Vietnam-Kambodža-Tai märtsis

Tere Oleme minemas juba nädala pärast Vietnam-Kambodža-Tai tripile. Aega 3 nädalat. Lend Saigoni ja tagasi Bangkokist. Vahepealset veel täpselt planeerinud ei ole, kuna tahaks jätta vabadust kohapeal otsustada. Vietnamis vaataks ära Saigoni, sõjaaegsed tunnelid, Mekongi delta ja siis Phu Quocil tahaks veidi lõõgastuda enne järgmist riiki. Kuna Vietnamis põhi ja lõuna suhteliselt kaugel teineteisest ja praegusel aastaajal põhjas ilmad kehvad, siis arvame et põhja pole mõtet minna (kuigi Ha Long Bay jääb nii nägemata). Kambodža tundub hetkel üldse selline, et kas sinna ongi mõtet minna, ajaliselt saaks nii panustada Vietnami ja Tai peale rohkem. Ankor Wat ja muud templid ei paku eriti huvi. Pealinna ka ei kipu, suurlinna elamuse saab juba Saigonist ja Bangkokist kätte. Nii ei oskagi Kambodžas kuskile mujale minna.. Tais on käidud omal ajal Koh Samuid ja need saared seal ümber läbi, sinna enam ei läheks. Mis kohti keegi teab veel soovitada, ei pea olema teada-tuntud mainstreem turistikad, pigem just huvitavadki kõrvale sellised ägedad vähemtuntud avastused. Seda siis kõigi kolme riigi kohta. Ja kas Kambodža on mõistlik vahele jätta, et teistes kahes riigis rohkem aega jääks? Tänud ette kõigile kes viitsivad kaasa mõelda või kogemusi jagada :)

Ei ütleks, et põhja Vietnamis ilmad kehvad hetkel. Minu highlight on Vietnamis olnud Sapa oma riisiterrasside ja mägedega. Lennud odavlennufirmadega Saigonist Hanoisse peaks ka üsna soodsalt saama. Aga kui ainult kolm nädalat, siis pigem jääb minu soovituseks variant Lõuna-Vietnam ning Phu Quoc. Sealt soovitaks edasi külastada Kambodža rannikut, kus on mitmeid mõnusaid saari ilusate randadega. Ja kui minna mööda rannikut Kambodžast edasi Taisse, siis on võimalus külastada huvi korral nii Koh Changi kui Koh Samedi.

Tänud vastuse eest. Kuidas piiri ületamine suvalistes kohtades muidu sujub? Kas igast ületuskohast saab viisa?

Käisime mõned aastad tagasi sama tripi Vietnam-Kambodža-Tai. Ausalt öeldes võibolla olen peenutseja aga Kambodžat ei taha kaugelt ka näha. Vietnamis olime MuiNes nädala, siis Kambodža(Seanukas) ning lõpuks Tai KoChang. Chang mulle üldiselt ei meeldinud, venelased venelasteks aga ega seal suur teha peale rannas lebotamise pole. Saar ise on mopitamiseks suht ohtlik, nii et ettevaatust. Taksoga saab Bangkoki, me läksime lollipeaga lennukiga. Kambodžasse minekul on vaja viisat ja see bussiliiklus on seal ka paras piin.

Nii Kambodža kui Tai piiridel on koht, kus sul võidakse üritada kotti pähe tõmmata. Ehk siis maksa ainult viisa eest, mitte mingite stamping feede eest :) Samuti on bussidega reisides tihti mingid asjapulgad, kes koguvad passid kokku ja siis lubavad ise organiseerida, aga minu soovitus on minna ise piirile ja teha kõik ise ära. Buss ilma sinuta ei liigu nkn kuhugi ära.

Selge, tundub et jätame siis Kambodža ikka vahele, mõistlik juba ajaliselt. Kuna andresk ütles et Vietnami põhjaosas väga hull see ilm ka pole, vaatasime ise ka ennustust et ca 16-17, siis praegu kaalume sellist plaani:

  1. Saigon 3-4 päeva koos tunnelitripi ja Mekongi deltaga
  2. Bussiga Phu Quoci, kus 4 päeva
  3. Phu Quocist lennuga Hanoisse
  4. Hanoist öörongiga Sapasse kus 2 ööd
  5. Sapast tagasi läbi Hanoi Ha Long Bay kus 2 ööd
  6. Ha Long Bayst tagasi Hanoisse kust Taisse Bangkokki, kust tahaks minna mõnele saarele viimaseks 3 päevaks. Paraku ühtegi otselendu Hanoist Tai saartele lähemale ei lähe, seega transpordi peale kulub oma aeg.

Või siis keskenduda pigem Lõuna-Vietnamile ja Tai saartele. Selline dilemma siis :)

Soovitaks kõik 3 nädalat ainult Vietnamile keskenduda (põhi + lõuna). Sai ise 2 aastat tagasi sama pikk Vietnami reis tehtud jõulude ja aastavahetuse ajal. Tempo oli täpselt paras meie seltskonnale ja jäi lõpus pikem aeg ka rannapuhkuseks.

Põhjas käisime Hanoi, Halong Bay, Mai Chau. Lõunas Saigon, Can Tho, Con Dao, Phu Quoc.

Con Dao oli selliseks 3-4 päevaseks rannapuhkuseks mõnus rahulik saar (kohati tundus inimtühi).

Sapas kipub talvel sajune olema. Halva ilmaga ei ole seal suurt midagi teha, istud pilves, nähtavus null. Vaated on seal tõesti vägevad. Põhjas, reisiplaani Halong Bayd võttes, soovitaksin selle läbi Cat Ba saare omal käel ära teha, mitte Hanoist tuuri ostes. Üldiselt kolmeks nädalaks, oleks mõistlik valida kas, Lõuna-, Põhja- või Kesk Vietnam. Muidugi sõltub, kas tahad puhata või tõmmelda. Kuigi ise eelistan Kesk ja Põhja Vietnamit, sii talvel pigem võiks põhi välja jätta, kuna reisi kordaminek sõltub ikka ilmast väga palju.

Kindlasti palju sõltub, mida otsite, kas melu või pigem loodust. Mina käisin Põhja-Vietnamis eelmise aasta aprillis ja ilm oli väga hea. Sapa oli üks lemmikumaid kohti ja soovitan soojalt, kui meeldib loodus ja matkamine. Sinna eriti hea minna öise rongiga. Käisin ka Cat Ba saarel, kust tegime Halong Bay tripi. Samuti väga ilus koht ja soovitan minna. Palju soodsam ongi minna Cat Ba saarele kohapeale ja võtta sealt päevatrip kui Hanoist.

Mul on hea meel, et paistab nii, et suurema osa ajast kavatsete Vietnamile keskenduda! See on hea plaan, kuna selle ajaga saab tõesti rohkem riigi ja kultuuriga tutvuda ja kuna Vietnami siseselt on ka kliima erinev, siis saab palju erinevat kogeda. Tõesti hoian pöidlaid, et põhjas ilmaga veaks, sellest sõltub kogu elamus. Olge valmis armuma! Olen nõus ka eelmainituga, et Ha Long Bay tuuri võiks tõesti Cat Ba saarelt osta (ja seal ka ööbida). Lisaks info, et aja kokkuhoiu mõttes saab Sapa-st ka otse Ha Long city'sse sõita. Tuleviku tarbeks aga tahtsin just seda märkida, et Kambodža ei ole kindlasti riik, millest peaks mööda vaatama. Seal on palju muud kui ainult Angkor Wat, see riik on nii mõndagi läbi elanud, mistõttu juba tasuks seda külastada. Ka rannapuhkuseks on saar nimega Koh Rong absoluutselt imeline.

Tänud kõigile arvamuste soovituste eest. Oleme nüüd teie soovitusi arvesse võttes enamuse paika sättinud. Sapa jätame sedapuhku ära, kuna ilmateade ei luba seal midagi head. Alternatiivina mõtleme praegu kas käia Mai Chaus või lihtsalt veeta Halong Bays 2 päeva kauem aega, ilmselt seal see raisku ei läheks. Kõik pikemad vahemaad võtame lennukiga, eiviitsi kuumas bussis 8 tundi istuda, tõesti :) Ja lõpus jätame Tais endale klassikalise rannapuhkuse Pattayas, saab ka sedasorti puhkuse maigu suhu. Nii peaks päris muhe puhkus tulema, kui suuremaid tagasilööke ei tule :)

Veel üks asi, mis on hea koht ööbimiseks Hanois, Cat Ba saarel ja Phu Quocis, kogemusi? :)

Hanois ööbisime sellises kohas nagu http://hanoigoldenmomenthotel.com/. Natuke küll kulunud, kuid suur puhas tuba. Väga mugavalt vana kvartali keskel, hinna kvaliteedi suhe paigas. Lauast saab võtta 15 dollari eest juhiga maasturi lennujaama. Kuigi järgmine kord minnes, valiks öömaja Hang Hanh tänavale, hubane liiklusvaba oaas keset linna. Palju erinevaid söögikohti ja majutusasutusi väikesel maaalal. Cat Ba saarel vali Cat Ba linnakese rannapromenaadile suvaline merevaatega hotell. Kuna lähete hooajaväliselt, siis arvatavasti pole raske leida hotelli, mis pakub viimasele korrusele, rõduga merele vaatavat tuba 10 euri eest. Rannapuhkuseks Pattaya väga ei sobi, vesi on saastunud, inimesed käivad rannas mõned kilomeetrid eemal asuvatel saartel. Pattaya on pigem selline sõpradega peo panemise koht, millest paari päevaga ära väsid. Soovitaksin pigem Koh Changi, randu on seal igale maitsele, alates kõige turistikamast White Sand Beach, lõpetades üksildase Long Beachiga. Kui julged võrritada siis tegemist on seal küllaga.

Tere! Kas on mõni põnev koht Ho Chi Minhi ja Phnom Penhi vahel? Kavatsen sealkandis reisida jaanuar-veebruar. Kas ilm on sel ajal normaalne?

Tere,Laupäev lendame Krabile, plaan külastada lisaks Kambodžat ja Vietnami.Mõte kohe edasi Sihanoukville lennata - kas oleks õigem lennata Phnom Penh kaudu, paar päeva kohapeal ja siis edasi? Kas oleks parem lennata või maad mööda ?Nädal kohapeal ja edasi Vietnami Phu Qubc saarele, kas sinna saab ka laevaga? Vietnamis veel külastaks kas Phnom Penh`i või Hanoid - kummas oleks rohkem tegemist-vaatamist?Sealt juba Krabile tagasi - kus oleks parem koht ranna puhkuseks ja kus leiaks ka midagi vaatamist?Aega nats vähe aga ootaks häid soovitusi !

Lennupiletite hinnad Sihanoukville'i on Phnom Penhist ja Siem Reapist üsna samasugused. Mõnel lennufirmal on ka pagas baashinna sees. Phnom Penhist Sihanoukville'i lennukiga liiga suurt ajavõitu võrreldes mikrobussiga ei tule, kui kõik lennujaama minekud minekud, tulekud ja ootamised kaasa arvata. Aga mugavam kindlasti.Sihanoukville on tänaseks selline paras Macao - kasiinosid ja hiinlasi täis. Paljud hotellid on nüüd hiinlaste käes ja mittehiinlane ei pruugi alati teretulnud olla. Otresel on seis seni veel vähe parem. Valikski kas Otrese (I, II) või läheks saartele. Mis seal nädal aega teha, ei tea.Phnom Penh on endiselt Kambodžas. Isiklikult seal meeldib, mingi lahe vaib on. Vaadata - ega suurt palju pole. Kuningapalee - paar tundi on küll ja veel. Wat Phnom, turud, õhtuti Mekongi kaldapealne, ongi enam-vähem kõik.