollis selle joogiga probleeme ei teki (kui ta niisama mul käsipagasis vedeleb)? Kõik vedelikud peavad ju olema liitrises kilekotis 100 ml anumates.

Tänan info eest Piret :)

Kui lased lennujaama poes pudeli ära pakkida kilekotti, ei tohiks probleeme tulla. Tulime ise just Seišellidelt käsipagasiga nii, et seal ostsime 2 pudelit 700 ml rummi, pakiti koos tšekiga ära. Pariisis oli ümberistumine ja kottide kontroll, mille käigus võeti kilekott lahti, kontrolliti pudelid masinas üle, pakiti uuesti ära ja mingeid küsimusi ei tekkinud. Ostan alati nii ka Tallinna lennujaamast vett kaugematesse või kallimatesse sihtkohtadesse teele kaasa.

minul oli ka pakitud ja puha, aga võeti ära ja mingi jutt ei lugenud. alati tasub Tallinna lennujaamas alkot ostes nõu küsida.

Tänan vastamast :) Eks ma siis lennujaamas uuri.

Kus see vedelik sul vahepeal ära võetakse? Kas Tallinn - Oslo - Ålesund reisil on Oslo lennujaamas turvakontroll? Mis hetkel?

Kui istud samas lennujaamas ümber, siis Schengenis ei tule uut turvakontrolli ja ei peaks laskma isegi pakkida pudeleid Tallinnas.

Ma ise ei ole kunagi Oslost edasi lennanud aga nii mitmedki tuttavad on oma kogemustest rääkinud, et seal tuleb uuesti turvakontrollist läbi minna. Kuidas kunagi , vahepeal ei tehta Tallinnas järgmisele (Oslost väljuvale) lennule check-ini ka, et siis tuleb ka uuesti Oslos check in teha. Arvatavasti käsipagasiga ei pea aga eks näha ole.

Tallinnas lase panna spets kilekotti (pannakse nii kinni, et uuesti avada ei saa ja tsekk on ka näha), siis ei ole kellegil probleemi. Tegelt nad vaikimisi vist alati panevad selle sinna kotti?

Ühesõnaga, mina ei usu, et see ära võetakse ja 100% ei võeta seda ära, kui sinna kotti paned.

Lendasin hiljuti TLL-RYG-WAW ja pidin Oslos uuesti turvakonrolli läbima.

Tavaliselt alkoholi või suitsu ostmisel küsitakse, kas tuleb ümberistumine. Chek-inist minu meelest saab kohe kaks piletit, ei pea kaks korda chek -in tegema.Olen mitmeid kordi lennanud, kui saad lennult maha normaalselt, siis ei pea ka pagasit kaks korda näitama, kuid mind korra suunati vist valesti,siis pidin uuesti pagasi ette näitama, kuid muidu pole probleemi. Norwegian väga normaalne lennufirma.Seal pole asi üldse väga range.

Üleüldiselt käib asi nii, et Norras tuleb pagas võtta esimeses punktis ehk siis sinu puhul Oslos välja ja käia sellega läbi tolli. Selline on toll eeskiri. Ma käispagasis pole kunagi alkoholi kaasa võtnud aga kujutan ette, et toll võib vabalt selle ära korjata. Toon näite. Tallinnas lennujaamas kõik, kes peavad läbima tollikontrolli peale lennuki maandumist (tõsi, nad tulevad küll Schengenist väljastpoolt) korjatakse kõigil, kes kohe maale ei lähe vaid edasi lendavad alkoholi pudelid ära. Kellel kogemusi võiks kommenteerida.

Selline kogemus aastal 2014: Lennates Kanadast Calgarist tagasi, müüdi spetsiaalsest letist meie lennu reisijatele alkoholi, mis siis eraldi tšekkidega kotti pakiti. Kotti kontrolliti üpris põhjalikult Frankfurdi lennujaama turvakontrollis. Lihtsalt niisama Calgari lennujaamast ostetud vahtrasiirup pidi olema 100 ml pakend, suuremad korjati Frankfurdis ümberistumisel ära.

Leidsin Oslo lennujaama lehelt sellise koha: https://avinor.no/en/airport/oslo-airport/plan-your-trip/transfer/

Sealing of goods If you have a connecting flight on a different aircraft out of Oslo Airport, you have to go through a new security check. Your Duty Free shopping bag must be sealed and the receipt clearly visible inside the bag. Under the rules, your trip must be completed within 36 hours after your purchase.

Ehk siis mina loen välja, et peaks ikkagi ostetud alks olema kotis, tšekk sees.

Tere jälle!

Mõtlesin, et annan teada mis siis sai, ehk huvitab kedagi. Oslos uut chek- ini ei pidanud tegema , Tallinnast sain juba 2 pardakaarti. Jah , kui ostad Tallinnast alko, pakitakse see koos tšekiga ilusti vastavasse kotti ning avada ei tohi seda enne sihtpunkti jõudmist (minu puhul siis Alesund). Oslo lennujaamas (jutt käib siis Gardemoenist) vaadati turvakontrollis mu vedelikud ilusti üle , ka see alko kotike ja jäeti kenasti alles. Ostsin Tallinnast ka ploki sigarette, neid ei vaadatud üldse.