Veel kord Poolast.

Plaanis perega juuli teisel poolel külastada põhja Poolat. Kahe päevaga sinna, viis päeva kohal ning kaks päeva tagasi sõiduks. Olen uurinud nii siit kui mujalt, mis seal huvitavat. Põhi peatus paigaks valiks Sopoti. Siit ka küsimus, kas seal kandis peale mere ka midagi teha ja vaadata on? Eriti huvitaks lastele(4- ja13-aastane)mõeldud tegevus või lõbustus. Muidugi võiksite lisada linke.

1
2

Tere!

Seal on palju huvitavaid objekte, mitte ainult rannad:) Sopotis vaadake "kõverat maja". Sopoti veekeskus: http://www.aquaparksopot.pl/

Lähedal asuv Gdansk on üks kaunimaid linnu Kesk-Euroopas. Külastage Malborki lossi - kui õnnestub näha rüütleid seal siis oleks laste huvitav. http://www.zamek.malbork.pl/en/index.html

Linn Frombork on samuti külastamist väärt. http://www.frombork.pl/ Kopernikuse muuseum: http://www.frombork.art.pl/

Gdynia linnas on okeanaarium - "Akwarium Gdynskie" http://www.akwarium.gdynia.pl

0
0

Võid sõita ka ülesse poole: Wladyslawowo ja Hel on samuti mõnusad suvituskohad.

0
0

Eelmisel aastal sai käidud Põhja-Poolas - Frombork, Malbork, Gdansk, Sopot, Gdynia, Heli poolsaar, Leba, Slowinski rahvuspark. Juttu ja pilte on

0
0

Soovitaks seal piirkonnas väikelinna Mikolajki, mis asub järvede vahel. Samuti on huvitav poolsaare lõppu sõita.

0
0

Kuna järgmise nädala teisel poolel minek, tahaks veel mõnda asja küsida.

  1. Kas seal toimib ka süsteem nagu Palangas. Mõtlen silte maja seintel.
  2. Äkki oskab keegi veel mõne lingi kritseldada(peale "Limba" ja "Spanie") kust öömaju vaadata.
0
0

Mul on mais kohustuslik autoreis Saksamaale. Kuna sinnasõit on umbes 2000 km, siis on plaan ööbida Poolas + natuke ringi vaadata. Kas Malbork oleks mõistlik valik ööbimiseks + lossi külastuseks? On seal veel midagi mida peaks nägema? Minu senine Poola kogemus on olnud ainult nn maanteemaitse kurgus, üritaks seekord inimlikumalt liigelda.

0
0

Põhja-Poolas on veel asula Ketrzun kus asub Hitleri Hundikoobas, Malborgi kohta võib lisada, et ekskursioon kestab u. 3tundi sisse saab ainult grupiga.

0
0

Szymbark`is tagurpidi maja. Tunne oli veider ja naljakas. Tasakaal kippus vägisi käest minema. Lisaks oli seal veel palju põnevat - metsavenna punker, vene vangilaagri barakk koos tapivagunite ja veduriga, 100 aastat vana maja siberist, puukirik. http://www.cepr.pl/ Elblagi kanal,lüüsid ning põnev vesirajatis, kus paate veetakse raudteel üle mäe ühest kanalist teise. http://www.umelblag.pl/en/turysta/elblag_okolice.htm

0
0

Möödunud kevadel küll olid üksikpiletid ka! . . . Lause ja kohanimed algavad suure algustähega! Trip.ee

0
0

Szymbark on veel välismaalaste poolt avastamata. August 2009 kaardiga maksta ei saanud. Parklas olevast 200-st autost ehk 10 olid teise riigi numbriga. Aga seda kohta soovitan kindlasti. Ühes teemas sai sellest ka pikemalt kirjutatud http://trip.ee/node/53145 Malborgi kindlusse sain õhtul sisse üksikpiletiga. Kahjuks oli siis suurem osa juba suletud. Ja need piletimutid suutsid veel enne päeva lõppu pooletunnise LÕUNA teha. No kurat, kas oli raske siis luuke vaheldumisi lahti hoida?? Nagu sovjeediaeg! NB Malborgi linnas oli augusti alguses a la Hansapäevad ja mölli kuipalju. Kindluse juurde jääval väljakul on ka valgusega purskaev, kus veesurve muutus muusikataktis ja oli ka tõeline tuledemäng.

0
0

minnes tehke kodutöö korralik, kohapeal on sildimajandus olematu.

0
0

Kas sa lähed läbi Szczecini või läbi Poznani?

Malbork on hea koht ööbimiseks. Loss on võimas. Võid teha peatuse Fromborki linnas, samuti palju huvitavat, öömaja ka saab. Elblag - sobib ka.

http://www.frombork.pl/index.php?ecards=show

0
0

Niole: läbi Poznani. Tsehhi jätan tagasiteele. Minu jaoks on natuke kummalised hotelli hinnad sealkandis. Kipuvad Poola kohta kuidagi kõrgevõitu olema. Huvitav kuidas nad hotellides koertesse suhtuvad (mul on 1 pisike koer kaasas)?

0
0

Poolas muret pole aga Aasias pistab hotelli koristaja su koerakese pintslisse.

0
0

Täiesti teemaväliselt siis koer+hotell kogemused - justnimelt Baltikum on üks koeravaenulikemaid piirkondi (ei kujuta ette, kas see Poolasse ka edasi kandub). Värske kogemus USAst on selline, et hoolimata suurest sildist admini laua juures, et koerad pole sellesse hotelli oodatud, kepsutas ühest toast välja saksa lambakoer (ehk siis suur ja karva ajav koer) ning see ei häirinud kedagi hoolimata keelust. Saksas on enamasti koerad raha eest hotellis ning kohati on see koeratasu ikka võrreldav juba inimese omaga, seda enam, et koerte eest maksad per koon ehk siis kui sul on juba mitu nuustikut kaasas, siis maksad ikka päris korralikult. Kokkuvõttena siis seda, et tundub üsna pseudoprobleem, aga kuna liigun pidevalt ringi koos koeraga, siis te ei kujuta ettegi kui palju probleeme inimesed välja mõtlevad. Lisaks veel see, et minu koera kaal on 2,5 kg, ta on aluskarvata (s.t sobib ka allergikutele) ning istub enamiku ajast oma kotis ja on 99,9% minuga kaasas (s.t ei lammuta üksinda hotellitoas vms).

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased