Vietnam

Tervist

Ostsin just lennukipiletid veebruari lõpuks Ho Chi Minh Citysse 21.02-07.03 ehk see teeb umbes siis 12 ööd kuna kohalesõitmine võtab ka palju aega. Tekkis, siis selline küsimus, et mida te kindlasti soovitaksite teha ja näha.

Me oleme 3 18 aastast noort ja sooviks pigem puhata, shopata ning head toitu nautida, aga kindlasti ka sightseeingut sooviks. Päris täiesti sellist rannapuhkust ka ei taha. Nii palju kui ma lugenud olen, siis saab bussi ja taksoga väga hästi ringi liikuda, kuid selle kohta sooviks ehk kellegi kogemusi kuulda( hind jne ). Lugesin ka, et Phu Quoc pidi väga ilus koht olema ja kui Lõuna-Vietnamisse minna, siis koht kuhu kindlasti minna.

Igasugune hea info ja omad kogemused on teretulnud, aitäh!

Mõned tähelepanekud HCMi ja Lõuna-Vietnami kohta:

  1. Pealinnaga tutvumiseks arvestage selle suuruse ja võimalustega. Erinevad Vietnami sõja muuseumid, loomaaed ja niisama peotänavatega tutvumine on kõik suhteliselt ajakulukad ettevõtmised ning ühe-kahe päeva sisse pole mõtet neid toppida. Ööelu on seal päris aktiivne.
  2. Külastage kindlasti Cu Chi tunneleid, mida vietkongid kasutasid sõja ajal.
  3. Mekongi delta tuur väärib külastust, aga selle jaoks oleks lihtsam juba reisida lõunasse ning ööbida näiteks Can Tho's, kust tuur ka alguse saab.
  4. Phu Quoc on tõesti tore saar, öömarketil sai head ja värsket kala söödud ning erinevad rannad võimaldavad lihtsalt elu nautida.
1
0

Kui rannapuhkust ei taha, siis milleks Quocile üldse minna?

0
0

Kuidas alkoholi teemaga Vietnamis on.... ehk mida saada on... kas veini ja/või siidrit oleks liigaa palju loota kusagilt leida?

Umbes mis hinnaga võiks näiteks õlut ja rummi saada Phu Quoc'il.

0
0

Uurisin ja mõtlesin et Nha Trang vist on ikka parem valik noortele inimestele, rohkem restorane ja nightlife jne. Mäed ja head vaatamisväärsused kõik seal kandis? Mis on teie arvamus Nha Trangist? Mida peaks kindlasti vaatama minema

0
0

luiterebane pakkus sulle ju terve reisi välja. Arvesta, et Nha Trangi minnes kaotad sa ka päris usinalt aega(minnes ja tulles päeva või öö).

0
0

Sain aru jah, väga hea plaan, aga lihtsalt mõtlen, et asendaks Phu Quoci Nha Trangi ja Da Lati mägedega. Esimesed 3 on kõik plaanis. Kumba te soovitaksite, kas Nha Trang koos Da Latiga või Phu Quoci. Nii palju kui ma olen lugenud, siis kaldun arvama, et Phu Quocil ilma rollerita pole nii palju teha kui näiteks Nha Trangis.

0
0

Tere,

viibisime Vietnami 23.11-06.12. Sel ajal olime 4 päeva HCMC ja ülejäänud aja Mui Ne´s. Visad tellisime http://vietravel.ee/, seal saab eesti keeles kõik asjad aetud (Indrek aitab). Viisa pildid tegime Eestis ära, aga neid sai teha ka lennujaamas kohapeal juhul kui oli tegemata või mahaunustatud. Viisa järjekorras olime kokku u. 1h. Lennujaamast võtsime takso, viivad 10 USDi eest su ükskõik millisesse kesklinna hotelli. HCMC olime District 1 hotellis Bali Boutique Ben Thanh 3* (sviidis, 6 korrus). Hind hea ja väga hea asukoht! Hommikusöök oli pigem kesine. HCMC soovitan kindlasti võtta ekskursiooni, kus veetakse rolleritega mööda linna ja tutvustatakse kohalikku toitu. Meie kasutasime nende teenust ja jäime väga rahule https://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g293925-d8610811-Reviews-VN_Bike_Tour-Ho_Chi_Minh_City.html . Sealses liikluses sõitmine on juba omaette elamus.
Rohkelt baare oli Bui Vien tänaval, meenutas natuke Taid, Alkohol poes ei ole kallis, eriti kohalik õlu, mis on peaaegu veega ühe hinnaga :). Väljas baarides on kokteilid u3,50-5 eur/tk. Bui Vieni tänaval oli ka laialdaselt happy hour 2=3 pakkumisi. Lisaks käisime Sõjamuuseumis, loomaaias, Notre Dame katedraali ja postimaja vaatasime üle. Ben Thanh turg asus hotellist 5 minuti kaugusel. Taksoga sõit ei ole kallis (u 0,50 sent/km), aga liiklus on autodele ja bussidele jube aeglane, seega ma pigem kõnniks :).

Edasi sõitsime Mui Ne´sse. Transfeeri tellisime samuti Indreku käest, auto oli õigel ajal kohal ja kõik sujus ilusti. Mui Ne´s olime hotellis Sunsea Resort 3*. Väga korralik hotell, ülihea asukohaga. Pakuks kindlasti 4* mitte 3*. Kuurorti osa kus on siis enamus hotelle ja turistide osa on tegelikult u. 10 km Mui Ne´st külakesest. Kui soovite siis kohapeal saab lohesurfi õppida. Hakkama saab kohapeal nii inglise kui ka vene keeles. Mui Ne´s räägiti isegi tänaval rohem vene kui inglise keelt. HCMC said hakkama pigem inglise keelega. Vietnamlaste inglise keelel on väga tugev aksent, seega on kohati arusaamine raskendatud :). Sellist ööelu nagu nt Tais kuurortides Mui Ne´´s ei olnud. Selle kohapealt on rahulikum piirkond. Rand oli muidu väga ilus ja lained mõnusalt suured :). Taskuvarastega kokku ei puutund, aga HCMC hoiatati nende eest alati hotellist ja välja minnes soovitati kaelaketid ära võtta. Neid pidavat lihtsalt rolleriga möödasõites kaelast ära tõmbama. Rahakotil ja asjadel tasub ikka silma peal hoida. Kindlasti läheksin võimalusel mõlemasse kohta tagasi.

0
0

Kui ma Vietnamis käisin, siis sai ka peale Saigoni käidud Nha Trangis ja Phu Quockis.

Nha Trang on odavam ja rand puhas ning terve linn venkusi täis. Ööelu ei tea, kuna olin seal 2 ööd ainult.

Phu Quockis on ilusad rannad kusagil pommiaugus, sest üldrand oli räpane. Samas on seal meri rahulik. Nha Trangis on ikka väga suured ja ohtlikud lained. Phu Quockis jätis unustamatu mulje rolleri rent ja siis lihtsalt tripid saarel ringi ja uurid elu. Nha Trangis olid vinged templid ning Nha Trangi saab lennukiga ka. Taksoga sõit linna oli odav. Tagasi lennujaama viist külalistemaja omaniku tuttav samuti võileiva hinna eest.

Saigon ise on retsilt odav. Baaris sai kohaliku Saigon greeni mingi 30 euro sendi eest. Normaalse lõuna peale 2 õlut plus mingi aasia roog läks keskmiselt mingi 3-4 eurot. Jube odav ja läheks hea meelega tagasi.

Paraku olen endaga kokku leppinud, et samasse kohta tagasi ei reisi, sest maailmas on niipalju teisi ägedaid kohti samuti. Samas oli sealne hinna ja kvaliteedi suhe ikka ulme. Ei tea kuidas nüüd 2 aastat hiljem on..

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased