Veidi ekstreemsem roadtrip.

Tekkis selline idee et võiks minna peale Jaani väiksele autoreisile euroopasse, läbi euroopa Vahemere äärde ja edasi ookeani äärde. Aga ei tahaks päris tavaliselt rendiauto või uue liisinguautoga minna, vaid lisaks veidi rohkem seikluselamusi ja läheks mõne vana ja odava autoga :P Umbes sarnaselt nagu mõned käisid Ladaga Bulgaarias või nagu igaaastane Mongolrally, ainult et kõvasti lühem ja ohutumas piirkonnas :D Oleks umbes nagu hääletades reisimine ainult et väga soodsa autoga :D Kindlasti laguneb midagi teepeal ära ja odav auto ei ole mugav reisiauto, ning raudselt juhtub teepeal midagi ettearvamatut, aga just seepärast midagi sellist soovikski teha, veidi seiklusi :P Püsivalt häälega reisimine pole päris see ja rattaga lühiajaliselt kaugele ei jõua.

Plaanis oleks umbes 20 päevane reis, kus nii sõita, puhata, kui ka kultuuri näha, ning et oleks midagi mida hiljem meenutada :) Enamus ööbimisi teeks telgis või kämpingutes või soodsates majutuskohtades. Üldiselt oleks eesmärgiks soodne reis, aga päris igat senti ka ei taha lugeda :D Oleks ju päris lahe Ladaga Portugalis käia või pläriseva Sierraga Monaco tunnelis kihutada :D

Kus ja kuidas, millega ja kellega, jne. on veel selgusetu, lihtsalt idee :)

Mida teie arvaksite, ning kas kellegil veel sarnane idee või sooviks kopereeruda :P

Kirjutasid, et eesmärgiks on soodne reis, siis sõiduvahendi valikul saab määravaks madal kütusekulu ja autoremondikulude puudumine.

0
0

Prantsusmaa, Hispaania, Portugali kiirteed on tasulised. Kui autoga kannatab mööda neid sõita siis lisab see omakorda reisikuludele kena kopika. Kui kiirteed täitsa välja jätta siis kardan et 20 päeva jääb marsruudiks Eesti-Vahemeri-Atlandi ookean väheks. Kui auto täitsa ära laguneb kuidas tagasi tuled? Häälega, lennukiga? Pluss muidugi veel Naabrimehe poolt mainitud remont + kütus (mis on kallis ja mida kulub oi kui palju). Nii väga odav see reis siiski ei tule kui esmapilgul arvata.

Aga reis ise oleks kindlasti väga põnev. Loodetavasti teed selle ikka ära:) Oleks tore muljeid lugeda.

0
0

Täpsemalt, soodne autoreis, mida oleks ka hiljem meenutada :D Kui tahaks võimalikult soodsalt punktist a punkti b reisida, siis valiks Ryanairi :P Loomulikult on autoreisil peamine kuluallikas kütus. Aga keskmise küttekulu poolest pole mingit erilist vahet uuel või vanal tüüpilisel "rahvaautol", näiteks Mazda6 2.0 - 8,5 l/100km ja Sierra 2.0 - 8,2 l/100km. Loomulikult leiab ka palju ökonoomsemaid autosid, nii uusi kui ka vanu, aga küttekulu poolest pole auto vanusel mingit erilist vahet kui mootor korras. Ning vaadake kui paljud reisivad autodega euroopas, aga millegipärast just uutega, see pole ju nii fun :D Ok saan aru et uus ei lagune, üldjuhul, ning et kas remont keset teed on siis fun? Jah, sest muidu on see reis juba eos väga seiklusvaene ja nii hull ma veel ka pole et islamimaadesse seiklusi otsima minna :D Kiirteid kasutaks ainult nendes piirkondades kus mujal midagi näha pole või kui tõesti väga kiire kuhugi, muidu naudiks hea meelega midagi muud peale betoonpiirete :D Kiirteemaksud Viamicheline andmetel kokku u.250€ ja distants edasi-tagasi u.9500km, aga esmane eesmärk ei ole sihtpunti ja tagasi sõitmine. Sest võibolla tõesti ei jõua selle ajaga või siis laguneb auto kapitaalselt või hoopis hakkab mõni vahepealne koht väga meeldima kus aeg kulub märkamatult :P Seega sama odav kui seljakotireis see ei tuleks, aga kindlasti odavam kui tüüpiline bussireis Itaaliasse :D Täpsemalt sõltub kõik kaaslaste arvust, soovidest ja autost. Tagasitulek oleks ideaalis sama autoga või hoopis teepealt ostetud autoga või hoopis lennukiga, aga kõike võib juhtuda. Seepärast ei soovigi reisida nii et alati on etteteada mis 30min pärast juhtub ja kus ma 5km pärast olen :D Hetkel on see kõik põnev idee mille tahaks teoks teha, no ja muidugi peaks mõne sama hullu veel leidma :D Eriti hea oleks muidugi suurem seltskond ja mitu autot. Mõnes mõttes seepärast tegingi siia sellise teema, et näha mida arvatakse ja kas leiab siit mõne mõttekaaslase kellega võibolla idee teoks teha :)

0
0

Hea nali.

0
0

Terekest! Idee on iseenesest huvitav. Mõni mõte siitpoolt. Ise valiks juba sellise auto, mis oleks põnev endale kui ka publikule- vana Sierra jms oleks minu poolt aut. Esimene mõte oli kohe vahendiks vana hipiaegne WV buss.Sellisega elaks isegi teepealsed remondiseisakud üle. Aga tavaliselt on mulle primaarne just, et auto poolest kulgeks sõit probleemivabalt ja fännan kõike muud kui remonti trassil. Auto mul ostet uuena Balkanilt ja pea 100 tkm. ka siin sõidetud ja mitte ainult asfaldil vaid hulk kilomeetreid ka 1. käiguga mäkke ronitud. Sellega alati veetud kogu elamise koli sinna kus uus töö ootamas. küttekulu olematu- 5a keskmine 4.6l/100km. Nii, et minu puhul oleks reisi eesmärk minna ennast ja autot näitama ehk teisalt minna midagi vaatama. Kardan, et ise ei kannataks kaine peaga laguneva autoga reisi eriti kaua.

0
0

Ma arvan, et seiklusi tuleb nii või naa ette. Eriti kui oled juba hinges sellel avatud. Auto lagunemine reisil on pigem tülinaks ja sellel võivad ka olla traagilised tagajärjed.

Sinu ideel sarnaneb natukese selle seltskonna ettevõtmine. Mõned aasta tagasi jooksi Kanal 11 sari neist. http://backpackers.tv/

Neil ka laugunes see reisibuss mitu korda.

0
0

Mõningad kalkulatsioonid:

8.5 l/100km kohta teeb 9500 km läbimisel kokku umbes 810 l kütust. Kütusehinnaga 1.2 € liiter (mis ilmselt on vägagi optimistlikult arvestatud) kulub ainuüksi kütuse peale ligi tuhat eurot. Koos kiirteemaksudega siis 1200 eurot.

Neljakesi väikeses vanemas ilma konditsioneerita autos on 35-40-kraadises palavuses üsna hullumeelne liikuda. Seega arvan, et võiks summa jagada kolme inimese vahel, mis ainuüksi kütusehinnaks teeb inimese kohta 400 eurot.

Arvestada tuleb ka seda, et kui kogu kilakola kaasa võtta ja auto vajalikku kraami täis toppida, on keskmine kütusekulu veelgi suurem. Sama ka mägede tõttu.

Lisaks siis veel ööbimised ja söömised, mida nii pika tripi korral võiks kuskil 300 euro ringis inimese kohta ilmselt tulla.

Lisaks tuleb siis veel arvestada võimalikud remondikulud, mida väga ette planeerida ei oska.

Meil läks eelmisel aastal keset Kreekat konditsioneer katki (polnud üldse vana masin, vaid lihtsalt õnnetu juhus). Leidsime, et odavam on maksta see 50 eurot freooni uuestitäitmise eest ja loota, et see enam välja ei jookse. Liikuda mööda kiirteed, kus aknaid eriti lahti hoida ei saa, sest kiirused on suured, oli juhina küll see tunne, et pilt läheb eest ära. Niivõrd palav oli lihtsalt. Palavus tekitas sõna otseses mõttes külmavärinaid ja läbimärja särgiga juhitoolil istuda oli üsna rõve.

Lisaks veel see tüütus, et otsisime autoteendidust nädalavahetusel ning need, mida kohtasime, olid kõik suletud.

Ise leidsime, et see polnud küll mingi ekstreemsus, pigem mõttetu tüli, selle asemel, et puhkust nautida ja mõnusalt edasi liikuda.

Lisan veel juurde, et võtsin hetkel keskmise autokütuse hindadest Euroopa riikides (jätsin välja Moldova, Ukraina, Kanaari saared) ja sain 95 keskmiseks liitrihinnaks 1,37 eurot.

0
0

Sammalhabele Sama Lada, millega sai Bulgaarias nalja teha. 2011 aasta mõte on suvel Valgevene ja sügisel Maroko(üks ots ).

0
0

Esimene kiirtee politseinik korjab need artistid tee pealt ära.

0
0

Ei ole asja politseinikul seda Ladat kinni pidada. ÜL. on, kindlustus ka ja rehvid ka enamvähem. Ise pakuks välja uued rehvid ja veljed mis siis veereksid vana auto all. Iseenesest mõista ei omaks see vana auto konditsioneeri. Aeg oleks sõiduks august-september.

0
0

Kas mingi vanem Transit või Transporter ei oleks mugavam? Ruumi rohkem ja kütet võtab ka umbes samapalju aga inimesi kellega kulusid jagada, mahub 4 asemel 6-7. Enda kogemus ütleb, et kui on väärt ja värvikas seltskond, on lõbusam. Rohkemate inimeste puhul on ka tõenäosus, et keegi mingitesse seiklustesse satub, suurem.

0
0

Hipibuss või 70date Transit oleks muidugi ideaalne, kuid need on küllaltki rariteetsed sõidukid mida väga naljalt ei leia ja kui siis on ka väärtus vastav. Backpackers tv stiil sobiks väga hästi, selline party-adventure stiilis trip :P Kahjuks piirab reisi kestvus palju, 3..4 nädalat, ning päris nii vabalt kõike ka võtta ei saa. Kuna aga kõik on veel lihtsalt idee tasandil, siis pole ka lõplik reisisiht täielikult paigas. Aga Monaconi (Tln-Mon-Tln 5500km) tahaks kohe kindlasti sõita, a la "Mossega Monacosse" :D, eks edasine sõltub juba ajast, motivatsioonist, jms. Ideaalis võiks muidugi sihtpunktiks olla Gibraltar ja ookeani rannik (edasi-tagasi u.9500km) :P Loomulikult kulub kütusele palju raha, aga millisel autoreisil ei kulu kütusele või teemaksudele raha? Enamus ööbimisi teeks telgis, nii kämpas kui metsikult looduses. Siinkohal pole vast mõtet moraali lugeda et paljudes riikides on metsikult telkimine keelatud, you spoil all the fun :D

Ega ma ei loodagi et sellest mingi ülimugav trip tuleks, aga elamuslik kindlasti. Ma ei saa üldse aru nendest kes näiteks ülimugavas s-klassis reisivad, boring :D Ning samas oleks ka nagu veidike erilisem ja saaks ka natuke end proovile panna. Sest väga paljud on mugava uue autoga pool euroopat läbi sõitnud, aga paljud seda näiteks vana klassikuga teinud on? :P

Ning kindlasti on veelgi rohkem neid kes minu mõttest aru ei saa. Nagu näiteks Mongolrally (http://mongolrally.theadventurists.com/index.php), kus reisitakse üle 16000km pisikese alla 1.2 mootoriga autos. Ise oleks kohe nõus seal osalema, kui vaid sobiv auto oleks ja mõne sama hullu kampa saaks :D Gumball oleks ka lahe, kuid vaene eestlane kahjuks sinna ei saa, seega pigem mõelda realistlikult :P

Eelarveliselt pole mingit erilist vahet kas teha tüüpiline autoreis uue liisinguautoga või vana "rondiga". Remonti võivad vajada mõlemad, aga võivad ka kesta mõlemad, kuid uue tänapäevase auto puhul pole varuosad nii soodsad ja remont lihtne. Ning rendiauto oleks küll remondikuludest prii, kuid muidu kõige kulukam. Ning rahadest rääkides, siis odavat autoreisi ei ole olemas :D Aga eks näis kuidas täpsemalt ja kas sellest plaanist üldse asja saab.

0
0

http://www.tartupostimees.ee/?id=417749 Võib ka aiakäruga reisida kui tõsine tahtmine. Iseasi kas see päris "mossega" reis oleks enamat kui lakkamatu eneseületamine, Bialystokiks rappumisest peavalu, Nürnbergiks meel nüri ja Konstanzist kasvõi käpuli koju tagasi :) Rariteetseid juppe nõudvaid remonte arvestades võib see lugu ikka üsna kalliks minna. Kui Varssavis ära käite, siis juba suur asi tehtud. Aga kainet meelt ja edu igatahes.

0
0

Järgmine esmaspäev plaanis ühe vanakesega (auto) sõita marsuudil ...Riia- Kaunas- Bialystok- Rzeszow- Debrecen- Pecs...

0
0

Rzeszowist lõuna poole on teed kohutavalt lagunenud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased