trip-krainetrip-ukraine-dark
Vietnam, viisavaba Phu Quoc

Lendan ho chi minhi ja sealt 2 tunni pärast phu quoci ,kas peab vietnami viisa ka tegema.Pärast phu quocist otse kuala lumpurisse.Akki keegi käinud ja teab.Ivo

Ikka pead, saad kohapeal või e-viisa. Tahad rohkem teada saada, kasuta tripi otsingut

Küsin sellepärast,et saarel peaks olema 30päeva viisavaba

Tundub, et sul on õigus, mina seda nt ei teadnud.

Oli jah niisugune teade,et saarel saab olla viisavabalt 30 päeva.Tavaliselt lähevad kohalikud lennud hoopiski kohalike lendude terminalist,mis asub paarisaja meetri kaugusel.Seda peaks kindlasti uurima,kas üldse viisavabalt saab sinna terminali.See teade viisavabaduset kehtib kindlasti,kui rahvusvaheline lend maandub Phu Quoci lennuväljale.

ivok65, sel lehel, mida sulle jagasin, on paremas menüüs ka Contact us, kirjuta neile sealtkaudu ja küsi igaks juhuks üle ja kirjelda väga täpselt oma lennuliine

Saab, aga paras keberniitus pidi olema. Tunnike tuleks arvestada paberimajanduse peale kui midagi muutunud pole. Piirivalvega peavad lennujaamatöötajad asja kooskõlastama, et siselendude terminali pääseks. Seal võib ikka korralikult lõksu jääda kui näiteks esimene lend hilineb.

Selleks, et jõuda kohaliku lendude terminali/lennujaama, pead rahvusvahelisest terminalist väljuma ja kõndima paarsada meetrit. Ei ole üldse hindel, kas sind ka HCMC lennule lastakse, kui sul ei ole viisat või approval letter'it, kuna seda tahetakse näha juba väljuva riigi check in lauas. Ka HCMC passikontrollis vaatavad, et sul oleks viisa.Approval letteri saad osta internetist, mille hind on ca 6$ vormistatakse 2 tööpäevaga ära ning viisa ise maksab lennujaamas 25$. Kui lendude vahel on väga vähe aega, siis saad veel 15$ eest osta n.ö. fast tracki, kus sul on inimene vastas ning viisa vormistatakse sisuliselt järjekorrata. Ajaliselt kulus meil kõik kokku, et jõuda rahvusvahelisest kohaliku lendude terminali 1-1,5 tundi.

Lennul Helsingi - Istambul - Saigon küsiti juba Helsingisapproval letterit,muidu ei oleks lastud lennule.Viisa vormistamine Saigonis võtab küllaltki palju aega,eriti aga siis,kui samal ajal saabub mõni lennuk mujalt.Kuna pääsesin kohe vastava luugi ette,siis läks aega õnneks vähem kui 20 min ,kuna olin välja printinud juba kodus viisavormi ning täitnud selle ja kleepinud sinna peale ka foto ja 25 $ oli ka juba valmis pandud.

Sain sellise vastuseThank you for contacting us.With your provided flight itinerary, we would like to inform that you can enjoy the visa-free to enter Phu Quoc and no need to apply for a visa. We hope this information is helpful to you and we wish you a nice time in Vietnam.Peab vist proovima ilma viisata,lendu lükati ka edasi nii et 3 tundi aega.

Olen siis nādalakese seller kaunil saarel puhanud.Pisut siis seiklustest seoses viisavabadusega.Esimesed mured hakkasid kohe Tallinna lennujaamas Aerofloti lennule registreerides.Nōuti visat või kutset.Pika seletamise peale pääsesime sealt edasi,sama asi passikontrollis.Moskvas sujus kōik tõrgetetta.HCMC algas kõlk otsast peale.Minu jutt viisavabadusest ei aidanud.Näitasin siis väljatrükki meilist.See mõjus,toodi mingi ,pagunitega vennike kes võttis meie passed ja nõudis lennupileteid,nii saarele, kui ka lahkumiseks.Kūmme minutia ootamist ja juba hõigati meie nimesid.Uus ammetniku hārra nõudis jālle  pileteid eelmistest ei teadnud midagi,õnneks oli mul kõiki pabereid piisavas koguses.Siis käia asi kiiresti templid sisse,meil võeti kāekõrvele ja passikontrolli.Teise terminali meid keegi ei saatnud.Jātkulend phu quoc toimus tõrgetetta..Saar on ilus,ilm supper,joogid odevad,kui nuriseda siis liiklus peal kella viit pisut nārviline kui kõik töömehed kuhugi oma roludega kihutavad.Raha olen vahetanud aapteegis 1eur=26000 1$=23000.Õlle saab kātte 10000 ja kohalik rumm 0,7 pudel 75000(soovitan)Ākki on kellegile abiks.Pesitsen saarel veel nādalakese ,siis langkaavile

Tere.Mingi ime läbi sai ostetud TUI lend sinna sarele. Väljalend 28.02, kohapeal 15 päeva, pole väga aega olulist infot koguda. Reisime oma väikese perega, pundis ka 2a poisiklutt. Põhiline küsimus, millega seal turvaline kolmekesi liigelda, rolluga vast ei saa nii või on olemas ka selliseid varjante? Peatume hotellis nimega Huu Le Hotel, see asub lennujaamast umbes 10km kaugusel. Kuidas saab lihtamalt hotelli? Millist transporti eelistada? Millist transporti eelistada, kui tahaks minnarahvusparki javeeparki? Kuidas eelistada söömist, et tagasitulles ka raha alles on? Meil ei ole hotellis ühtegi einet. Mida kindlasti tasuks külastada? Seal veel zafari parkJagage palun nâpunäiteid, pole turvalisest Euroopst eriti väljas käinud.ParimatHolari

Tere Holari!Kui oled esimest korda (Kagu-)Aasias, siis ilmselt pole väikelapsega kolmekesi rolleri peal just väga turvaline. Kui üksi mõne päeva sõidad, siis ehk harjud ära ja pole probleemi. Aga seniks soovitan taksot. Täpset hinda ei tea (ise liiklesime rolleriga), aga odav on kindlalt.Sinu hotell pakub ka transporti lennujaamast. Küsi nende käest, kas nad teile vastu tulevad. Muidugi on võimalik, et sinu ostetud pakett tasuta transat ei hõlmanud.Söömisega pole muret, söögikohti on igal sammul. Ei saanud küll täpselt aru, mida selle 'et tagasitulles ka raha alles on' all mõtlesid, aga toit on odav ja hea, üht söögikohta teisele eelistada on pigem maitseasi.Kindlasti minge Safari parki, vaatamist kogu päevaks. Tore on ka Cable Cariga sõit (maailma pikim, ca 8 km)  Pineapple Islandile. Seal saarel praegu küll midagi suurt teha pole, aga mega arendus käib. Minna saab taksoga. Meile meeldis väga ka koerafarm, Phu Quocil on oma koeratõug (üks kolmest ridgebackist maailmas). Seal farmis neid aretatakse ja treenitakse.Ilusat reisiNashty

Teremeie reisisime 4-aastase lapsega ja kasutasime taksot, et saada õhtuti keskusesse, külastada Phu Quoc vanglat, Sao beachi.  VinPearli viib (ja toob ka tagasi) spetsiaalne tasuta buss (kui oled pargi pileti ostnud). Lennujaamas pole takso saamisega probleeme, kuigi hind on pisut krõbedam.Mari-Anne

Tänud vastajatele.Mis vaktsiinid on vajalik teha ja mida tuleb kindlasti teha? Lugesin, et seal pole vajalik peale A hepatiit midagi muud.Selline küsimus veel, kuidas seal rahaga on? Kas saab palju maksta kaardiga, mida ma ei usu, või peaks EUR kaasa võtma ja kohapeal vahetama? Kuidas mõistlik?Ja lisaks, kuidas seal poodidega on, et süüa osta, kas õlut müüakse ka poes? Jaa mis mind pani veidi muretsema, bronnisin hotelli Bookingust, ma üldse ei süvenenud, aga hakkasin tingimusi lugema, et lapsed et saa seal toas peatuda, kuna pole võimalik lisa voodiks. Poiss pole veel kordagi oma voodis maganud ja ma üldse ei pööranud tähelepanu, Euroopas pole kunagi probleeme olnud, et pisike laps kaasas. Kuidas seal? Ja veel üks küsimus, kuidas seal tänaval hindadega, kas tuleb tingida  poole peale või see ajaraiskamine ja hinnad on nn. Fikseeritud? Pean puuviljasid silmas, mida tänaval saab ostaH.

Raha saab kaardiga koha peal automaadist võtta. Kaardimaksed on vähestes kohtades. Sulli kaasa võtta pole suurt mõtet.Poekesi on piisavalt, aga mingeid supermarketeid pole. Õlut, veini ja kangemat saab iga nurga pealt.Hotelli ja voodite osas küsi otse oma hotellist järele. Mingit ühtset selleteemalist poliitikat pole.Tänaval kaubelda ei proovinudki, hinnad on piisavalt odavad niigi.

kas keegi on kursis. kust saaks välja printida mingi suguse kinnituse selle kohta et eestlastele on seal saarel viibimine viisa vaba 30 päeva. juhuks kui oslo lennujaamas peaks lennule pääsemisega probleem tekkima. eelnevalt on vist sellega probleeme olnd on silma hakkand.

Igasugu asju võib välja printida, aga check in'is ei maksa need suurt midagi. See, kas sul on õigus kuskile riiki siseneda tehakse kindlaks TIMATIC põhjal. Kui arvad, et võib probleme tekkida, on soovitav lennujaama varakult kohale minna ja kui esialgne vastus on "ei", palu mõni ülemus kohale kutsuda.

Sai ka seda imearmsat saart külastatud 2 aastat tagasi, meie käisime läbi Ho chi minhi ja ei tundnud keegi ei Helsinkis ega ka Istanbulis huvi selle vastu, kas viisa on olemas.Lapse kohta kirjuta otse hotelli, et kui magab teiega ühes voodis, siis loodetavasti ei ole probleemi sellest.Saarest niipalju, et taksod seal väga odavad ja tunduvalt turvalisemad kui rollerid- eriti kui laps kaasas.  Kui päeva tripe teha, siis saime väga toreda taksojuhi endale, kes isegi mõistis mingil määral inglise keelt ja sai vajalikud asjad ilusti räägitud ( kui on huvi, siis võin privas kontakti jagada).Sularaha võtsime kaasa ja vahetasime kohapeal pangas.Hindade üle ei kaubelnud kuna need olid väga soodsad tõesti, paljud asjad Ho chi minhis kallimad ja seal tuli küll kaubelda, pigem kui mingit nänni sai rohkem ostetud, siis nad ise panid kingituseks midagi juurde.Vinpearl on väärt kahte päeva, et üks päev veepark koos lõbustuspargiga ja teine päev safari. Mitu korda käisime Sao beachil- tõeline paradiisirand ja väga ilus, seal nägime ka esimesi Eestlasi, 3 nädala jooksul õnnestus trehvata kolme Eesti perega ja seda kõike kahel viimasel päeval.

holari.See sinu valitud hotell jääb pisut kehva kohta,proovi kuidagi vahetada või loobuda.Jõest allapoole on palju pisikesi hotelle kus saad majakese,bassein ja hommikusõõgiga 25-30euri öö.Seal saad ka õhtul tānaval rahulikult söögikohtade vahel valida.

holari, kasutasin Tai's mõnel korral Grab'i taksot ( nagu meil Uber ja Taxify). See osutus kordades odavamaks kui tuk-tuk. Selleks laadisin kodus nutitelefonisse Grab'i äpi (ostsin kohale jõudes lennujaamast ka kohaliku sim-kaardi). Vietnamis peaks ka Grab toimima, vt https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293921-i8432-k11868802-How_reliable_is_Grab_app_in_Vietnam-Vietnam.html